Jump to content
IGNORED

Broadband Internet provajderi


JozoMujica

Recommended Posts

On 18.10.2018. at 23:44, mraki said:

Gledam sad sajt SBB-a, nešto su menjali, sad sve brendiraju kao EON, imaju EON i EON duo pakete.

EON su valjda predhodni Trio, a EON duo predhodni Duo paketi, izgleda su i skuplji. :huh: 

EON smart box je valjda umesto D3.

Edit: ipak još ide D3 uz najjeftiniji paket

 

 

SBB ima u ponudi neki Silver Trio koji mi deluje okej za njihove potrebe, i net je tu odmah bolji od ovog sta sad imaju kod MTSa. Ponuda je da prvih 6 meseci placaju 1 din a posle 3390 din.

 

On 18.10.2018. at 23:45, Frank Pembleton said:

Za koga navija?

196px-Pittsburgh_Steelers_logo.svg.png

 

On 18.10.2018. at 23:55, kud u maglu Simoviću said:

ako potpišu sad novi ugovor sa mts plaćaće 3 sledeća računa 1din, za +150 din možeš da podebljaš internet na 20, a za +300 na 50 ako imaš teh uslove. muž može da gleda eon/nfl kod njih na neki komšijski unifi, a umetničko klizanje je na eurosportu a to imaju oba operatera

 

od tri stvari koje me interesuju na tv, dve su na mts kanalima, tu ih sbb šije, jedan od razloga što ih imam oba(nisam u sbb reonu), ali ni oni nisu epohalni po tom pitanju. tehnički, kvalitet slike je na strani sbb-a

 

mts je jeftiniji, ali im je i za toliko usluga slabija

 

Problem mi je da uopste saznam koju varijantu kod MTSa imaju, jer je MTSov sajt malo nepregledan pa ne vidim npr. koju bi brzinu neta oni trebalo da imaju. Ovo sta izmerih je preko speedtest.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment
42 minutes ago, I*m with the pilots said:

Problem mi je da uopste saznam koju varijantu kod MTSa imaju, jer je MTSov sajt malo nepregledan pa ne vidim npr. koju bi brzinu neta oni trebalo da imaju. Ovo sta izmerih je preko speedtest.

 

Evo sad sam uspela, dakle oni bi trebalo da imaju "Net20" koji je "do 20/4" sto se jednostavno nikad ne desi, ne predje net tih 10/1 - kao da imaju Net10

Mozda i probam prvo ovo sta je @Ras predlozio.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Postoji mogućnost da su predaleko od centrale, pa 20/4 nije moguće ostvariti. Za takve probleme/dileme se zove korisnički centar. 

Svojevremeno sam zvao taj korisnički centar i u roku od minut-dva sam dobio informaciju koliko sam otprilike udaljen od centrale i koju brzinu interneta mogu da dobijem. 

 

edit: Mislim da postoji još jedna mogućnost, a to je da bakarna žica, tzv. parica, nije u dobrom stanju,  pa su im zbog toga smanjili brzinu.

Pod uslovom da nije u pitanju greška sa njihove strane, je li.

Edited by Malkmus
Link to comment
1 hour ago, I*m with the pilots said:

 

SBB ima u ponudi neki Silver Trio koji mi deluje okej za njihove potrebe, i net je tu odmah bolji od ovog sta sad imaju kod MTSa. Ponuda je da prvih 6 meseci placaju 1 din a posle 3390 din.

Pa izgleda da nemaju više, zamenili su ih ovi novi EON paketi.

Link to comment

Zvao sinoć SBB. Trenutno imam Duo Gold Extra koji plaćam 4k mesečno, ako pređem na EON dobijem tu novu kutiju koju nude i ubrzanje neta sa 100 na 150 za iste pare. Nema nikakvih pogodnosti osim što ne plaćam priključnu taksu/rentu (novi korisnici i oni koji su bili na SBBu ali nisu imali D3 imaju 50% popusta prvih 12 meseci).

 

Zanimljivo je da EON navodno omogućava gledanje svih kanala unazad.

Link to comment
4 hours ago, Sammael said:

Zanimljivo je da EON navodno omogućava gledanje svih kanala unazad.

