Jump to content
IGNORED

iPhone


Recommended Posts

2 hours ago, napadaj said:

Otvorio stranicu, kad ono neko pre tri minuta pitao isto što i ja ovde.  :blink:

 

 

 

 

A lol.

 

Ne znam kako imate živaca za zatvoren sistem, prolupao bih od toga.

A sta ce mi otvoren ? Sve sto mi treba postoji u okviru ekosistema, lepo uvezano i povezano, lako dostupno.

mozda bi mi dobrodosao otvoreniji sistem, ali nisam toga svestan :( 

 

Link to comment

Zavisi šta hoćeš da radiš i šta te zanima u životu. Slušao sam skoro argument lika koji je rekao zašto neće da koristi elektronski menjač brzina na biciklu. Kaže s jedne strane voli Apple proizvode kad pravi svoje video klipove iako su ograničeni, ali to što je default je njemu sasvim dovoljno, jer želi samo bez mnogo komplikacija da iseče klip i stavi ga na YouTube, s druge strane voli da čačka na biciklu i tu ga takva zatvorenost i ograničenost smara.

 

Za mene lično su i Android i iOS potpuno nebitni, uglavnom sve što mi treba postoji na webu i to se neće promeniti nikad. U stvari, i android  i ios i windows i macos i linux će biti sve manje bitni i bitni. 

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
40 minutes ago, Heaviside said:

Apple jeste izuzetno uspešan baš zato što velikoj većini korisnika otvoren sistem ne treba nikada dok im prednosti zatvorenog sistema olakšavaju, ulepšavaju i produžavaju trajanje korišćenja uređaja tako što povećavaju sigurnost i stabilnost, prakitčno ukidaju spam, viruse i ostale stvari koji ljudi koji nisu vični tehnici navuku na telefon, imaju softver specifično dizajniran za dati hardver, odlične presete i tako dalje. A i sve je jednostvno lepše i nekako potaman i fizičkom i u virtuelnom delu. Prosto im imaju uređaji neki šarm. Na to dodaj i vrlo jak ecosystem lock-in koji apple ima, koji mnoge firme od industrijske automaticije do auto-industrije pokušavaju da repliciraju.

 

Ti očigledno nisi deo te većine, ako sam te dobro shvatio voliš da instaliraš softver kojeg nema u store-u i da radiš slične stvari sa telefonom tako da je za tebe Android pravi izbor ali tu si u manjini. 

 

Imam iPhone, iPad, MacBook, android telefon i windows kompjuter i poslednja dva koristim nerado, prosto je sve ružnije, nestabilnije, stalno mi neka sranja iskaču tj. moram da nameštam i pazim kako koristim. Inače sam bio inženjer sa iskustvom u razvoju softvera i nemam problem sa znanjem ali jednostvano smara. Sa druge strane, nedavno sam hteo da skinem jedan torent dok sam kod sebe imao samo iphone i to ne može na iosu nego samo na meku. Na Androidu naravno može, ali to je jedan jedini put za 15 godina kada mi je zasmetala zatvorenost ajfona. Došao sam do kompjutera u roku od sat vremena tako da nije dugo trajalo. 

 

Sve to svakako razumem, ali čini mi se da ovde pišu tehnički pismeniji ljudi, pa zato i kažem.

 

U poslednjih nekoliko meseci me je nekoliko ljudi zamolilo da im pomognem oko različitih sitnica na njihovim Ajfonima i sledeće nisam mogao da izvedem:

 

- da instaliram ReVanced ili nešto tome slično

- da skinem torent

- da instaliram PayPal

 

Bilo je još nekih nedostataka, ali sad ne mogu da ih se setim.

 

Windows sam instalirao na svoj računar 2015. godine i otad clean install nije rađen, a fercera sve kao prvog dana. Doduše slažem se da treba truda oko toga, hvata me muka kad pomislim kakvo će drkanje da bude prebacivanje svega na novi disk kad promenim kompjuter (i pored svih clone disk i sličnih opcija), ali mi se mnogo sviđa sloboda koju imam, slično kao na Androidu.

 

 

8 minutes ago, Lezilebovich said:

A sta ce mi otvoren ? Sve sto mi treba postoji u okviru ekosistema, lepo uvezano i povezano, lako dostupno.

mozda bi mi dobrodosao otvoreniji sistem, ali nisam toga svestan :( 

 

 

 

Pa ok ako imaš sve što ti treba, meni se desilo više puta da me pitaju da im sredim nešto i da se ispostavi da to nije moguće, a ja te stvari na Androidu koristim bez problema i takva ograničenja bi mi baš smetala.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Heaviside said:

Apple jeste izuzetno uspešan baš zato što velikoj većini korisnika otvoren sistem ne treba nikada dok im prednosti zatvorenog sistema olakšavaju, ulepšavaju i produžavaju trajanje korišćenja uređaja tako što povećavaju sigurnost i stabilnost, prakitčno ukidaju spam, viruse i ostale stvari koji ljudi koji nisu vični tehnici navuku na telefon, imaju softver specifično dizajniran za dati hardver, odlične presete i tako dalje. A i sve je jednostvno lepše i nekako potaman i fizičkom i u virtuelnom delu. Prosto im imaju uređaji neki šarm. Na to dodaj i vrlo jak ecosystem lock-in koji apple ima, koji mnoge firme od industrijske automaticije do auto-industrije pokušavaju da repliciraju.

 

Ti očigledno nisi deo te većine, ako sam te dobro shvatio voliš da instaliraš softver kojeg nema u store-u i da radiš slične stvari sa telefonom tako da je za tebe Android pravi izbor ali tu si u manjini. 

