Jump to content
IGNORED

iPhone


Recommended Posts

Ja imam na 12 mini ozbiljnu degradaciju baterije posle nepune dve godine. Pokazuje jos 85% kapaciteta i to se primecuje, iako ne koristim telefon intenzivno tj nije mi primarno sredstvo za rad. Ali cak i tako pocinje ponekad da bude frka da se izdrzi do kraja dana, npr. kad mi uvece ostane jos 7% a ja hocu jos negde da idem. 
 

Da ga sam placam ispizdeo bih ozbiljno, ovako mi je recimo svejedno, kupujem prednost malog telefona u zamenu za bateriju, a za godinu dana ga svakako menjam. Ali da je za preporuku — nije (vise), i bice naravno sve gore.

Link to comment
1 hour ago, burekdzija said:

Ja imam na 12 mini ozbiljnu degradaciju baterije posle nepune dve godine. Pokazuje jos 85% kapaciteta i to se primecuje, iako ne koristim telefon intenzivno tj nije mi primarno sredstvo za rad. Ali cak i tako pocinje ponekad da bude frka da se izdrzi do kraja dana, npr. kad mi uvece ostane jos 7% a ja hocu jos negde da idem. 
 

Da ga sam placam ispizdeo bih ozbiljno, ovako mi je recimo svejedno, kupujem prednost malog telefona u zamenu za bateriju, a za godinu dana ga svakako menjam. Ali da je za preporuku — nije (vise), i bice naravno sve gore.

sve isto, u slovo. ali dimenzija je odlicna. mislim da cu poceti da trazim i mali android, za drugi telefon.

Link to comment

Viber i ios 16, jel baguje još kome? Od update-a na 12 pro ubivene bilo kakve notifikacije na viberu, sve ažurirano uredno ali bez poboljšanja. Druga stvar, dešava se da poruke ne budu uručene uopšte (pošiljaocu stoji jedna kvačica ispod) sve dok primalac ne udje u app…

@John Coltrane U vezi baterije, uvodne verzije novih ios-a znaju nekad da srknu više nego što bi trebalo na starijim modelima, mada nije pravilo, ali prvi 16.1 update bi trebalo da te stvari reši. Do tad koriguj osvetljenje na 60-ak % tokom dana.

Link to comment
2 hours ago, burekdzija said:

Ja imam na 12 mini ozbiljnu degradaciju baterije posle nepune dve godine. Pokazuje jos 85% kapaciteta i to se primecuje, iako ne koristim telefon intenzivno tj nije mi primarno sredstvo za rad. Ali cak i tako pocinje ponekad da bude frka da se izdrzi do kraja dana, npr. kad mi uvece ostane jos 7% a ja hocu jos negde da idem. 
 

Da ga sam placam ispizdeo bih ozbiljno, ovako mi je recimo svejedno, kupujem prednost malog telefona u zamenu za bateriju, a za godinu dana ga svakako menjam. Ali da je za preporuku — nije (vise), i bice naravno sve gore.

 

Izgleda da su tek u 13 mini uspeli da poprave to sa baterijom - kazu da je vrlo ocigledna razlika izmedju ta dva modela.

 

Moj SE2020 je na 88% i ne moze da izdrzi ceo dan bez punjenja.

Link to comment
On 22.10.2022. at 13:25, ducca said:

Viber i ios 16, jel baguje još kome? Od update-a na 12 pro ubivene bilo kakve notifikacije na viberu, sve ažurirano uredno ali bez poboljšanja. Druga stvar, dešava se da poruke ne budu uručene uopšte (pošiljaocu stoji jedna kvačica ispod) sve dok primalac ne udje u app…

Da. Videh i na Reddit-u da ljudi prijavljuju. I ja sam im prijavio bug, poslao im sve info koje su tražili (da nije uključen Focus mode, da nisu disabled notifcation itd.). Onda su mi poslali da instaliram debug verziju, preko TestFlight-a, ali nije pomoglo. Poslednja je 18.7.0.7 od pre pet dana i dalje ne radi. Ali zato mogu da se vratim na 18.4.3, jer TestFlight to omogućava, i notifikacije na toj verziji rade, dakle definitivno su oni nešto zeznuli od 18.5.0 pa nadalje. Zbog čega ne mogu da reše ovako veliki problem evo već mesec dana je misterija.

  • +1 1
Link to comment
On 22.10.2022. at 13:25, ducca said:

Viber i ios 16, jel baguje još kome? Od update-a na 12 pro ubivene bilo kakve notifikacije na viberu, sve ažurirano uredno ali bez poboljšanja. Druga stvar, dešava se da poruke ne budu uručene uopšte (pošiljaocu stoji jedna kvačica ispod) sve dok primalac ne udje u app…

@John Coltrane U vezi baterije, uvodne verzije novih ios-a znaju nekad da srknu više nego što bi trebalo na starijim modelima, mada nije pravilo, ali prvi 16.1 update bi trebalo da te stvari reši. Do tad koriguj osvetljenje na 60-ak % tokom dana.

 

Još sam na 15.7. i nemam nameru da prelazim na 16 još neko vreme.

Inače bat na 13 me oduševljava, nije merodvano tokom radne nedelje pošto na poslu skoro da ne koristim mob, ali sam zato preko vikenda "testirao" od rane zore, plus dao klincu da igra igrice i negde oko 23h još uvek je bio na preko 50% !!!!

Link to comment
  • 4 weeks later...

 

1 hour ago, Mos said:

Novi sat na 16.1 je tragičan. Vidim koliko je sati kod osibe koja hoda 3 metra od mene. Može li da se vrati u običnu varijantu?


Long press na lock screen > customise > lock screen > tap na sat i onda imas razlicite varijante fonta i boje.

  • Hvala 2
Link to comment
3 hours ago, ducca said:

Jel rešio neko problem Vibera i ios 16, tipa ne budu deliverovane poruke dok se ne udje u app, notifikacije misaona imenica? 

 

ja sam taj problem resio jos sa io10. obrisao viber :D

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...