Jump to content
IGNORED

Broadband Internet provajderi


JozoMujica

Recommended Posts

meni je povecan racun takodje. da li je moguce da dripci tek tako podignu cene bez ikakvog obavestenja?? na sezampro-u sam od 98. tj. oni su jedini provajder kog sam u zivotu imao i jedva cekam da mi u maju istekne ugovor i da ih odjebem.@malkmusa kako to mislis da im najavljujes raskidanje ugovora? pa valjda ako ti istekne ugovorna obaveza mozes da ih napustis kad god hoces?

Link to comment
meni je povecan racun takodje. da li je moguce da dripci tek tako podignu cene bez ikakvog obavestenja?? na sezampro-u sam od 98. tj. oni su jedini provajder kog sam u zivotu imao i jedva cekam da mi u maju istekne ugovor i da ih odjebem.@malkmusa kako to mislis da im najavljujes raskidanje ugovora? pa valjda ako ti istekne ugovorna obaveza mozes da ih napustis kad god hoces?
Evo, sad ću da dam izvod iz ugovora. Za poskupljenje su se pozvali na član broj 7 ugovora. Poslednja rečenica tog člana, sa njihovom štamparskom greškom glasi:OPERATOR zadržava pravo promene cena svojih usluga i opštih uslova o čemu će na pogodan način obavestiti KORISNIKA, najkasnije mesec dana dana stupanja promene na snagu.Boldovi, greška i velika slova su njihovi.Ovo za 30 dana, deo člana 9:Ukoliko nijedna ugovorna strana, najmanje 30 (trideset) dana pre isteka ovog Ugovora, pismeno ne obavesti drugu stranu o raskidu ugovora, smatraće se da je ugovor automatski produžen na neodređeno vreme.Meni je lik usmeno rekao da moram da ih obavestim unapred da želim raskid saradnje, te sam zbog toga upozorio.
Link to comment
Ovo za 30 dana, deo člana 9:Ukoliko nijedna ugovorna strana, najmanje 30 (trideset) dana pre isteka ovog Ugovora, pismeno ne obavesti drugu stranu o raskidu ugovora, smatraće se da je ugovor automatski produžen na neodređeno vreme.Meni je lik usmeno rekao da moram da ih obavestim unapred da želim raskid saradnje, te sam zbog toga upozorio.
meni je ugovor istekao u aprilu, nastavio sam do kraja avgusta da plaćam po starom i onda sam tražio MIK, nisam ništa najavljivao i ugovor nije produžen...
Link to comment
ja imao kad su mi došli neki cisco, već dobrano odslužio i na njemu nisam mogao da nakačim telefon. uzeo polsle netgear. i sve radi ko sat evo već dve godine, bez ijednog reseta(kuc, kuc i kuc)isto ikom
Uh, tek sad videh odgovor, no svejedno, uzela je neki klasičan wireless TP Link i šljaka sve ko puslica, nek stoji kao info ako nekom zatreba za ubuduće.
Link to comment
Evo, sad ću da dam izvod iz ugovora. Za poskupljenje su se pozvali na član broj 7 ugovora. Poslednja rečenica tog člana, sa njihovom štamparskom greškom glasi:OPERATOR zadržava pravo promene cena svojih usluga i opštih uslova o čemu će na pogodan način obavestiti KORISNIKA, najkasnije mesec dana dana stupanja promene na snagu.Boldovi, greška i velika slova su njihovi.Ovo za 30 dana, deo člana 9:Ukoliko nijedna ugovorna strana, najmanje 30 (trideset) dana pre isteka ovog Ugovora, pismeno ne obavesti drugu stranu o raskidu ugovora, smatraće se da je ugovor automatski produžen na neodređeno vreme.Meni je lik usmeno rekao da moram da ih obavestim unapred da želim raskid saradnje, te sam zbog toga upozorio.
Ne znam da li su se zajebali ali meni ostala ista cena a tako zudim da promene cenu i da mi to bude izgovor za prevremeni raskid ugovora jer me nisu obavestili o promeni cene i dobili moju saglasnost za nastavak sradnje.Mada cujem da ljudi koji su to potegnuli naisli su na seljacku foru da oni kazu da su objavili na sajtu i da je to dovoljno...
Link to comment

