Jump to content
IGNORED

Broadband Internet provajderi


JozoMujica

Recommended Posts

Ima li iko ideju kad ce "radovi na unapredjenju sistema" MTS da se zavrse?

Prvo su rekli 25.3., pa april, pa maj, sad je 3.6. oce li to do kraja godine biti zavrseno?

Link to comment
10 hours ago, goofs said:

Ne znam gde da pitam, pa ajd ovde.

 

Da li je neko koristio nesto ovako ili slicno?

 

U sustini, iz raznih razloga, neophodan mi je internet kad god otputujem negde. Po pravilu sam uvek kupovao lokalne data-only SIM kartice sa 5-10GB i to mi je odradilo posao. U nekim drzavama je to dzaba i prepovoljno (Rumunija - 9e), u nekima te malo oderu po ledjima (Italija - 30ak e). Sad gledam za Nemacku, imaju samo neke bedne pakete od po 2-3-5GB i kostaju po 20-30e, preskupo.

Nadjoh online ovu karticu koja navodno radi po celoj Evropi, kosta dosta ali moze da se produzava na po 6 meseci za nekih 10ak eur.

Da li neko ima nekih slicnih iskustava ili drugih/boljih resenja?

Ja imam rumunski Vodafone prepaid broj, koji može da se dopunjava online sa bankarske kartice preko sajta Vodafone Romania (ako nosiš laptop i imaš karticu i e-banking, možeš da dopunjavaš koliko god hoćeš puta). To je sasvim dobro funkcionisalo prošle godine u Grčkoj, ali mi je ove godine u Slovačkoj i Sloveniji protok otišao munjevitom brzinom, pa sam morao da se dopunjavam preko neta. U Sloveniji mi je i ta dodatna dopuna jako brzo otišla, pa sam izvadio Vodafone karticu i SMS-om uzeo roaming dodatak Telekoma Srbija, koji je koštao isto kao rumunska dopuna (cca EUR 15), a radio mi je sasvim dobro (ima i Telenor te dodatke). Izgleda da se Rumuni nisu u potpunosti integrisali u no-roaming zonu u EU (nešto sam čitao o tome, ali se ne sećam baš detalja, moguće da nisam dobro razumeo), pa je korišćenje njihovih kartica u EU još uvek skuplje nego lokalni roaming.

Edited by Ayatollah
Link to comment

Da, ni meni ta rumunska kartica nije radila kad sam otisao izvan Rumunije, mozda su zbog toga bili jeftiniji. Italijanska mi je recimo radila u Spaniji.

 

@Далибор

To zvuci dobro, koliko cesto moras da dopunjavas karticu da bi je odrzao u zivotu?

 

Vidim sad te Telenor dodatke, 1GB za 600din, nije jeftina cena po GB, ali sa 2-3 ta moze da se izdrzi putovanje, a cenovno izadje ko lokalna kartica, samo bez cimanja i smaranja. Mislim da cu to da isprobam sledeci put. 

Ovaj Orange mi deluje dobro i jeftino po GB, ali inicijalno kosta 80$ za karticu i shipping, a to mi malo puno. Pri tom, ukoliko mi ikada udjemo u roming evrozonu, postaje beskorisna.

Link to comment

@goofs

 

Ako nije hića, sačekaj koji dan, možda VIP bude imao ponudu kao prošle godine... 1GB roamniga integrisan u paket, koji god da uzmeš, + 1din svaki MB preko... Radi dobro, gde god da sam išao (nešto me samo jebao u CG, morao sam ručno da podesim partnera, ali za EU radilo bez greške)...

Link to comment

Samo warning za VIP: radi super svuda, osim u Belgiji, gde nemaju ugovore sa operaterima.

Pet viber poruka, tri gledanja u maps i poziv podršci sam platio 16.000 dinara :fur:

Link to comment
43 minutes ago, Skyhighatrist said:

Samo warning za VIP: radi super svuda, osim u Belgiji, gde nemaju ugovore sa operaterima.

Pet viber poruka, tri gledanja u maps i poziv podršci sam platio 16.000 dinara :fur:

Jbg, nisam išao u Belgiju...

 

Italija, Mađarska, Austrija, Slovenija, Nemačka, sve balkanske zemlje, uključujući i Alabaniju i Bugarsku su radili perfektno...

 

Meni je u Hr par puta ostao bez signala preporučenog operatera, ali je kartica isključila roming sama, čudi me da nije isto bilo u Belgiji, ali ko zna koje je podešavanje tamo, ako nemaju operatera...

 

Link to comment

Ma znam, i ja sam ovde preporučvao njihov roaming, kupio sam prošle godine 10gb sa rokom od godinu dana (ističe mi u avgustu, zato sam opušteno krenuo na put ne razmišljajući uopšte).

Reklama kaže "... u 30 najposećenijih zemalja Evrope".

Na dnu strane ima klik da vidiš koje su po njima najposećenije zemlje Evrope, i tu su Belorusija i Bosna, ali nema Belgije :mellow:

 

Najjača je fora zapravo što su mi sutradan isklučili SVE, zato što im dugujem 16k. Sin ih pozvao odavde da ih pita koji kjurac, oni mu rekli "može da uplati 16k odmah pa ćemo da uključimo".

Dva dana kasnije sam bio u Holandiji u kojoj važi kupljeni roaming, ali mi je usluga onemogućena dok ne platim račun (za koji je obračunski preiod btw tek za tri dana)  :fur:

Edited by Skyhighatrist
Link to comment

Jbg, prevara zbog koje su roaming troskovi u EU i zabranjeni. Gledao sam i ja tu ponudu jednom i ne radi ni u Svajcarskoj, fyi.

 

Ja isto jednom ukljucio na 20 sekundi u Svajcarskoj (doduse sa nemackim sim-om) da otvorim JEDAN clanak i nekom nesto pokazem... stize sms posle par sekundi "potrosili ste internet u iznosu od 43,22e" i onda posle toga "potrosili ste internet u iznosu od 56,44e". Onda mi je operater iz nekog razloga naplatio 50e okruglo na narednom racunu. Reko' bolje da se ne raspitujem.

Link to comment

Cim ukljucis net tel krece da proverava mailove, javlja google gde si bio od predhodnog ukljucenja i tako te trivijalnosti... Zato se cim ukljucis račun napumpa...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...