Jump to content
IGNORED

I have a confession to make


Al-Khwarizmi

Recommended Posts

  • Replies 159
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • radisa

    18

  • расејан

    18

  • Venom

    16

  • Razzmatazz

    16

Mene u skoli smaraju s nekim zadacima, ali je toliko jednostavno da skoro da nema veze da li je Python ili ne (mislim, zadaci su ponekad teski, ali ne pravi mi Python problem :D). Imali smo kurs od dva sata, gde su nam manje-vise samo rekli neke osnovne ideje. Na kraju "kursa" preporucise sledece knjige:Jerey Elkner, Allen B. Downey, and Chris MeyersHow to Think Like a Computer Scientist - Learning with Pythonhttp://www.openbookproject.net/thinkCSpy/Mark PilgrimDive into Python 3Apress; 2009http://diveintopython3.org/Mark LutzLearning Python (4th Edition)O'Reilly; October 31, 2009Mark LutzProgramming Python (4th Edition)O'Reilly; Januar 31, 2011Wesley ChunCore Python Programming (2nd Edition)Prentice Hall; September 28, 2006Od kojih nisam ni kupio ni kupio nijednu, pa ne znam nista preciznije da ti kazem.

Link to comment

Ako imaš već znanje progamiranja, a učiš python samo kao jezik, onda su ti i ove online dokumentacije i kraće knjige više nego dovoljne:http://wiki.python.org/moin/BeginnersGuide/Programmers

Link to comment

Za ucenje jezika generalno, meni je knjiga ipak nekako must. Cak ne na pocetku, vise kasnije kada sam vec naviknut na sintaksu i osnovni api, onda iz knjiga kupim tehnike specificne za dati jezik.A na pocetku su sajtovi sa vezbicama mama. Spajas lepo i korisno. :) Ne znam konkretno za python, ali ne bi trebalo da bude tesko da se nadje, ima ih za sve jezike. Neispunjena zelja mi je da jednom uzmem mesec dana frei od ostatka sveta i probam da resim sve probleme na euleru. Za sada mi je 60-ak maksimum za jedan jezik, ali to je sve uz ucenje jezika, dok sam morao da se koncentrisem i na stvari nevezane za algoritam, plus su me gnjavile nevazne stvari tipa posao, porodica, studije, sport, droga, alkohol...

Edited by Fins fleet
Link to comment
  • 1 month later...

Tišina, sad malo ja. Iako smo po zvanju software development house, klijenti nas često zovu i direktno na telefon kad im treba neki prvolinijski tech support. Pre 10-tak minuta me zove neka sirotica iz velike trejderske kuće koja kada je jutros ustala i krenula na posao verovatno nije mogla ni predvideti kakvo će popodne imati.Ona: "Yes, hi, one of our reports is showing figures that we can't quite consolidate, would you mind taking a look and verifying is the report OK or is there something wrong with the data?"Ja: "Certainly, which report is it?"Ona: "Margin Stress Analysis"U sebi promrmljam jao ne, opet nešto iz računovodstva i kažem joj da sačeka. Gledam source code, i vidim taj report koji je napisan pre 2 godine, napisao ga je bivši kolega koji odavno nije više s nama. Da stvar bude gora, vidim da postoji 4-5 reportova vrlo sličnog imena, sa različitim verzijama. A kolega dokumentovao baš onako odgovorno, pojma nemam koji da pogledam, svi su slični a opet različiti.Ja: "I'm really sorry but I can't find the exact report. Could you look up the unique report code in the system please?"Ona: "Oh yeah, sure, where do I find that?"Ja: "In the report list, second column down, right in front of the title"Ona: "Ah yes, here it is, the code is... " <kratka tišina i malo tiše> "MARG underscore ANAL underscore STRESS"Ja: <krivim lice da obuzdam smeh> "Oh yeah, now I can... pfft... now I know which one"Ona: "Excellent. There was... pffft... BROK underscore ANAL as well if you... pffft... need that one as well"Ja: "No no, one of those is <hhhmmrhhhrghhh> quite enough"Ona: "I think I am getting strange looks from my desk"Nekad je ovaj posao pesma.

Link to comment
Ja: "I'm really sorry but I can't find the exact report. Could you look up the unique report code in the system please?"Ona: "Oh yeah, sure, where do I find that?"Ja: "In the report list, second column down, right in front of the title"Ona: "Ah yes, here it is, the code is... " <kratka tišina i malo tiše> "MARG underscore ANAL underscore STRESS"Ja: <krivim lice da obuzdam smeh> "Oh yeah, now I can... pfft... now I know which one"Ona: "Excellent. There was... pffft... BROK underscore ANAL as well if you... pffft... need that one as well"Ja: "No no, one of those is <hhhmmrhhhrghhh> quite enough"Ona: "I think I am getting strange looks from my desk"
:lol: tek jos jedan dokaz da je nepotrebno skracivanje imena zakon.
Link to comment
  • 2 months later...
  • 8 months later...

Pravio ja softver za kreiranje lista čekanja za magnetnu rezonancu za jednu zdravstvenu ustanovu.Cilj je bio da se pacijenti koji se nalaze na listi čekanja, a "našli" su neki drugi način da se pregledaju pre nego što dođu na red po (predugačkoj, mesecima unapred zauzetoj) listi (lažni prijem na odeljenje, lažno "hitno" stanje i svi ostali načini da se zajebe u korupciju ogrezli sistem) prepoznaju i skinu sa liste kako bi oslobodili mesta za one manje snalažljive / više moralne.Nakon višednevnih konsultacija, podešavanja termina da budu onako kako odgovaraju lekarima (naravno, pacijente ko šiša), napravimo to sve, instaliramo, pustimo u rad, posle par dana zove službenica koja vrši zakazivanje pregleda sa pitanjem: "a gde da upišem veze?"Ja: "Kakve "veze""?Ona: "Pa ove što se pregledaju preko veze, što ih doktor dovede i kaže upiši mi ovog za sutra." :frust:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...