To sam i ja pomislio, ali ne lezi vraže - u slučaju raskida ugovora mora da im se isplati cela suma koja bi bila plaćena do isteka ugovora, dakle preostale rate, uvećane za pripadajuće fiskalne obaveze. Uz to traže još 100 eura u dinarima, samo mi nije jasno da li za opremu ili za uslugu; a pod uslugom podrazumevaju internet paket (ili neku dodatnu uslugu?) koji je korisnik odabrao.

Edited by Malkmus
Link to comment
Orion se vadi na skok kursa eura i na neki član ugovora. Brzina nije povećana svima.Ostaje problem što su vrlo škrti sa novim ruterima, svakako vrdaju.Upozorenje za one sa ugovorom sa Orionom: ukoliko ne želite da nastavite saradnju, imate obavezu da najavite prekid saradnje 30 dana pre isteka ugovora.editpreciznost
mozda tako pise ali ne mora, ja sam otisao tri dana po isteku ugovora i trazio mik, zaracunali su mi za naplatu samo tih osam dana koliko sam usao u novi mesec.
Link to comment

Kakvi kerovi.Mislim da im to ponašanje omogućavaju paketi koje imamo i koji nisu samo net. Ipak, videću da li je moguće da zadržim fiksni koji imam kod njih, a da sve ostalo prebacim kod nekog drugog kad mi istekne ugovor. Pri tome sam im napisao jos jedan mail na koji mi naravno nisu odgovorili. Videćemo da li će mi ignorisati mail i kad im pomenem raskid ugovora.

Link to comment
To sam i ja pomislio, ali ne lezi vraže - u slučaju raskida ugovora mora da im se isplati cela suma koja bi bila plaćena do isteka ugovora, dakle preostale rate, uvećane za pripadajuće fiskalne obaveze. Uz to traže još 100 eura u dinarima, samo mi nije jasno da li za opremu ili za uslugu; a pod uslugom podrazumevaju internet paket (ili neku dodatnu uslugu?) koji je korisnik odabrao.
Pa dobro ta isplata je kada "regularno" hoćeš raskineš prevremeno samo što je meni to šampionski što to recimo nude ljudima koji imaju 6 meseci do isteka ugovora!?Pa jedino ako baš hoće da oslobode adsl port za drugog provajdera.Ja sam išao a ortakom i on pokušavao da im "objasni".Na kraju im je rekao da će da izdrži tih šest meseci i da ima da im uplaćuje stalno sa kašnjenjem , misliš da se neko tamo potresao?Ja ono što sam pisao je varijanta za raskid bez plaćanja penala.Poslato sa WC šolje by BVK
Link to comment
Pa dobro ta isplata je kada "regularno" hoćeš raskineš prevremeno samo što je meni to šampionski što to recimo nude ljudima koji imaju 6 meseci do isteka ugovora!?Pa jedino ako baš hoće da oslobode adsl port za drugog provajdera.Ja sam išao a ortakom i on pokušavao da im "objasni".Na kraju im je rekao da će da izdrži tih šest meseci i da ima da im uplaćuje stalno sa kašnjenjem , misliš da se neko tamo potresao?Ja ono što sam pisao je varijanta za raskid bez plaćanja penala.Poslato sa WC šolje by BVK
Aha, nisam bio razumeo baš najbolje.Inače, mene zbog nekog tehničkog problema od šetali od poslovnice do kol centra, i nazad x2. Besan sam.Za kol centar treba dosta strpljenja, prvo da se uopšte dobije, a onda čekanje, i tako...Iako izgleda ne primenjuju striktno to sa rokom od 30 dana za odjavu, neće me mrzeti da im pošaljem mejl kad bude vreme, jer neću da im dozvolim da za ovakvu uslugu dobiju dinar preko onoga što moram da im platim. Edited by Malkmus
Link to comment
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...