Jump to content
IGNORED

Broadband Internet provajderi


JozoMujica

Recommended Posts

Kako ti radi? Jel bolji I stabilniji od tvog starog neta? Kod koga si bio pre?Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
Pre njega sam imao telekomov adsl+IPTV i tu je bilo problema.TT sam uzeo samo net i to onaj najmanji 10/5 i nikad nije doslo do prekida.Merenja, koja ne znam koliko su BAS precizna su uvek pokazivala 10% preko toga.Taj njihov ONT nije bas san snova za napredne korisnike ali za osnovne potrebe radi.WiFi ok sasvim.Meni nisu naplatili razvlacenje optickog po stanu pa sam ja doterao ONT tamo gde mi je trebao.Imaju obicaj da zbrzaju korisnike i da ti ka zasrace iznad vrata pa ti posle razvlaci mrezni ili sve povezuj bezicno...
Link to comment
Pa probajte, kod mog primerka nije upalilo, ali ne koristim ga više od godinu dana, možda je izašlo nešto revolucionarno™...edit: ... doduše, ovo gore samo ako znate šta radite. Znam da je bila neka frka, ali davno je bilo i nisam se ja time baktao.
Nije problem, samo da pohvatam iskustva (da li da radim uopšte ili ne).
Link to comment
Pre njega sam imao telekomov adsl+IPTV i tu je bilo problema.TT sam uzeo samo net i to onaj najmanji 10/5 i nikad nije doslo do prekida.Merenja, koja ne znam koliko su BAS precizna su uvek pokazivala 10% preko toga.Taj njihov ONT nije bas san snova za napredne korisnike ali za osnovne potrebe radi.WiFi ok sasvim.Meni nisu naplatili razvlacenje optickog po stanu pa sam ja doterao ONT tamo gde mi je trebao.Imaju obicaj da zbrzaju korisnike i da ti ka zasrace iznad vrata pa ti posle razvlaci mrezni ili sve povezuj bezicno...
Meni je devojka koja je dosla kad sam potpisivao ugovor rekla da daju za DZ 3 metra optickog kabla i 15 metara UTP i da se preko toga naplacuje . Teracu ih da mi "udju" u kucu u nivou 10ak cm od poda, p da ustedim tu 2 metra :D
Link to comment
Meni je devojka koja je dosla kad sam potpisivao ugovor rekla da daju za DZ 3 metra optickog kabla i 15 metara UTP i da se preko toga naplacuje . Teracu ih da mi "udju" u kucu u nivou 10ak cm od poda, p da ustedim tu 2 metra :D
Probaj ali oni ako su voljni da ti nesto "poklone" nece se mlatiti da se u hodniku gde idu kanalicama spustaju dole.Oni ulaze gore iznad vrata i njima je sigurnije da sto manje budu u zajednickim prostorima.Ja sam bio u fazonu udjite kod mene izmerite duzinu do tamo gde ocu i urolajte kablic ja cu da stavim u kanalice.Oni mi rekli :Na zalost moramo mi sve da uradimo dosta je nezan ovaj kablic i moramo ta vam mi kabliramo sve, dolaze i sefovi da vide kako smo uradili...Pazi oni su externi izvodjaci oni samo taj deo rade.Posle cekas drugu ekipu koja ti montira "uticnicu" i donosi ruter i sve podesava...
Link to comment

nedelju dana ili manje ako se dobro secam...Jedino sto sam ja imao neki problem u zgradi pa su mi ta sa ruterom dolazili tri puta dok su pustili signal...

Link to comment
  • 2 weeks later...

Ortakinja hoće da uzme net kod Ikoma u sklopu ove njihove akcije, al stipse daju samo modem, a treba joj vajerles.Cenim da ne mora nikakav specijalan bežični ruter da se uzme, ali ako ima neki predlog, valjalo bi.Ili barem koji da se ne uzima :)

Link to comment
  • 3 weeks later...

Glupi Targo jos nije nabavio rutere tako da sam usao u mesec I kusur dana od potpisivanja ugovora do instalacoje :mad: Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Link to comment
Ortakinja hoće da uzme net kod Ikoma u sklopu ove njihove akcije, al stipse daju samo modem, a treba joj vajerles.Cenim da ne mora nikakav specijalan bežični ruter da se uzme, ali ako ima neki predlog, valjalo bi.Ili barem koji da se ne uzima :)
ja imao kad su mi došli neki cisco, već dobrano odslužio i na njemu nisam mogao da nakačim telefon. uzeo polsle netgear. i sve radi ko sat evo već dve godine, bez ijednog reseta(kuc, kuc i kuc)isto ikom
Link to comment
  • 1 month later...

Orion...mnogo su postali bahati. Ok, veliki su i tako to, ali jednostavno ne umeju da se nose sa sopstvenim rastom.Pre ravno 6 dana sam izvršio uplatu koja je evidentirana i sve redu. Danas mi isključe net. Zašto? Pa zato što su u međuvremenu skratili rok od valute do isključenja na deset dana. Izvinite, zašto me niko nije 28.avgusta to obavestio, bio sam kod vas? Nema odgovora.Kad menjaš pravila igre, osnovna pristojnost nalaže da sve učesnike u igri obavestiš o promeni pravila. Ovako, napravili su gužve po poslovnicama, ljudi su masovno bili zblanuti, kao i sami radnici u poslovnicama na čije se glave sručila oluja. Tehnička podrška je pukla skroz, kad sam zvao, bio sam trideset četvrti po redu. Na mail mi nisu odgovorili uopšte.Srpska posla.

Link to comment

Danas sam dobio porukom, kao i uvek, koliko imam da platim za prethodni mesec od Oriona, i kazu 300 dinkica vise nego do sada. Odem da vidim e-racun, vidim isto to, sa nekih 1800, na 2100 dinara, a brzina je isto povecana sa 7 na 12. Upload ostao na 1. Ugovor sam potpisao prosle godine, na dve godine.

Link to comment

Orion se vadi na skok kursa eura i na neki član ugovora. Brzina nije povećana svima.Ostaje problem što su vrlo škrti sa novim ruterima, svakako vrdaju.Upozorenje za one sa ugovorom sa Orionom: ukoliko ne želite da nastavite saradnju, imate obavezu da najavite prekid saradnje 30 dana pre isteka ugovora.editpreciznost

Edited by Malkmus
Link to comment
Danas sam dobio porukom, kao i uvek, koliko imam da platim za prethodni mesec od Oriona, i kazu 300 dinkica vise nego do sada. Odem da vidim e-racun, vidim isto to, sa nekih 1800, na 2100 dinara, a brzina je isto povecana sa 7 na 12. Upload ostao na 1. Ugovor sam potpisao prosle godine, na dve godine.
meni je račun povećan za 200 din, a brzina ostala ista.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...