Jump to content
IGNORED

Broadband Internet provajderi


JozoMujica

Recommended Posts

Rene, razmišljam, jer ne postoji baš nikakva mogućnost da se uzme telefon kod SBB-a (predje na Trio), a da se ne prenese sa mts-a?

 

 

Nisam ljubitelj fiksnih, ali se ne bih odricao HD Arena...

Link to comment
3 hours ago, Кристофер Лумумбо said:

niko da mi odgovori za orion, jel moguce da niko ne koristi?

 

https://oriontelekom.rs/triple-paket/

 

ovo je ludacki dobra ponuda, samo ne znam koliko su pouzdani. najbitnija mi je stabilnost interneta zbog posla. sto se optike tice, osim njih nemam drugi izbor.

nisam video pitanje, radio sam tamo, sta te tacno zanima?

mada ti je rene u principu rekao sve

kao firma su krs (podrska, jajarenje sa ugovorima, priliko raskida, sa opremom)

ako imas mogucnost optike to moze biti skroz ok, sve ostalo od njih zaobilazi u sirokom luku, pogotovo bilo koju od wifi varijanti, kako god da ih zovu

Link to comment
18 minutes ago, Jeremija said:

Rene, razmišljam, jer ne postoji baš nikakva mogućnost da se uzme telefon kod SBB-a (predje na Trio), a da se ne prenese sa mts-a?

 

 

Nisam ljubitelj fiksnih, ali se ne bih odricao HD Arena...

ne razumem pitanje, iako nisam rene :D

ali ako sam te razumeo, da mozes imati fiksni i kod mts i kod sbb i kod oriona istovremeno

ne znam da li jos neko trenutno nudi fiksnu telefoniju

telenor je godinama bio u sporu sa telekomom oko licence

jer su zapravo oni jedini i dobili licencu za klasicnu telefoniju, pa je spor nastao oko infrastrukture 

sbb ima valjda preko optike, a orion se u startu ugurao preko cdma (bezicna varijanta)

Link to comment
Just now, pbg12345 said:

ne razumem pitanje, iako nisam rene :D

ali ako sam te razumeo, da mozes imati fiksni i kod mts i kod sbb i kod oriona istovremeno

ne znam da li jos neko trenutno nudi fiksnu telefoniju

telenor je godinama bio u sporu sa telekomom oko licence

jer su zapravo oni jedini i dobili licencu za klasicnu telefoniju, pa je spor nastao oko infrastrukture 

sbb ima valjda preko optike, a orion se u startu ugurao preko cdma (bezicna varijanta)

 

 

Fiksni mi je trenutno preko Telekoma, tamo sam vezan sa pokojnim  SuperBox paketom.

 

Kod SBB-a imam Duo Gold Platinum paket, ali bih prešao na istu verziju u Triu, zbog toga što je za skoro iste pare duplo brži net, a i dobija se i ovaj novi 4K resiver.

 

E sad, ja bih ostao kod Telekonja zbog Arena, medjutim, po svemu sudeći, ako hoću da predjem na Trio (kod SBB-a), moram da tražim da mi se prenese broj sa mts-a, a time praktično više ne bih mogao da koristim mts- ov Box, pa ni Arene...

Link to comment

ma ne, ti mozes uzeti novi broj kod sbb (kao potpuno novi korisnik)

 

tom logikom (kako si ti postavio) neko ko nema klasican fiksni preko mtsa, a ima sbb, ne bi mogao imati telefon kos sbb jer nema sta preneti od telekoma

 

 

e: jedino sto u tom slucaju kako si napisao imas sve duplo (net, tv, fiksni)

da li te se isplati to samo zbog arena, to ti znas :D

Edited by pbg12345
Link to comment
1 minute ago, renne said:

Neće čovek da plaća dva fiksna, koji će mu

pa ok

ali on kaze da ima vec box paket, da je pod ugovorom (taj paket podrazumeva fiksni)

 

ovamo pominje sbbov triple koji podrazumeva fiksni

 

sta onda zapravo pita?

 

 

Link to comment
6 minutes ago, renne said:

Neće čovek da plaća dva fiksna, koji će mu

 

 

Tačno.

 

 

Medjutim, ja sam spreman da uzmem i taj drugi (iako ne znam koji će mi, neću ga ni koristiti), ako ne moram da prenesem broj sa Telekoma. Znači, koliko sam sad razumeo, nije neophodno?

Link to comment
  • 1 month later...

Zna l' neko, da li je ona EON usluga kod SBB TV kanala limitirana samo na njihov, tj SBB-ov IP opseg, ili se može gledati i sa drugih internet provajdera u Srbiji, sve dok geolokacija ukazuje na srpski IP?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...