Jump to content
IGNORED

I have a confession to make


Al-Khwarizmi

Recommended Posts

Kako su počeli da pišu dokumentaciju na engleskom, tako su iz nekog neobjašnjivog razloga počeli "Standard" da pišu skraćeno STD, bez obzira na moje višestruko skretanje pažnje da to i nije tako pametna ideja.
Јаооој... имам у екипи једног виртуелног земљака (ја Лала, он из земље лала), који у суштини сасвим добро говори енглески, ал' понекад залута и понајчешће не примети лажне пријатеље и разноразне ствари које ће у енглеском имати неко десето значење. А такве ствари редовно убацује у називе поља, класа. Посебан таленат има да скрати нешто до... префикса, и то латинског.Пример 1: trtmrt_source му се појављује на пет места са три различита значења. Једном је идентитет даваоца, други пут је метод како је добијено од даваоца, трећи пут идентитет узорка.2: trtmrt_auth - где могу у пасуљ да гледам (написао сам пасуљ... тј некакву документацију па тамо нађем) да ли је то ауторизација, аутентикација или authority (јес ово последње)3: cnt_rec_id - избројао сам, у енглеском постоји преко 750 речи које почињу на "rec", од "recable" до "recycle". Кандидата за "cnt" исто има доста. Дан данас не знам чему му то поље служи.4: demo - не служи ни за какав демо, то су демографски подаци5: invitems - није inventory, investment, involution, involvement него invoice, осим кад је INVEST* али онда опет није investment, него investigation6: dataOrFilter - да, наравноНа интерном викију држим списак оваквих ствари, па кад ме нешто тотално збуни, погледам тамо. Уопште није довољно да једном прокљувим шта је песник хтео да каже па да после знам. Не иде то у моју главуџу, уђе па изађе.Тип је иначе генијалац по већини осталих питања, ал' не бих га никако за кума. Даје зајебана имена.
Link to comment
  • Replies 159
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • radisa

    18

  • расејан

    18

  • Venom

    16

  • Razzmatazz

    16

haha, pozdrav kolegama francuzima. namjerno zbogradi bilingualshtine, sastanke odrzavamo na svjetskijem jeziku, na opste veselje anglofona. i tako, sve tece, sve klizi, dok nadredjena frankofonska faca ne dodje u posjed rijeci 'focus' koja tad dobija najsexyji prizvuk, f^k_^s ovo, f^k_^s ono...olàlà mondieu, lici na fuckove i tad zapne od smijuljenja i gleduljenja, malo u pod, malo u moje stiklice..

Link to comment
haha, pozdrav kolegama francuzima. namjerno zbogradi bilingualshtine, sastanke odrzavamo na svjetskijem jeziku, na opste veselje anglofona. i tako, sve tece, sve klizi, dok nadredjena frankofonska faca ne dodje u posjed rijeci 'focus' koja tad dobija najsexyji prizvuk, f^k_^s ovo, f^k_^s ono...olàlà mondieu, lici na fuckove i tad zapne od smijuljenja i gleduljenja, malo u pod, malo u moje stiklice..
He was pissing by the door.
Link to comment

Кад смо код програмерског језичарења... У стара лоша времена 8.3 нотације и кратких имена променљивих, морали смо да се сналазимо скраћујући. Два најбоља бисера из моје производње, за која ми је требало по пола минута да их после одгонетнем су табела звана СУМПОР (сума пореза :isuse:) и поље звано ВРАНА (врста аналитике).Остало нисам попамтио, ал' било је тога доста.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Naceli da pisemo program (preduzetnistvo, inovacija, Evropa, kapitalizam, te gluposti) pre dve godine. Ostavio ga u nekoj beta fazi pre godinu dana, posto su varijante za uvaljivanje propale. Najednom je varijanta za uvaljivanje ozivela. Opet cemo da se razvalimo od mesa u nekoj Zarkovackoj kafani.

