Jump to content
IGNORED

Broadband Internet provajderi


JozoMujica

Recommended Posts

On 18.5.2019. at 14:39, Malkmus said:

Telekom daje korisnicima IP adrese sa crne liste

Na nekoj od dvadesetak svetskih crnih listi nalazi se najveći broj IP adresa koje preko Telekoma Srbija dobijaju korisnici interneta, a oni zbog toga imaju problem sa slanjem mejlova ili pristupom ka određenim sajtovima, tvrdi za Danas Uroš Đukić, direktor Mitos travela.

https://www.danas.rs/ekonomija/telekom-daje-korisnicima-ip-adrese-sa-crne-liste/

Moram sad da budem djavolji advokat... 

 

Od prosle godine sam silom prilika na MTS internetu nakon 15-ak godina kod SBB-a. Kako mi posao zavisi od interneta (i to ne toliko od brzine koliko od dostupnosti), ukenjao sam se kad sam morao da potpisem ugovor sa djavolom, odmah se bacio na razradjivanje bekapa... ALI! Ovo mnogo bolje radi nego SBB sto mi je radio na dve lokacije i na trecoj u firmi. Za ovih 10 meseci sam bez interneta bio svega nekoliko sati i to nakon oluje koja je sjebala struju u pola grada. Paket je neki od ~3000 dindzi (sa TV-om), prvih 6 meseci je bilo gratis, ping 6-8 ms, dl 45-48 Mbps, ul 7-8 Mbps.

Sranje sa njihovim IP adresama je sto se precesto menjaju, ponekad i par puta u toku sedmice sto me jebe kod nekih firewall-ova na serverima gde moram da prijavim IP i to je otprilike jedina zamerka.

SBB je umeo da mi dodeli jednu i na par meseci.

 

Nikad nisam imao probleme zbog bleklistovane adrese i ne znam nikog ko je imao i ne znam otkud ta prica. 

 

Na primer:

 

0001.png

0002.png

 

Uostalom...

 

0003.png

 

 

Uostalom, neka uplati VPN, jeftinije je nego da dovlaci IT inzenjere da mu skeniraju kompjutere. :D

Edited by JozoMujica
Link to comment
Just now, Lord Stef said:

Brljavi li jos nekome MTS-ov internet? Download koji bi trebalo da je 50 mi ceo dan ne prelazi 1 Mbps.

 

Ne, pre neku noć mi je SBB-ov (posle baš dugo vremena) brljavio, izvadio LAN kabl, prebacio na mts-ov i već par dana tako dobro radi da ga još nisam ni vraćao na SBB-ov, iako je mnogo brži.

 

 

Evo, upravo izmereno:

 

 

http://www.speedtest.net/my-result/d/97acaa6f-a9ec-47b3-b19b-9dccdf025453

 

 

 

97acaa6f-a9ec-47b3-b19b-9dccdf025453.png

Link to comment

Bukvalno tako je trebalo i kod mene da bude, ping je bio 15, upload oko 8 a download jedva dobaci do 1. Sad se vratilo u normalu, gremlini izgleda :D

Link to comment

Da ti kažem, ne mora ping neophodno da bude 15ms, može mnogo brže, ali tako radi u tzv. Interleaved modu koji dobija svako ko u paketu uzima i IPTV. Ako ti treba brži, možeš da tražiš da te prebace u FAST mod.

 

 

Elem, u medjuvremenu ipak prebacio nazad na SBB, razlika u ciframa je ogromna, ali u praksi je ne primećujem. 

 

 

60dddc5e-9aed-4065-8eb1-665342086ff6.png

 

 

 

Inače, ovo drndanje sa menjanjem kablova počinje da me iritira, moraću pod hitno da kupim neki switch...

 

 

 

Link to comment
  • 2 weeks later...

Ne znam gde da pitam, pa ajd ovde.

 

Da li je neko koristio nesto ovako ili slicno?

 

U sustini, iz raznih razloga, neophodan mi je internet kad god otputujem negde. Po pravilu sam uvek kupovao lokalne data-only SIM kartice sa 5-10GB i to mi je odradilo posao. U nekim drzavama je to dzaba i prepovoljno (Rumunija - 9e), u nekima te malo oderu po ledjima (Italija - 30ak e). Sad gledam za Nemacku, imaju samo neke bedne pakete od po 2-3-5GB i kostaju po 20-30e, preskupo.

Nadjoh online ovu karticu koja navodno radi po celoj Evropi, kosta dosta ali moze da se produzava na po 6 meseci za nekih 10ak eur.

Da li neko ima nekih slicnih iskustava ili drugih/boljih resenja?

Link to comment

Ja sam kupio u Minhenu Lebara karticu, a radila je i u Italiji bez problema, uz ukljucen roming koji je dzabe u EU.

Nisam doduse dopunjavao, ali znam da moze preko neta da se odradi. Kostala je 15e za 3GB i uzeli mi jos 10e za karticu.

 

Spansku Vodafon karticu nisam mogao da dopunin u Nemackoj, a online mi nije prihvatilo dopunu, zato sam uzeo drugu karticu tj Lebaru.

 

 

Link to comment
49 minutes ago, goofs said:

Ne znam gde da pitam, pa ajd ovde.

 

Da li je neko koristio nesto ovako ili slicno?

 

U sustini, iz raznih razloga, neophodan mi je internet kad god otputujem negde. Po pravilu sam uvek kupovao lokalne data-only SIM kartice sa 5-10GB i to mi je odradilo posao. U nekim drzavama je to dzaba i prepovoljno (Rumunija - 9e), u nekima te malo oderu po ledjima (Italija - 30ak e). Sad gledam za Nemacku, imaju samo neke bedne pakete od po 2-3-5GB i kostaju po 20-30e, preskupo.

Nadjoh online ovu karticu koja navodno radi po celoj Evropi, kosta dosta ali moze da se produzava na po 6 meseci za nekih 10ak eur.

Da li neko ima nekih slicnih iskustava ili drugih/boljih resenja?

 

Ja već godinu i možda jače koristim slovenački pripejd IZI i to paket mesec S  (  https://www.izi.si/ponudba/izimesec-S/   ) . Kupio karticu kada sam bio u prolazu ka Italiji. Od tada, kad putujem negde, uplatim online 6,9 EUR i mesec dana imam 3 GB.

 

Probao u 10tak zemalja EU i radi 4g net bez problema

Edited by Далибор
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...