 

Imam iPhone, iPad, MacBook, android telefon i windows kompjuter i poslednja dva koristim nerado, prosto je sve ružnije, nestabilnije, stalno mi neka sranja iskaču tj. moram da nameštam i pazim kako koristim. Inače sam bio inženjer sa iskustvom u razvoju softvera i nemam problem sa znanjem ali jednostvano smara. Sa druge strane, nedavno sam hteo da skinem jedan torent dok sam kod sebe imao samo iphone i to ne može na iosu nego samo na meku. Na Androidu naravno može, ali to je jedan jedini put za 15 godina kada mi je zasmetala zatvorenost ajfona. Došao sam do kompjutera u roku od sat vremena tako da nije dugo trajalo. 

sve ok, svako koristi uredjaj kako mu drago. mene samo jaka smara fama i kult koji postoji oko maca i da je kao za profi korisnike. komp je alat, i ako mi upotreba tog alata donosi samo komplikacije, to je los alat. apple je u svojoj mudrosti resio da onesposobi sjajne komade eksternog hardware tako sto im ukine podrsku u novom iosu. takodje, resili su da vise nikome ko se bavi video produkcijom ne treba SxS slot na laptopu niti njihov proprietary thunderbolt slot. ni utp konektor. na poslu mi je crko mek i proveo 6 meseci u servisu, dok nisu rekli da ne mogu da ga poprave. premiere mi se na macu zakucava na dnevnoj bazi, kod kuce na winu se bukvalno ne secam kada se to desilo. bitnije mi je da sve ovo gore navedeno ne desava nego da je latpop toliko tanak da ga stavim u kovertu i da mi render traje 45 sekundi krace. 

  • +1 4
Link to comment

Fama i kult i mene smaraju. Negde je to deo hipsteraja, negde je statusni simbol. Smara me i drugi ekstrem sa insistiranjem na odnosu cene i kvaliteta i suvim poređenjem hardvera u uređajima istog cenovnog ranga. Kao što kažeš alat ko alat, nek koristi svako ono što mu se sviđa. 

  • +1 2
Link to comment
9 hours ago, napadaj said:

Kolega hoće da instalira PayPal, ali to neće da može, pošto je država naloga Srbija. Pošto ovaj debilni telefon ne podržava instalaciju fajlova sličnih .apk fajlovima, pitanje glasi - da li će doći do nekog problema sa aplikacijama ako promeni državu u podešavanjima naloga?

 

Sve što je kupiio do tada će izgubiti i moraće da plati ponovo, bilo da su to pretplate ili aplikacije od po 1-2-3$.

 

Ja visim na CRO storeu, godina evo 14ta zbog toga.

Link to comment

Ne bi trebalo da izgubi ono što već ima na telefonu, “samo” mu redownload neće raditi. A i redownload bi trebalo da radi ako ponovo vrati region i adresu na prvobitnu zemlju. 

Link to comment

Bukvalno ovo sto @Heaviside pise 

 

Radio sam nekoliko godina razvoj aplikacije paralelno za IOS i Android (React Native) i 90% tesko resivih problema su bili vezani za Android. Pre toga sam koristio Android telefone i nakon sto su mi tada bukvalno uvaljeni Mac i iPhone, vise mi ne pada na pamet da se vracam na Androide i Windows. PC povremeno koristim kad mi zatreba Excell i to je to.

 

Pri tome nemam nikakav fancy iPhone nego naj obicniji SE placen $250 sa discountom kad sam uradio trade in starog, prosto jer mi njegova velicina i ergonomija savrseno odgovaraju. 

Edited by bios
  • +1 1
Link to comment

jel ima neko rešenije za problem

 

imam airpods i vezuju se sa telefonom normalno, ali imam problem da ih povežem sa anker bluetooth risiverom/transmiterom. imam neke kineske sluške koje se vežu na keca, al ove nema šanse

 

kinezi su ok, sl im je baterija krš

Link to comment
39 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

jel ima neko rešenije za problem

 

imam airpods i vezuju se sa telefonom normalno, ali imam problem da ih povežem sa anker bluetooth risiverom/transmiterom. imam neke kineske sluške koje se vežu na keca, al ove nema šanse

 

kinezi su ok, sl im je baterija krš


koji ti je konkretno anker uredjaj i koju verziju airpods imas?

Link to comment
51 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

jel ima neko rešenije za problem

 

imam airpods i vezuju se sa telefonom normalno, ali imam problem da ih povežem sa anker bluetooth risiverom/transmiterom. imam neke kineske sluške koje se vežu na keca, al ove nema šanse

 

kinezi su ok, sl im je baterija krš

Da ti nisu sluške "automatski" vezane za neki uređaj kome je uključen BT? Meni se to desilo sa jednim sluškama, dok nisam provalio da mi je na drugom uređaju uključen BT i da se sluške odma na njega konektuju...

 

 

...shiit has hit the fan.....

Link to comment
3 hours ago, Frank Pembleton said:

Da ti nisu sluške "automatski" vezane za neki uređaj kome je uključen BT? Meni se to desilo sa jednim sluškama, dok nisam provalio da mi je na drugom uređaju uključen BT i da se sluške odma na njega konektuju...

 

 

...shiit has hit the fan.....

bem i ga sad su mi vezane ruke

sutra ću da ga čačkam

Link to comment
6 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

airpods je 3 gen

anker je model a3352

:huh:

 

Videh da je jos ljudi pitalo bas za taj kombo, ali bez nekog odgovora.

 

Da li mozes da unpair/forget te kineske sluske, pa da ti airpods bude prvi pairing sa ankerom?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...