Jump to content
IGNORED

iPhone


Recommended Posts

Imam ja svoj synology nas i nemam probleme sa ostalim uredjajima. :)

 

Nego sam razmisljao od cega nemam backup i ispostavi se jedino zenin icloud.

  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

skinuo 17.3 i sad mi 15 Pro ne radi - ekran ne reaguje. Proveo 45 minuta sa Apple pordskom da bi mi rekli da ga donesem u prodavnicu, jebo im pas mater. :frust:

 

Sreca firmin telefon, a moj radi OK sa istim updejtom, ali rekoh da vas upozorim da ne skidate to sranje.

 

  • Tužno 1
Link to comment

@Peter Fan Falja za info. Ja sam na 17.2.1 koja ima dosta vidljivih promena u odnosu na prethodne verzije (sounds, messaging, etc), pa pomislih da je i kod mene 17.3. Čudi me da su ovoliko menjali kod minor version update. 

Link to comment

Prikacio ga na Mac i ovaj automatski prepoznao problem i reinstalirao OS na telefon. Potom skinuo backup sa Clouda i telefon radi.

 

  • +1 4
Link to comment
52 minutes ago, Heaviside said:

Ladno klosari iz podrske nisu znali da ti kazu da uradis to :laugh:

jesu ali nakon skoro sata drdanja.

 

Ali, pokrenem tiket preko Apple app-a (sa drugog telefona) i u opisu napisem da mi je telefon s tim i tim brojem, na toj i toj mrezi, nakon upgrejda sa nefunkncionalnim ekranom. TIp mi na to odgovori da odem na Settings i da mu ocitam serijski broj :-)

 

"Alo momak - ne radi mi ekran, citas li jebeni tiket?" Nisam rekao, ali sam pomislio. 

Link to comment

https://www.apple.com/newsroom/2024/01/apple-announces-changes-to-ios-safari-and-the-app-store-in-the-european-union/

 

https://developer.apple.com/support/dma-and-apps-in-the-eu/#browser-alt-eu

 

Quote

To help keep users safe online, Apple will only authorize developers to implement alternative browser engines after meeting specific criteria and committing to a number of ongoing privacy and security requirements, including timely security updates to address emerging threats and vulnerabilities.

 

Quote

Provide Apple a stand-by letter of credit from an A-rated (or equivalent by S&P, Fitch, or Moody’s) financial Institution of €1,000,000 to establish adequate financial means in order to guarantee support for your developers and users.

 

Quote

that Apple will now charge for "each first annual install per year over a 1 million threshold

 

Kakva govnarska firma... Nadam se da ce ih EU jos vise smarati.

 

 

  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

Jel može na 13ci da se korirste dve kartice? Nešto gulglam i izbacuje mi eSim (šta god go bilo). 
 

Na poslu hoće da mi uvale neki android al ja bih to da izbegnem na sve načine. 
 

Takodje me zanima kako to šljaka kad sam na MTS ugovoru (do oktobra), jel moram da podnesem zahtev da ga skinu sa mreže ili ne? (Poslovna kartica je Telenor/Jetel kolko kapiram)

Link to comment
24 minutes ago, John Coltrane said:

Jel može na 13ci da se korirste dve kartice? Nešto gulglam i izbacuje mi eSim (šta god go bilo). 
 

Na poslu hoće da mi uvale neki android al ja bih to da izbegnem na sve načine. 
 

Takodje me zanima kako to šljaka kad sam na MTS ugovoru (do oktobra), jel moram da podnesem zahtev da ga skinu sa mreže ili ne? (Poslovna kartica je Telenor/Jetel kolko kapiram)


imas eSim i kod mts-a i kod yettela.

moze tel da koristi istovremeno jednu sim karticu i jednu (dve?) eSim.

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

Podržane su dve aktivne kartice simultano i mogu obe da budu eSim ili jedna SIM i jedna eSim. Da instaliraš možeš više od dve, mislim da je osam limit ali ne mogu sve biti aktivne u isto vreme.

Edited by Heaviside
  • +1 1
  • Hvala 2
Link to comment
Quote

Коришћење опције Dual SIM на iPhone-у

Ево само неких од много начина на које можете да користите Dual SIM:

  • да један број користите за пословне, а други број за личне позиве;

  • да додате локални план претплате када путујете у другу земљу или регион;

  • да имате одвојени план за говорне услуге и пренос података.

Напомена: Да бисте користили два различита оператера, неопходно је да iPhone буде откључан. Погледајте чланак Apple подршке How to unlock your iPhone for use with a different carrier.

Можете да подесите Dual SIM уз следеће:

  • Једна физичка SIM картица и једна eSIM; доступне на моделима iPhone XR, iPhone XS, iPhone 11, iPhone 12, iPhone 13, iPhone SE (2. генерације), iPhone 14 и новијима (купљеним изван САД)

  • Две eSIM картице на моделима iPhone 13, iPhone SE (3. генерације) и новијима

Напомена: У одређеним земљама или регионима није доступан eSIM.

 

yetel fizička i mts e-sim šljakaju kao sat u srbiji

Edited by kud u maglu Simoviću
  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...