Jump to content
IGNORED

iPhone


Recommended Posts

Za tajne radnje tu je Wickr. A i Telegram ima secret chatove koji su bezbedniji od ovih default chatova, plus svaka može prepiska da se briše i za tebe i za drugu osobu. Daleko veći security flaw mi je što koristim gmail i dalje. :ph34r:

Link to comment

Meni je drugar IT-jevac preporučio Signal za poverljive prepiske.

 

Što se tiče mejla, mislim da je ProtonMail dobar iz ugla poverljivosti, ali je bazičan u pogledu opcija.

https://theoutline.com/post/3008/i-tried-to-switch-to-secure-email-and-i-want-to-bang-my-head-on-a-desk?zd=2&zi=vi2avfj6

 

"a privacy-first email provider that keeps its servers in countries with strong privacy protections like Switzerland so that it “cannot be forced to hand over data in cases of US or EU civil litigation.” It uses end-to-end encryption, meaning that only the people sending and receiving messages can read them, and it was founded by former CERN and MIT scientists, so the implication is that it’s basically the Fort Knox of email providers. It’s the email provider of choice for Elliot, the hacker protagonist on Mr. Robot".

Link to comment
17 hours ago, trustno1 said:

Otkud znaš da nećeš jednig dana postati javna ličnost u fokusu.

Bio pomalo nekad, sad mi je jedina želja koju uspešno realizujem da budem tajna ličnost. ;)

Quote

Nego, koja je to kosilica u pitanju, ona tanka a dugačka što se drži u ruci?

Ta, odlična za uglove oko betona. 

Quote

I nije valjda da sad u doba korone ostavljate dete kod babe i dede!

Samo kad uspe da nam iskuka da ne ide u vrtić, otprilike jednom nedeljno.

Link to comment

Planiram zeni da kupim iphone se 2020. Zbunjuje me sto su cene na mobilnisvet.com u radnjama za 15ak e nize od kupujem prodajem ( npr u nekoj prodavnici u belvilu). Kako to ?

Ima li neko savet gde da pazarim ?

Link to comment
  • 4 weeks later...

evo i treci put promijnio polomljeni ekran, dva puta na istom telefonu

 

before:

Spoiler

spacer.png


after:

Spoiler

spacer.png

 

i tako, produzio sam mu zivot do slijedeceg lomljenja ( ili uranjanja u vodu, posto je nakon dvije zamjene zaptivka trajno ostecena)

Link to comment
  • 2 months later...

Upgrejdovao firmin telefon na iPhone 12. Jako dobar uredjaj, ali ne znam zasto bi to iko uzeo (za svoje pare) i platio razliku u cijeni u odnosu na 11. Takodje, ne znam zasto  battery percentage nije opcija kao i na starijim uredjajima, vec je potreban dodatni pokret,

Link to comment

Da napomened da nije bilo punjaca, niti slusalice. Samo USB-C kabal (na oba kraja). Navodno da se smanji kolicina otpada. Normalno, cijena telefona nije smanjena. Majke im ga spalim.

Link to comment

Najjace je sto su USB-C punjac do sada imali samo sa 11 pro serijom sto znaci da ako hoces da punis telefon na 20W moras da se otvoris za jos 20 baksa/evra, a za Magsafe (bezicni) jos 30 (za koji ti takodje treba pomenuti USB-C punjac od 20W). Mozes naravno da punis i na stari USB-A od 5W. Zastita zivotne sredine je sigurno glavna motivacija. :lol:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...