Jump to content
IGNORED

I have a confession to make


Al-Khwarizmi

Recommended Posts

Probaj

RewriteRule ^help/([/-_a-z0-9]+)$ help/index.php/$1 [NC,L]

Mislim da za forward slash ne treba escape. NC mozes i da sklonis ako je URL uvek lower case ... ako imas i nesto osim '-' i '_' u URL-u moras i to da ubacis.

Link to comment
  • Replies 159
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • radisa

    18

  • расејан

    18

  • Venom

    16

  • Razzmatazz

    16

E jeste, to je to, izrovarih ga na netu negde

RewriteRule ^help/(.*)$ help/index.php/$1 [NC]

Valjda se ovaj regexp sto si napisao skraceno pise sa .*Tnx!

Link to comment

Tacno, tacka, tj. '.' matchuje bilo sta. Uglavnom nije pozeljno, ali mislim da u ovom slucaju ne smeta. Mozes doduse da stavis upitnik iza ^help/ , da bi matchovao i example.com/help a ne samo example.com/help/.Inace, u .htaccessu mozes da menjas "sva" podesavanja servera u tvom direktorijumu, tj. ono sto ti je dozvoljeno. RewriteRules su samo mali deo toga. Zato i rekoh da ne bih rekao da dobro baratam, posto tu moze bezbroj stvari da se podesi.

Link to comment

'I have a confession to make' ... Vecina tech-ova sa kojima radim se grozi kad im se na "servisnom pozivu" pojavi jedno ime: Alienware. :Ddell_alienware_m18x_2.jpgOno, jesu maksimalno zapetljani kompovi, svasta su nagurali u njih. Medjutim, cenim da nije bez znacaja ni sam (spoljasni) dizajn, koji kao da je pravljen da satera nekom strah u kosti. Plus, sva ova svetalca (koja daju light show) su povezana sa silesijom kablova unutra, cije raspetljavanje (i, kasnije, upetljavanje) nije mnogo razlicito od vezenja goblena (po onom sto se secam od rucnih radova svoje zenske familije). I, kad naguraju i po 3 HDD-a, 2 graficke i kojesta drugo u 1 laptop, sta ocekivati. Spolja gledano, veoma su veliki, teski i (da prostite) skliski, zaista 1 nightmare za hendlovanje. Cak ni desktopi iz ove linije nisu puno laksi za rasklapanje/sklapanje, mada su laptopi svakako gori. Sva sreca, pa nemaju (za sad) Alienware tablete.0.jpgNe pomaze ni to sto kostaju djavo i po (neki primerci i preko 4000 dol.) sto znaci da vlasnici sa pravom ocekuju da sve radi kao svicarski sat... a nije uvek tako.http://youtu.be/magL90cW5cw

Link to comment

"Malo" kasnim, posto nisam skoro gledao ovaj topic, ali aj da odgovorim:

Imam jedno pitanje vezano za sortiranje arraya. Recimo imam array sa x objekata, koji izgledaju ovako, u pitanju je recimo tabela neke sportske lige
[4] => stdClass Object
(
[ID] => 4
[team_name] => PPP Couch Potatoes
[W] => 1
[W_home] => 1
[W_away] => 0
[L] => 0
[L_home] => 0
[L_away] => 0
[points_scored] => 21
[points_conceded] => 14
)

I sad ja hocu da ih poredjam po logicno W polju i posto je u pitanju PHP, koristim uasort. I moja sort f-ja izgleda sustinski ovako

function sort_teams($l, $r) {
global $season;
if ($l->W == $r->W) {
 //dalji tiebreakeri
 //konkretno broj pobeda u medjusobnim utakmica, pa ako je to isto poeni itsl.
}
else
 return $l->W < $r->W;
}

I to sve radi super, sortira sve kako treba, dok ne dodjem u situaciju da imam tri ekipe sa istim brojem pobeda. Problem je sto tu najcesce, a i u mom slucaju, gleda odnos pobeda u krugu 3+ ekipe. U hipotetickoj situaciji da tri ekipe A, B, C imaju isti skor, a da je ekipa A dva puta dobila B, B dva puta C, a C dva puta A, jasno je da broj pobeda ne igra ulogu, posto svi imaju 2-2. Medjutim ova sort_teams f-ja ce to realno da ignorise posto poredi samo dva elementa u arrayu i izbacice razlicite rezultate (uglavnom pogresne) u zavisnosti od toga koji je inicijalni raspored. Npr: A, B, C -> zakljucice da je A ispred B jer ima 2-0 skor, a B ispred C, jer ima 2-0 skor, iako to ne mora da bude tacno.S druge strane, ja nemam pojma kako da sortiram osim ovako, da poredim lhs i rhs i kazem sta je kriterijum. Zapravo, pitanje pasuje topicu. Confession is: nisam se mnogo namucio razmisljajuci nego sam digao ruke i ostavio za srecnija vremena, pa sad pitam ovde :D.

