Jump to content
IGNORED

iPhone


Recommended Posts

5 hours ago, Shitgenstein said:

Meni je Telegram glavni, WhatsApp za one koji nemaju Telegram, a Viber koristim za jednu osobu maltene. :lolol:

 

 

Security eksperti baš mrze Telegram. Upecali su ljude koji ne razmišljaju o bezbednosti svojih informacija na kul interfejs. Pretpostavljam da je to ljudska psihologija: odabereš da koristiš ono što kul izgleda bez obzira šta se krije iza toga.

Link to comment
7 hours ago, Shitgenstein said:

Nego, dođoh na topic zapravo da pitam - šta kad oslabi iphone baterija? Može li se to rešiti jeftinije nego što zvanični servisi nude a da se telefon ne ujebe?

(Konkretno, SE je u pitanju.)

 

Meni je na starom SE koji sam koristio pune 2 godine battery health 93%. Na staroj petici sam pre 3 godine zamenio bateriju u obicnom servisu, cena oko 15oera,  i dan danas klinac gleda crtace po nekoliko sati u toku dana (ovo bas lose zvuci :ph34r:). Naravno ne u cugu.

 

@steins

 

Ostadoh ti duzan kako drzi bat. na novom SE. Prilicno sam zadovoljan, mada ga ja ne koristim preterano prepodne zbog posla. Ipak tek juce mi se desilo da sam posle nekih pola sata gledanja videa na mobu baterija pala na 65% sto mi je bilo alarmantno, ali izdrzala je do kraja dana bez problema.

Link to comment
15 hours ago, Shitgenstein said:

Meni je Telegram glavni, WhatsApp za one koji nemaju Telegram, a Viber koristim za jednu osobu maltene. :lolol:

 

 

Nego, dođoh na topic zapravo da pitam - šta kad oslabi iphone baterija? Može li se to rešiti jeftinije nego što zvanični servisi nude a da se telefon ne ujebe?

(Konkretno, SE je u pitanju.)

Ako imaš Apple store u blizini oni daju novi telefon (isti model) ukoliko zeznu stari pri menjaju baterije. Meni su u januaru pokvarili SE pri menjaju baterije, pa su mi dali novi za 24 sata. Ovde je zamena baterije oko 50 kanadskih dolara. 
 

Btw baterija je nakon 2 godine postala jako loša na tom starom telefonu (oko 4h), a na temperaturi oko 0C bi se ispraznio za 5 do 10 minuta. 

p.s. jedino što sam ja u Aprilu malo zeznula ovaj novi čisteći ga alkoholom zbog straha od covida. Sada imam deo displaya koji svetli fluoroscentno 🙃, ušao je alkohol kroz neki od portova 

Edited by mei
Link to comment

Kad mi se isti model spontano pokvario prošle godine, ovlašćenom servisu je trebalo bezmalo mesec dana da utvrde da je nepopravljiv i da mi dostave novi :lolol:

 

Hvala za odgovore ljudi.

Link to comment
On 24.7.2020. at 11:02, mei said:

Meni su u januaru pokvarili SE pri menjaju baterije

 

Katastrofa... "repairability" današnjih smartfona, mislim. Pazi, ni ovlašteni servis ne može bateriju da promeni bez štete.

Link to comment
On 23.7.2020. at 16:56, trustno1 said:

 

Security eksperti baš mrze Telegram. Upecali su ljude koji ne razmišljaju o bezbednosti svojih informacija na kul interfejs. 

Ukoliko moje informacije u Telegramu postanu nebezbedne, ceo svet će videti šta sam kog dana kupio u marketu prema porukama od žene, kad je sastanak ronilačkog kluba, da li imam još onaj mali električni trimer za travu i je li ispravan i kad treba da pokupim klinca od tašte i tasta.

 

Čuj molim te, besplatan mesendžer i poverljivost informacija. Ko u to poveruje i ne zaslužuje da mu informacije budu bezbedne. :laugh:

Link to comment
10 hours ago, Indy said:

 

Katastrofa... "repairability" današnjih smartfona, mislim. Pazi, ni ovlašteni servis ne može bateriju da promeni bez štete.

Pitanje koliko su obuceni i placeni. 

 

Inace nisu toliko losi, ja sam  promijenio ekrane na vec dva (5-ca i 8 Plus). $30 sve sa alatom sa Amazona + 45-ak minuta. 

Link to comment
5 hours ago, JozoMujica said:

Ukoliko moje informacije u Telegramu postanu nebezbedne, ceo svet će videti šta sam kog dana kupio u marketu prema porukama od žene, kad je sastanak ronilačkog kluba, da li imam još onaj mali električni trimer za travu i je li ispravan i kad treba da pokupim klinca od tašte i tasta.

 

Čuj molim te, besplatan mesendžer i poverljivost informacija. Ko u to poveruje i ne zaslužuje da mu informacije budu bezbedne. :laugh:


Pa nema tu šta da se veruje. Eksperti, da ne kažem, struka, pregledaju i daju dijagnozu. Stručna dijagnoza za Telegram: loše, za Signal: nije loše.
 

Nikad ne znaš kad i šta bi moglo biti upotrebljeno protiv tebe. ;) Otkud znaš da nećeš jednig dana postati javna ličnost u fokusu.
 

Nego, koja je to kosilica u pitanju, ona tanka a dugačka što se drži u ruci?

I nije valjda da sad u doba korone ostavljate dete kod babe i dede!

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...