Jump to content
IGNORED

whistleblowers: wikileaks, snowden i...


DarkAttraktor

Recommended Posts

Smanjenje poreza na nasledstvo je uobicajena praksa i u francuskoj (slicno kao u UK po opisu). To skoro svi rade (batem oni koji imaju neke pare ili stanove) i legalno je. Ja ne vidim nista nemoralno sa te strane. Ne bi trebali da ga napadaju zbog toga.

Link to comment

Smanjenje poreza na nasledstvo je uobicajena praksa i u francuskoj (slicno kao u UK po opisu). To skoro svi rade (batem oni koji imaju neke pare ili stanove) i legalno je. Ja ne vidim nista nemoralno sa te strane. Ne bi trebali da ga napadaju zbog toga.

pa on sam tvrdi da je nemoralno. ima najmanje dve godine kako prdi o tome kako je nemoralno (bez obzira sto je legalno) izvrdavati kad je u pitanju placanje svih vrsta poreza a sad se ispostavilo da hvata svaku mogucu krivinu bas kao i ostali. 

Link to comment

Pa nije baš. Evo Kameron prvi britanski premijer koji je objavio svoje poreske prijave. Sažetak doduše, ali izneo je, tvrdi, celo svoje imovinsko stanje. Od oca nakon njegove smrti nasledio 300k funti. Kasnije mu je majka dala još 100k, da ,,ispegla" razlike između njegovog nasledstva i nasledstva ostale dece, šta god to značilo.

tvrdi™...

A mi - ko ce da veruje - nek' veruje a ko nece - ne mora, ne?

Link to comment

pa on sam tvrdi da je nemoralno. ima najmanje dve godine kako prdi o tome kako je nemoralno (bez obzira sto je legalno) izvrdavati kad je u pitanju placanje svih vrsta poreza a sad se ispostavilo da hvata svaku mogucu krivinu bas kao i ostali. 

Mozda je trebalo da se angazuje™ pa da predlozi promenu zakona... :) 

Demokratska #normalnija zemlja i taj rad...

Link to comment

Mozda je trebalo da se angazuje™ pa da predlozi promenu zakona... :)

Demokratska #normalnija zemlja i taj rad...

pa on ovo i prica da bi izvrdao promenu zakona. kaze posteni burzuji posteno placaju porez a za ono malo nepostenih nije vredno menjati zakon, velika je to ujdurma. pa onda svako malo apeluje na savest. 

Link to comment

gledam njega pa se setim onih nashih jajara sto su svi imali po 20k dojc maraka kad su dosli na vlast... gajbu kod mame i kola od tate... 

uz izvinjenje politicarima clanovima foruma, naravno... :)

Link to comment

Pa nije baš. Evo Kameron prvi britanski premijer koji je objavio svoje poreske prijave. Sažetak doduše, ali izneo je, tvrdi, celo svoje imovinsko stanje. Od oca nakon njegove smrti nasledio 300k funti. Kasnije mu je majka dala još 100k, da ,,ispegla" razlike između njegovog nasledstva i nasledstva ostale dece, šta god to značilo.

 

Make that £200k.

Link to comment

Pa nije baš. Evo Kameron prvi britanski premijer koji je objavio svoje poreske prijave. Sažetak doduše, ali izneo je, tvrdi, celo svoje imovinsko stanje. Od oca nakon njegove smrti nasledio 300k funti. Kasnije mu je majka dala još 100k, da ,,ispegla" razlike između njegovog nasledstva i nasledstva ostale dece, šta god to značilo.

 

Kako je vec istaknuto, problem je vise politicko-moralne nego krivicno-moralne prirode. 

Da nije srao ranije o moralnosti, ne bi bio u problemu, bar kada je o nasledstvu rec.

Porez na nasledstv je, inace, problematican iako ga Piketi voli, a mislim da je tu skorasnje iskustvo Svedske poucno.

 

No, problem u Panama papirima je sto ama bas nigde nema nikakvog smoking gun, sve je legalno, pitanje je gde je evazija poreza a gde poslovanje kroz Panamu zbog drugih  razloga. U tom smislu oni su korisni kao jos jedan anecdotal evidence za globalno oporezivanje, ali apsolutno nikako potresni na kratki rok.

Link to comment

Wtf priča o 200k funti?! Pa to nije dovoljno ni za tri kvadrata u elitnom dijelu Londona.. Pojeo vuk magare.. Ovaj leak je najbezvezniji u istoriji.

Link to comment

Wtf priča o 200k funti?! Pa to nije dovoljno ni za tri kvadrata u elitnom dijelu Londona.. Pojeo vuk magare.. Ovaj leak je najbezvezniji u istoriji.

 

Nije ti zanimljivo sto smo saznali da je jedan svetski lider pomogao drugarima da provuku dve milijarde?

Link to comment

Ovo za Kamerona je delimicno bitno zato sto svako nasledstvo od 320k funti i vise podleze porezu od 40%. Znaci, dobio 300K - sve OK. Posle dobio jos 200k - to se ne knjizi sa prethodnim isplacivanjem, tako da nije platio 40% poreza. 

 

Ipak, da Telegraph nije u Boris modu, ne bi ovo bilo nia od afere. Oni ga i Osborna pumpaju vec neko vreme.

Link to comment

Nije ti zanimljivo sto smo saznali da je jedan svetski lider pomogao drugarima da provuku dve milijarde?

 

Gde to pise?

Ja sam skapirao da je rec samo o drugaru.

Gde se pominje ovo o pomoci?

Link to comment

Nismo od juce.

 

Znaci ipak ne pise.  :fantom:

 

Da li nismo od juce, onda, da je moguce da Kameronov entourage sa Oskforda a i ostali preko bare vrede vise od 200,000K sterlinga u Panami i na drugim mestima?

Link to comment
×
×
  • Create New...