Jump to content
IGNORED

Broadband Internet provajderi


JozoMujica

Recommended Posts

orion nešto čačkao i danas vidim ovo, inače je uvek oko 7/1.5 2691184780.png
Orion stalno nesto cacka, ljudi vec dve godine imaju hronicne probleme sa DNSovima, a inace su potpuno nesposobni. ne mogu da verujem da oni i dalje imaju "kupce". u jednom mom razgovoru sa njihovim tehnickim licima sam saznao sve sto me interesovalo o njima. ljudi su pre dve godine(ne znam da li je i dalje tako) pravili ipsec i nudili ga kao l3vpn. kada sam im spomenuo mpls, covek me je samo zacudjeno pogledao i izgovorio sudbonosno "a?". pametnom dosta.ps. 17x su usluzniji od SBB-a, sto jeste jeste. ali dzaba sva usluznost kada numeju.
Link to comment

Imam ADSL preko Beotela od 2006. recimo i od tada imam isti modem, neki glupi Sagem. Hteo bih da uzmem Wi-Fi ruter i u Beotelu su mi rekli da mogu da dobijem, ali uz jednokratnu uplatu od 2.000, drugim rečima da kupim.Pretpostavljam da mogu i sam da kupim neki ruter i da ga sam podesim ili da se držim njih?

Link to comment

O wirelessu ne znam apsolutno ništa, nikada do sada nisam imao potrebu za istim. Ali ovaj modem je golo govno i mislim da veza često puca zbog njega. A pošto pored desktop mašine imam i netbuk, a tu je i mobilni, mislim da bi mi wifi u kući bio neophodan. Da ne tražim dalje od tp linka?

Link to comment
Za osnovne stvari tp link lutka...Send from WC šolja by BVK
Da plusjeanujem tplinak, kupih ga pre pet-šest godina čim je telekomov thomson počeo da oćupiški-nećupiški :) Tada je Netiks imao najbolju ponudu, ne znam je li i sada tako.
Link to comment

Imam vrlo sličnu situaciju kao kolega copkillah, samo što sam telekomov korisnik već sto godina pa imam stari thomson speedtouch (wired). Ne znam kakva je kod njih praksa, da li bi mi izašli u susret i zamenili ga ovim što danas nude Huawei (wi-fi)? Ako neće, poslušaću najzad staramajku i pridružiću joj se kod jeftinijeg a bržeg SBB-a (mada ne znam koliko da verujem u procenu žene koja koristi internet u proseku 20 minuta dnevno).Nego, jedno n00b pitanje - pretpostavljam da ti wireless gateways nisu ekskluzivno wireless? Mogu još da štekam ethernet kablove u njih? Pošto mi dve od tri desktop mašine stoje već prikačene na telekomov router, pa bi mi bilo glupo da dokupljujem nekakve wi-fi adaptere pored (najzad) lepo sprovedenih kablova...

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Koliko sam cuo Telekom nikako nece da zameni modem ako je ispravan. SBB internet je definitivno brzi od ADSL-a.Pre prelaska na SBB raspitaj se kako radi u tvom kraju jer je negde mreza problematicna.

Edited by katamaran
Link to comment

Hvala obojici. SBB radi OK na kevinom desktopu, ne primećuje se da usporava ili puca (što Telekom kod mene radi manje-više svakodnevno i ničim izazvano). Jedina prepreka ranijem prelasku bila je moja legendarna inertnost, plus neproverena informacija da Telekom automatski obnavlja ugovor svakih godinu dana - ja nemam pojma kog meseca sam ga originalno potpisao, a ne bih da plaćam račun i njima i SBB-u još nekih 6 meseci ako njih više ne budem koristio :unsure:

Link to comment

Huawei je kanta koja se raspada on a daily basis kada joj pristupaš sa više od dva clienta. Prosto kupi sebi kućni WiFi router i poštedi malo živaca. Inače, +1 za TP-Link, ja od prošlog leta rabim jedan i kul je.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...