 

EON na preko interneta sigurno omogućava gledanje svih kanala unazad. Zahvaljujući njemu prilično redovno pratim Šprajcov dnevnik na RTL-u i Nivo 23 na Studiju B, koji nemaju vraćanje na D3...

 

Novu kutiju za EON još čekam da dobijem, ali verovatno će to moći i na njoj...

Link to comment
On 21.10.2018. at 13:50, Ajant23 said:

Novu kutiju za EON još čekam da dobijem, ali verovatno će to moći i na njoj...

 

Dobio sam je i ima vraćanje bukvalno svega 7 dana unazad...

Link to comment
On 18.10.2018. at 23:40, Ras said:

 

Sa Telekomom pregovarajte. U korisničkom servisu, ili operateru ako vas pozove, recite da imate ponude drugih provajdera i da razmišljate o prekidu ugovora. Ponudiće vam verovatno bolje uslove od onih koji su istaknuti na sajtovima, odnosno moguće je da ćete dobiti sve bonuse koje nude novim korisnicima.

 

Bila danas do MTSa, i nista nisam ispregovarala. Ili ja ne umem, ili su oni jednostavno - bagra.

Sve sta mi je ponudjeno je da uz novi dvogodisnji ugovor (pola godine po 1 dinar) dobiju ono sta je sada minimalni paket, dakle umesto trenutnog Net10 - Net20 i u slucaju mobilnog telefona neogranicene minute umesto sadasnjih 300min, i ne znam koliko vise interneta. Pokusah ja tu da se pozovem na zdravi razum, a onda i da igram na kartu konkurencije (uzgred, sad pored SBBa se pojavi i neki AVCOM u zgradi, ne znam nista o njima), ali nije urodilo plodom.

 

Koliko god mi se SBBov postupak na kraju nase saradnje nije svideo (pisala sam ovde i trazila, i dobila pomoc, i uspela da izdejstvujem pravdu), SBB je godinama uvek dizao brzinu interneta u hodu, bez cimanja. Ovde dakle ne bi morali nista da urade, jer uredjaj koji moji imaju moze da podrzi bolju brzinu (sami kazu), trebalo bi samo da "puste" tih epohalnih 20 Mb/s, ali - nece bez ugovora. Ja iz principa ne bih uzela nista kod njih, ali mislim da ce moji ostati na kraju, mami je valjda bitan taj mobilni (SBB + dodatni koliko toliko dobar mobilni paket bi kostalo dosta vise) dok sam internet ne i toliko.

 

Jos, mora covek da ide dvaput do poslovnice, prvi put da podnese zahtev, a onda posle kada odobre, da dodje jos na ugovor. Sta brate mili jos imaju da odobre, kada vec tamo vide da postoje tehnicke mogucnosti za jaci net, a sve ostalo ostaje isto?!

 

Takodje, ako nekog zanima, MTS Go se ne moze gledati iz inostranstva. Najbolje je sto sam ja morala da objasnim "kako "oni" uopste znaju da ja pristupam iz inostranstva" :isuse:

Link to comment

Da li moze da se uvede telefonska linija za ADSL bez da se ima usluga fiksne telefonije?

 

Ima li neki relativno lak nacin da proverim koji provajderi nude uslugu na odredjenoj lokaciji [Kotez je u pitanju]?

Link to comment
1 minute ago, jms_uk said:

 

Hvala, mislim da ce majka da ostane na mobilnom netu [koji trenutno koristi] posto kaze da nece fiksni telefon.

Mobini net u srbiji je skroz ok, i ta kvota od 150 giga je sasvim dovoljna za većinu korisnika

Ne računam ovde nas kojekakve manijake :)

Link to comment
Just now, renne said:

Mobini net u srbiji je skroz ok, i ta kvota od 150 giga je sasvim dovoljna za većinu korisnika

Ne računam ovde nas kojekakve manijake :)

 

Ma da, ona rabi vajber i fejsbuk i pomalo brauzuje. Njoj ni 15gb ne treba.

 

Nego, izgleda da, tamo gde se preselila, jedini provajder kablovske je Kopernikus koji zahteva internet - pa sam zato pitao.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...