Jump to content
IGNORED

whistleblowers: wikileaks, snowden i...


DarkAttraktor

Recommended Posts

PDV je odbitna stavka, a carinu plaća onaj ko nema odgovarajuće poreklo robe ili odgovarajuću robu, tako da nije nikako skuplja dara nego mera.

Kako mislis ovo za carinu. Carinu uvoznik placa na svu uvezenu robu (osim one koja ne podleze carini, ako takve uopste ima). U svakom slucaju, tesko mi je da zamislim da bi 15% (do pre par godina 10%) poreza na dobit preduzeca, moglo da predstavlja razlog za poslovanje preko ofsora. S druge strane, licno sam shvatio sve prednosti takvog poslovanja (mada se jos nisam u to upustio) na samom pocetku samostalne preduzetnicke karijere, kada sam shvatio da ti drzava moze da potpuno sjebe biznis i upropasti zivot i to ne zato ima nesto protiv tebe, ili zato sto iz drugih razloga hoce da ti naudi, vec cato sto ih boli ona stvar da rade posao za koju su placeni.

Link to comment

2m€ su dve milijarde, da ne bude zabune. U svakom slucaju mali deo bogatstva za koje se procenjuje da je pod Putinovom direktnom kontrolom. Sumnjam da ce se ovim oko Putina, razlicitih arapskih princeva i sl. zapadni mediji posebno baviti.

Link to comment

kameron rekao da nema ni firme ni akcije preko granice. kad ga je pitalo da se izjasni o tome da li su se on ili njegova familija okoristili tatinim muljanjem prvo cutao a zatim rekao da zena i deca nisu. sad ga prozivaju da se izjasni da li je on imao koristi od tatinog muljavog novca pa ceo dan prebacuje na pricu kako vlada radi jako puno na borbi protiv off-shore muljanja. korbin trazio da se osnuje nezavisno telo koje bi ispitalo poreklo imovine i porez svih umesanih u aferu. naravno, prozvao premijera, reako mu da ne zavlaci narod. 

 

bice ovde zabave ali cenim da ce na kraju biti gora-mish scenario. 

 

usput, mi imamo lokalne izbore za mesec dana, videcemo da li ce i koliko na njih uticati ova ujdurma. 

 

da, bbc katastrofalan. cak je i telegraf daleko objektivniji. sutra kupujem ft da vidim sta oni kazu, danas nisam imao ni vremena ni zivaca za to. sutra putujem vozom na duze, taman da proucim natenane. 

Link to comment

bivsi britanski ambasador u uzbekistanu o ljudima-gusterima i ostalom:

 

Corporate Media Gatekeepers Protect Western 1% From Panama Leak

 

The Suddeutsche Zeitung, which received the leak, gives a detailed explanation of the methodology the corporate media used to search the files. The main search they have done is for names associated with breaking UN sanctions regimes. The Guardian reports this too and helpfully lists those countries as Zimbabwe, North Korea, Russia and Syria. The filtering of this Mossack Fonseca information by the corporate media follows a direct western governmental agenda. There is no mention at all of use of Mossack Fonseca by massive western corporations or western billionaires – the main customers. And the Guardian is quick to reassure that “much of the leaked material will remain private.”

 

Link to comment

kameron rekao da nema ni firme ni akcije preko granice. kad ga je pitalo da se izjasni o tome da li su se on ili njegova familija okoristili tatinim muljanjem prvo cutao a zatim rekao da zena i deca nisu. sad ga prozivaju da se izjasni da li je on imao koristi od tatinog muljavog novca pa ceo dan prebacuje na pricu kako vlada radi jako puno na borbi protiv off-shore muljanja. korbin trazio da se osnuje nezavisno telo koje bi ispitalo poreklo imovine i porez svih umesanih u aferu. naravno, prozvao premijera, reako mu da ne zavlaci narod. 

 

bice ovde zabave ali cenim da ce na kraju biti gora-mish scenario. 

 

usput, mi imamo lokalne izbore za mesec dana, videcemo da li ce i koliko na njih uticati ova ujdurma. 

 

da, bbc katastrofalan. cak je i telegraf daleko objektivniji. sutra kupujem ft da vidim sta oni kazu, danas nisam imao ni vremena ni zivaca za to. sutra putujem vozom na duze, taman da proucim natenane. 

 

Ja malo bacio oko na Sky, ono je sramotno. Bukvalno, move along, nothing to see here.

Link to comment

Gde greši?

 

pa evo mi u srbiji sada raspravljamo o temi, citajuci informacije na engleskom. klasicni mediji su sada vise kontrola stete ili pokusaji ljudi da stare kanale iskoriste za zastitu, ali daleko od toga da ce zaustaviti informacije. 

 

sto bi premijer rekao, zanimljivije je zasto bas sada i kome to odgovara?  ^_^

za vikiliks se brzo saznalo ko je izvor, ovo je dosta tajnovito.

 

meni deluje kao nova opcija u tehnologizovanom drustvu, trgovina ogromnim kolicinama podataka, koje relativno lako mogu da se uzmu/prenesu.

naknadna obrada je politicka.

Edited by Takeshi
Link to comment

Da ponovim: ja ovde, za razliku od Snoudena i Vikiliksa, ne vidim apsolutno nista subverzivno.

 

Pokusaj mainstream medija da ostanu relevantni.

No, problem relevantnosti je da mora nesto relevantno i da objave. Dizanje dreke oko islandskog premijera Putina, Asada i Alijeva to nije.

 

FN jeste relevantan, ali je sasvim moguce da, ako ne bude i neko drugi na tapetu, ta informacija backfire. Ipak je izvor Le Monde.

Link to comment

Kazu (Le mone) da nece biti dostupni. U tom slucaju ce najvjerovatnije ce kad tad iscuriti.

Савршено. Који је мудрац смилио ову акцију.

Link to comment
×
×
  • Create New...