Jump to content
IGNORED

koncerti


אַף אֶחָד

Recommended Posts

56 minutes ago, Mil@n said:

Jebem mu mater, odgledao sam nekoliko snimaka i Bruce peva čini mi se dve oktave niže, to jednostavno nije više ono njegovo vrištanje i visina. Dont get mi vrong, i dalje peva kao bog za svoje godine i nije mi to toliko bitno, ali svakako se oseti.

Jel znas ti sta su dve oktave?? :D Cak i da peva jednu oktavu nize, morao bi da peva kao Barry White, a ne dve oktave.

 

Kao muzicar, mogu da potvrdim da Mejdeni i dalje sviraju sve pesme u originalnom tonalitetu, odnosno ne rade ono sto rade mnogi bendovi, a to je da svoje pesme "spustaju", zargonski receno, za stepen ili dva (npr. Dmol umesto Emola). Mislim da su vrlo izriciti po tom pitanju i da ce svirati uvek u originalnom tonalitetu dokle god budu mogli da stoje.

 

Ono sto ti primecujes, a tice se pevanja, je nesto sto Brus radi cesto, i dok je bio mladji, a pogotovu sad - delove reci ne otpeva u prvom tonu , vec otpeva nizu tercu npr. To je fazon koji neki pevaci koriste da ukrase i razbiju monotoniju u odnosu na verziju sa albuma, a dobro dodje i kad treba da odmoris od nekih ekstremno visokih deonica. U Trooperu Bruce to radi od svog prvog koncerta sa Maidenima.

  • +1 3
Link to comment
8 minutes ago, JohnnyD said:

Jel znas ti sta su dve oktave?? :D Cak i da peva jednu oktavu nize, morao bi da peva kao Barry White, a ne dve oktave.

 

Kao muzicar, mogu da potvrdim da Mejdeni i dalje sviraju sve pesme u originalnom tonalitetu, odnosno ne rade ono sto rade mnogi bendovi, a to je da svoje pesme "spustaju", zargonski receno, za stepen ili dva (npr. Dmol umesto Emola). Mislim da su vrlo izriciti po tom pitanju i da ce svirati uvek u originalnom tonalitetu dokle god budu mogli da stoje.

 

Ono sto ti primecujes, a tice se pevanja, je nesto sto Brus radi cesto, i dok je bio mladji, a pogotovu sad - delove reci ne otpeva u prvom tonu , vec otpeva nizu tercu npr. To je fazon koji neki pevaci koriste da ukrase i razbiju monotoniju u odnosu na verziju sa albuma, a dobro dodje i kad treba da odmoris od nekih ekstremno visokih deonica. U Trooperu Bruce to radi od svog prvog koncerta sa Maidenima.

 

Očigledno sam se zafrljao sa otkavama ja sam ipak bio bubjar :), aa druge strane imam dosta iskustava sa spuštanjem tonaliteta jer nam je pevač imao dubok glas, a voleli smo da sviramo svašta nešto visoko, na to sam i mislio. 

Da ne bdue da sudim po klipovima sa telefona ali meni jednostavno njegov glas nije kao što je bio, kao i da mu se boja promenila, jednostavno ne zvuči mi isto. Možda i peva u istom tonalitetu, ali mi je izgubio nekako onu "oštricu", jebem  li ga. Jednostavno ne zvuči mi isto, doduše, pitanje je i da li je to moguće posle toliko vremena i u ovim godinama. Svakako mi nije poenta da ih flejmujem, obožavam ih i bogovi su što su uopšte živi :D a kamoli u formi da kidaju ovakve turneje u ovim godinama :)

Link to comment

jbt, ja ovu znam! :D

imao sam čak i neki album, koji sam realno kupio samo zbog ove "Your Ghost" gde joj gostuje Stipe iz REM.

na kraju sam od celog tog albuma samo tu i stvar slušao.

 

inače, do malopre sam bio ubeđen da ona je gostovala REMu na "E-Bow the Letter", ali to je ipak Patti Smith bila.

 

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, vladavsnarod said:

 

Ide neko?

moi

 

malo sam se iznenadlila ovih dana koliko je ljudima nepoznata kristin hersh. mislim na generaciju ljubitelja muzike koja je odrastala uz MTV 80-ih i 90-ih, pa i XZ i B92.

što kaže vlada, ta ekipa pixies, throwing muses (kristin + njena polusestra tanya donelly), breeders, čiji je član takođe bila tanya donelly (inače sve 4AD bendovi), je bila baš zastupljena u to vreme.

 

kad smo kod ženskih 4AD vedeta iz 90-ih, volela bih da vidimo ovde i lisu germano :wub: može i sa howe gelbom :rolleyes:

"slush" iz kolaboracije op8 mi je jedan od najprecious albuma do sada.
 

  • Hvala 2
Link to comment
6 minutes ago, beyoncé said:

 (kristin + njena polusestra tanya donelly)

 

Stepsister :) Tanjin tata oženio Kristininu mamu. Izvinjavam se zbog geekovanja.

 

 

  • +1 1
Link to comment

kad je tanja već bila rođena od druge mame? ne kontam. anyways, ne znam te detalje, ali mislim da se i stepsister na srpskom kaže polusestra :rolleyes:

 

:laugh:

Link to comment

@Mejdeni

 

Ja znam tipa deset njihovih pesama, muž nešto više ali smo odmah uzeli karte, kada smo videli da sviraju u julu u Frankfurtu. Kapiram da će to prosto biti dobra svirka i za nas koji nismo pošteni fanovi

  • +1 1
Link to comment

jeste isli na kristin hersh?

meni je muses prvenac medju najdrazim albumima vise od 30 godina, i jos nekoliko ploca mi je bilo jako bitno kada su izasle, imam 10-ak vinila, procitao sam i voleo njen memoar...

ali mi je bilo blago tuzno i neprijatno kada sam je konacno video uzivo pre par godina.

Link to comment

Gde se ovih dana nabavljaju karte viška, jel ima neki sajt ili šta već? Svastiki trebaju tri karte za Massima na Bitef Summertimeu (za nastup u četvrtak 2. juna).

Edited by papapavle
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...