Imam jedno pitanje vezano za sortiranje arraya. Recimo imam array sa x objekata, koji izgledaju ovako, u pitanju je recimo tabela neke sportske lige
[4] => stdClass Object
(
[ID] => 4
[team_name] => PPP Couch Potatoes
[W] => 1
[W_home] => 1
[W_away] => 0
[L] => 0
[L_home] => 0
[L_away] => 0
[points_scored] => 21
[points_conceded] => 14
)

I sad ja hocu da ih poredjam po logicno W polju i posto je u pitanju PHP, koristim uasort. I moja sort f-ja izgleda sustinski ovako

function sort_teams($l, $r) {
global $season;
if ($l->W == $r->W) {
 //dalji tiebreakeri
 //konkretno broj pobeda u medjusobnim utakmica, pa ako je to isto poeni itsl.
}
else
 return $l->W < $r->W;
}

I to sve radi super, sortira sve kako treba, dok ne dodjem u situaciju da imam tri ekipe sa istim brojem pobeda. Problem je sto tu najcesce, a i u mom slucaju, gleda odnos pobeda u krugu 3+ ekipe. U hipotetickoj situaciji da tri ekipe A, B, C imaju isti skor, a da je ekipa A dva puta dobila B, B dva puta C, a C dva puta A, jasno je da broj pobeda ne igra ulogu, posto svi imaju 2-2. Medjutim ova sort_teams f-ja ce to realno da ignorise posto poredi samo dva elementa u arrayu i izbacice razlicite rezultate (uglavnom pogresne) u zavisnosti od toga koji je inicijalni raspored. Npr: A, B, C -> zakljucice da je A ispred B jer ima 2-0 skor, a B ispred C, jer ima 2-0 skor, iako to ne mora da bude tacno.S druge strane, ja nemam pojma kako da sortiram osim ovako, da poredim lhs i rhs i kazem sta je kriterijum. Zapravo, pitanje pasuje topicu. Confession is: nisam se mnogo namucio razmisljajuci nego sam digao ruke i ostavio za srecnija vremena, pa sad pitam ovde :D.

Resenje ti ide u 3 koraka:1. Sortiras samo po broju pobeda, ali u dvodimenzionalni niz. Ako dve ekipe imaju isti broj pobeda, onda idu u isti red. Ako je, tabela, recimo:Miami 12WNew England 8WBuffalo 8WNew York Jets 4Wonda ce ti niz izgledati[[Miami][New England Buffalo][NYJ]]2. Sortiras svaku od kolona po tiebreakeru koji ti treba.3. Flatten niza.
Link to comment

Da, ali moj problem je sledece, a i vise mi se svidja ova postavka :D:New York Jets 12wMiami 3WNew England 3WBuffalo 3WNFL Tiebreakeri su drugaciji i komplikovaniji, ali u necemu sto se cesce primenjuje u Evropi, pravila bi se mini tabela ovih fenjerasa (samo njihove medjusobne utakmice) i na osnovu toga sortiralo. Pa je to i moja ideja, da prodjem jednom kroz sve i pogledam da li postoje slucajevi gde 3+ ekipa imaju isti skor, pa da pravim prakticno nove tabele (samo sa njima). U suprotnom moze da se desi da stvarno vazi Miami > New England > Buffalo, ali u isto vreme i Buffalo > Miami i da je zapravo Buffalo prvi u tom krugu.Nije 'najefikasnije' resenje, ali ionako se radi o malom broju (4-8). Ali to ce ionako sve da saceka.

Link to comment

Pa to ti je otprilike i Fins predlozio, samo ti je konkretizovao dva prolaza kroz niz koja imas.A za mini tabele i tajbrejkere pravi matricu ishoda sa trecom dimenzijom koja ce ti biti za [0] broj pobeda, za [1] gol razlika, za [2] neki dalji trt-mrt, ne znam sta ima u NFL. Onda za svaka dva tima iz mini tabele poredi zbir njihovih ishoda na nivou [0], ako je isti, teras dalje na [1].Otprilike nesto ovako:

$matrica['New England']['Miami'][0] = 1; (u isto vreme -> $matrica['Miami']['New England'][0] = 0 , ako je NE pobedio u medjusobnom duelu)
$matrica['New England']['Miami'][1] = 13; (ovo je sad neka "gol razlika")

Znaci sabiranjem svih ishoda na [0] dobijas ukupan broj pobeda te ekipe u krugu, na [1] ukupnu gol razliku, na [2] dalji tajbrejker koji ti treba, itd.A ovo ne kapiram skroz -> "Miami > New England > Buffalo, ali u isto vreme i Buffalo > Miami i da je zapravo Buffalo prvi u tom krugu." , daj malo bolju elaboraciju :)

Link to comment

Miami dobio New England dva puta, New England dobio Buffalo dva puta, Buffalo dobio Miami dva puta. U medjusobnim utakmicama 2-2. Naredni tiebreaker recimo poen razlika, gde je Buffalo najbolji i stoga prvi.Da, OK, moze da se resi. Kad sam pitao, ceo dan sam utrosio na tu glupu tabelu, pa sam na kraju skapirao da to ne moze tako i nadao sam se (uzalud) lakom resenju. Srecom uzrokovalo je samo sitnije probleme u starim sezonama, ali na nebitnim mestima (otprilike gde su fenjerasi).

Link to comment
Da, OK, moze da se resi. Kad sam pitao, ceo dan sam utrosio na tu glupu tabelu, pa sam na kraju skapirao da to ne moze tako i nadao sam se (uzalud) lakom resenju. Srecom uzrokovalo je samo sitnije probleme u starim sezonama, ali na nebitnim mestima (otprilike gde su fenjerasi).
Ne znam sta podrazumevas pod lakim resenjem. Ako u rl imas logiku, moras uneti istu tu logiku u algoritam, nece se timovi automagicno sortirati.Pisi za svaki moguci tiebreaker funckiju i drugo, napisi logiku za odredjivanje koji tiebreaker koristiti. pa iskombinuj.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...