Link to comment
  • 2 weeks later...
a ja krenuo prosle nedelje sa SAP obukom. prvo dva dana upoznavanja sistema. sutra i u petak 2 dana ABAP, i u martu i aprilu jos 5-6 dana kojecega. a i pitanje je da li cu se uopste mnogo baviti SAP-om u firmi.rece trener da SAP ima 73,000 tabela?! :isuse::unsure: ili ja nisam dobro cuo?na prvi pogled je SAP apsolutno non-developer-friendly system. we'll see tomorrow.
Kako se završilo? Nama firma platila 20 dana kursa za SAP BW, posle prva 4 dana (gde 4 sata radimo svoj posao, posle smo 8 sati na kursu, pa dolazim kući u pola devet uveče :(), otrkili smo 10-ak stvari koje nismo znali, od čega su nam korisne 2-3... To je bilo o pravljenju upita i njihovoj prezentaciji...Naredne tri nedelje, eto nas u modelovanju BW sistema... Nadam se da će to biti barem interesantno, ako ništa drugo...ABAP ništa, to nam firma koja nam je uvela SAP neće dati, pa nrema svrhe ni da slušamo o tome... :(
Link to comment
Kako se završilo? Nama firma platila 20 dana kursa za SAP BW, posle prva 4 dana (gde 4 sata radimo svoj posao, posle smo 8 sati na kursu, pa dolazim kući u pola devet uveče :(), otrkili smo 10-ak stvari koje nismo znali, od čega su nam korisne 2-3... To je bilo o pravljenju upita i njihovoj prezentaciji...Naredne tri nedelje, eto nas u modelovanju BW sistema... Nadam se da će to biti barem interesantno, ako ništa drugo...ABAP ništa, to nam firma koja nam je uvela SAP neće dati, pa nrema svrhe ni da slušamo o tome... :(
jos traje. :)prosle nedelje smo imali "kako praviti reporte" u SAP, a u ponedeljak i utorak je LSMW (legacy system migration workshop). i onda se tek krece u konkretan rad. malo sam se pokakio sefovima na plan da herr-from-serbia bude izvan prevelikog mesanja u SAP posto je njihov izbor blago receno uzas. moj vijetnamski reports-teacher (mr. le (ne li, nego le)) je vec trazio moje jace prisustvo na izradi reporta za prototyp 2 koji se sprema za sredinu maja. kao sto rekoh ranije, SAP nije bas user-friendly za developere. ima ogroman broj objekata ove ili one vrste i deluje na prvi pogled kao nesaglediv. ali koliko vidim po konsultantima koji rade kod nas, sve je to raspodela rada. onaj ko radi reports, radi samo reports. ili tabele. ili forms. ili data migration. ne moze ziv covek da sve to drzi pod kontrolom. ali kad se uhvatis nekog svog delokruga rada onda je sve stvar da provedes sate dok ti ne udje materija pod nokte. posebno je zgodno sto bilo koji objekat mozes da iskopiras i preuredis za svoje potrebe. a uglavnom su to male izmene.debuger je fantastican. nije ni nas (navision) loooooos, ali njiin je bolji.ali u SAP-u su pare. svaki dan su kod nas u firmi od 25 do 35 raznoraznih ljudi iz konsultantske kuce. svaki je bar 1200€ po danu.
Link to comment
...gde 4 sata radimo svoj posao, posle smo 8 sati na kursu, pa dolazim kući u pola devet uveče :(...
A šta ti inače ne dolaziš u to doba kući?!? :o
...ali u SAP-u su pare. svaki dan su kod nas u firmi od 25 do 35 raznoraznih ljudi iz konsultantske kuce. svaki je bar 1200€ po danu.
I mi kad idemo negde u konsultacije ne brukamo se da dolazimo se mercedesom c klase, nego dolazimo barem sa e klasom. Pa se onda zaposleni u toj firmi skupe na prozorima kad mi dolazimo i masovno se lupaju dlanovima po čelu. Jednom je u jednu veću firmu dolazio gazda lično u prvom mercedesu (a ostali u druga dva, lagano odvojeni pozadi) na prezentaciju, stao sa kolima ispred onog drive-through ulaza (na koji niko ne ulazi inače) i čekao da izađe šofer da mu otvori vrata, kao da je Obama. Ovi na prozorima urlaju od smeha, a ovi sirotani naši u druga dva auta umiru od blama i sa ovakvim licima :isuse: staju 50 metara dalje da ih ne bi direktno povezali, pa idu peške do sporednog ulaza.Al' zato bajo cifra po danu prevazilazi fino ovih 1200€ po danu :lol:
Link to comment
A šta ti inače ne dolaziš u to doba kući?!? ohmy.gif
Gase regularan pristup serverima u 19.00.. Posle toga samo hitni slučajevi mogu da se rade... 1-2 puta nedeljno...A ovo SAP-ovanje će da traje mesec dana... :(
Link to comment
  • 1 month later...
vi ste super. nama su na projektu gazili dizajnera da ispravi neki print page bug koji se javlja samo na Firefox/Mac kombinaciji :mellow::Hail: koji je to procenat tržišta?
Pre neki dan nama neki 'Olandezi otvorili print page bug na Firefox/Mac kombinaciji. Odmah mi se upalila lampica, te sam mirne duše stavio procenu na dve čovek nedelje. Zagrcnuše se, setiše se da sad sa njima radimo time and material, te odustaše. Pa nek neko posle kaže da je forumašenje čisto gubljenje vremena. cool.gif (Inače, iz dosadašnjeg iskustva sa Olandezima mogu reći da su gori od bilo kojeg Piroćanca, a pri tom retko zadrte picajzle. Sa njima sam se samo jednom zeznuo i prihvatio da projekat odradimo lump sum... time and material je keva! -_- ). Edited by Al-Khwarizmi
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...