Jump to content
IGNORED

whistleblowers: wikileaks, snowden i...


DarkAttraktor

Recommended Posts

pa evo mi u srbiji sada raspravljamo o temi, citajuci informacije na engleskom. klasicni mediji su sada vise kontrola stete ili pokusaji ljudi da stare kanale iskoriste za zastitu, ali daleko od toga da ce zaustaviti informacije. 

 

sto bi premijer rekao, zanimljivije je zasto bas sada i kome to odgovara?  ^_^

za vikiliks se brzo saznalo ko je izvor, ovo je dosta tajnovito.

 

meni deluje kao nova opcija u tehnologizovanom drustvu, trgovina ogromnim kolicinama podataka, koje relativno lako mogu da se uzmu/prenesu.

naknadna obrada je politicka.

 

Vikiliksovci trunu po kazamatima,ambasadama odnosno ne smeju da uđu u UK/US, ceniš da će ove koje finansira Soroš a ulov im objavljuju svi mejnstrim mediji, zadesiti ista sudbina? Asadov saradnik da bi izbegao sankcije ima računa u Panami, uau

Link to comment

Vikiliksovci trunu po kazamatima,ambasadama odnosno ne smeju da uđu u UK/US, ceniš da će ove koje finansira Soroš a ulov im objavljuju svi mejnstrim mediji, zadesiti ista sudbina? Asadov saradnik da bi izbegao sankcije ima računa u Panami, uau

Толики су им домети акције. Спрдња.

Link to comment

Савршено. Који је мудрац смилио ову акцију.

Napisali su clanak o tome. Kazu da ima veliki broj privatnih podataka (fotokopije pasosa, privatni mailovi - "otkrili su mi rak" itd) koje ne zele da objave.

Link to comment

Napisali su clanak o tome. Kazu da ima veliki broj privatnih podataka (fotokopije pasosa, privatni mailovi - "otkrili su mi rak" itd) koje ne zele da objave.

А ако су написали онда у реду. Шта друго него да им верујемо. 

Link to comment

Izbor partnera u Srbiji (KRIK) govori da se radi o ozbiljnom pristupu bar kad je taj segment u pitanju. Isto iz ovoga sa Cameronom deluje da se targetiraju svi koji su umesani. Ostaje da vidimo kako ce se dalje razvijati.

Link to comment

Izbor partnera u Srbiji (KRIK) govori da se radi o ozbiljnom pristupu bar kad je taj segment u pitanju. Isto iz ovoga sa Cameronom deluje da se targetiraju svi koji su umesani. Ostaje da vidimo kako ce se dalje razvijati.

Ђе си боте, што чиниш? Јеси ли им дао прелазну оцену и зарадио норму данас?

Link to comment

Ђе си боте, што чиниш? Јеси ли им дао прелазну оцену и зарадио норму данас?

 

Ja bezveze, ti? Si uhvatio nekog reptilijanca vec?

Edited by Eraserhead
Link to comment

Izbor partnera u Srbiji (KRIK) govori da se radi o ozbiljnom pristupu bar kad je taj segment u pitanju. Isto iz ovoga sa Cameronom deluje da se targetiraju svi koji su umesani. Ostaje da vidimo kako ce se dalje razvijati.

 

Tačno, taj segment im je i domet otprilike. Dobro za Srbiju i Island, globalno - ćorak

Link to comment

Nisam siguran, ali to ove ne čini ozbiljnim. U suštini u Srbiji ne postoji bilo ko, ko bi se mogao nazvati ozbiljnim istraživačkim novinarom. Onaj ko Dojčinovića ubraja u tu grupu, verovatno se nikad u životu nije bavio istraživanjem bilo čega kompleksnijeg od brazzers portala.

 

Edit: možda BIRN, nisu ni oni idealni ali u poredjenju sa ovima su kosmički istraživački centar. Ili kada bi neko oživeo pokojnu PG "Mreža".

Edited by beowl
Link to comment

ok, dobri su i brazzers :D, ali krik radi sasvim solidan posao.

 

sad vidim edit - ajd birn ok, ali mreza, mora da se salis? osim toga, nisu pokojni uopste, otkud ti ta ideja?

Edited by aram
Link to comment

ok, dobri su i brazzers :D, ali krik radi sasvim solidan posao.

sad vidim edit - ajd birn ok, ali mreza, mora da se salis? osim toga, nisu pokojni uopste, otkud ti ta ideja?

U vreme kada sam ih gledao na TV bili su prilično dobri, doduše to je bilo baš davno. Otkako sam u pečalbi nisam ič čuo o njima pa sam nešto kontao da su se mirno upokojili.

Link to comment

Zašto Insajder ignoriše priču?

Po nekom mom vidjenju, da bi se od ovoga napravila dobra priča treba dosta rudariti i iskopati još onoliko dodatnih informacija koje treba da neukoj publici nacrtaju čemu su tačno služile fiktivne firme u Panami i kako su tačno radile šeme kojima je novac izlazio iz Srbije. Za takvo rudarenje potrebne su nedelje ako ne i meseci posla. Dojčinović će naravno ekspresno da izbaci neku od svojih instant analiza, taman po meri plitkih standarda nezahtevne publike, ali za nivo koji Insajder nastoji da drži ovde moraju dobrano da se otegnu prsti od rada.

Link to comment
×
×
  • Create New...