Jump to content
IGNORED

koncerti


אַף אֶחָד

Recommended Posts

Meni laicki deluje da ovo moze da se kupi bilo odakle, samo treba da imas karticu kojom mozes da platis na sajtu:

 

"The purchased vignette does not need to be affixed to he windscreen or be printed. The Hungarian e-vignette system is completely electronic and so is the toll enforcement, so the system uses registration number readers to decide if road use authorisation has been purchased for the given number plate."

  • Hvala 1
Link to comment

Pitao sam zbog toga, što sam imao sličan problem sa Bugarima. Imao sam godišnju vinjetu, koja usput košta 48 €, i gde piše da nisam dužan da imam kod sebe dokaz o uplati, već su dužni službenici ministarstva koje vrši kontrolu, da izvrše proveru o validnosti. Natezao sam se sa saobraćajcem u blizini aerodroma više od pola sata oko toga. Tražio je da platim 100 leva kaznu (50 €) zbog ne posedovanja dokaza o uplati. Nije hteo da pročita sa telefona što sam mu ja nudio, odnosno sajt ministarstva saobraćaja, gde sve lepo piše. Na kraju je digao ruke od budale, od mene naravno, i pistio me. Cenio je,.pošto je pored mene bilo još šest putnika, da će lako da se ogrebe neki evrić. E pa iz iskustva znam da su i madjarski saobraćajci ista...., pa da me negde iza rampe odmah ne spopadnu.

 

 

 

Link to comment
3 hours ago, Constantin said:

Kad smo već kod istog....kako kupiti vinjetu za auto, kroz Mađarsku, a zaobišlo bi se i Horgoša i Kelebiju ? Kako je najbolje.....?

Mađarska vinjeta za razliku od Austrijske, ne mora da se lepi na soferku. Objašnjeno mi je da su podaci u sistemu iz koga kamere na putevima vuku podatke. Za par god koliko putujem (6-8 puta godišnje), nisam imao problema. Možeš da kupiš online, a predpostavljam da kod svakog iole ozbiljnijeg prelaza imaš kioske gde ih prodaju, samo ti treba kinta I saobraćajna dozvola. Može da se plati u evrima. U Madjarskoj možeš kupiti i Austrijsku vinjetu, kao i u Austriji Madjarsku.

 

Edit: Ako si na granici rano ujutro i ne gadjas nedelju, možeš i na veće prelaze. Nema gužve. 

Edited by wayfaring stranger
  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, wayfaring stranger said:

a predpostavljam da kod svakog iole ozbiljnijeg prelaza imaš kioske gde ih prodaju

 

Još je bolje kupovati na MOL-ovim pumpama, može se platiti karticom a nije im idiotski kurs tipa evro 280 forinti (gdje ti lopovi zavrću) a trenutno je realno skoro 400. Samo poneseš saobraćajnu i kažeš "minimum matrica" i završio si poso. 

  • +1 2
Link to comment

Nije loše da nam neko kaze kolika je tolerancija na nemanje vinjete. Constantin bi da obiđe veče prelaze, a na manjim, predpostavljam, nema vinjeta, tako da bi mogao da kupi koji km posle granice, na autoputu. 

Kada sam dolazio u aprilu, kupio Austrijsku vinjetu, ali do pola Austrije nisam zalepio. Do sada nije stigla čestitka tako da predpostavljam neku tolerancija ili upoređivanje podataka tokom puta. 

Link to comment
Kad smo već kod istog....kako kupiti vinjetu za auto, kroz Mađarsku, a zaobišlo bi se i Horgoša i Kelebiju ? Kako je najbolje.....?
Najjeftinije je da kupiš na MOL pumpi u Srbiji. Malo skuplje je da kupiš online, a najskuplje je da kupiš u kiosku na graničnom prelazu.
Ja kupujem na MOL-u na Futoškom putu u NS. Nemaš vinjete na svakoj pumpi.

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
5 hours ago, wayfaring stranger said:

Mađarska vinjeta za razliku od Austrijske, ne mora da se lepi na soferku. Objašnjeno mi je da su podaci u sistemu iz koga kamere na putevima vuku podatke. Za par god koliko putujem (6-8 puta godišnje), nisam imao problema. Možeš da kupiš online, a predpostavljam da kod svakog iole ozbiljnijeg prelaza imaš kioske gde ih prodaju, samo ti treba kinta I saobraćajna dozvola. Može da se plati u evrima. U Madjarskoj možeš kupiti i Austrijsku vinjetu, kao i u Austriji Madjarsku.

 

Edit: Ako si na granici rano ujutro i ne gadjas nedelju, možeš i na veće prelaze. Nema gužve. 

 

al evo ovde pise da ni austrijska vise ne mora da se lepi

https://www.asfinag.at/en/toll/vignette/

 

ili lose tumacim?

 

jos jedno pitanje: da li je potrebna austrijska vinjeta za kratko parce od madjarske granice do beca?

Link to comment
9 hours ago, Tsai said:

 

al evo ovde pise da ni austrijska vise ne mora da se lepi

https://www.asfinag.at/en/toll/vignette/

 

ili lose tumacim?

 

jos jedno pitanje: da li je potrebna austrijska vinjeta za kratko parce od madjarske granice do beca?

 

Postoji digitalna, ali se mora kupiti 18 dana pre putovanja. Nije uvek praktično. 

Link to comment

Austrijska birokratija je na nivou XIX veka - zahtev za uvođenje interneta mi je A1 faksom slao iz Graca u centralu u Beču, pa su čekali odgovor nekoliko dana...

 

On topic: poklanjam dve karte za sutrašnji (petak) koncert Nine Badrić na Bitef Summerstage, šifra: ko mi pre pošalje PM, njemu devojka.

Edited by papapavle
Link to comment

spacer.png

spacer.png

 

29.06. '22 Hazmat Modine, Nürnberg

Postoje bendovi koji se plase da izadju na scenu jer ne mogu cak ni da reprodukuju on sto nafiluju u studiju, a postoje i bendovi, medju kojima su i Hazmat Modine, kojima je bina sve, a studio samo nuzno zlo. U ambijentu kao stvorenom za koncerte, sve se podize na visi nivo. Steta sto nisu grupa iz kraja koja svira u lokalnom pubu da se mogu gledati svake nedelje.

  • +1 3
  • Wub 2
Link to comment

Laibach mjuzikl Mi smo narod

Mračno, strašno, potresno...

Teško je ovo opisati. U svakom segmentu perfektno.

Milerovi tekstovi su izuzetni, a Laibachova muzika se baš uklopila. Prevod zakazao samo kod jednog glumačkog segmenta. 

 

Organizacija dobra. Zatvorili deo ulice da saobraćaj ne smeta. 

 

Novosadska publika mlaka. Aplaudirali samo Bradilko i ja...

 

Najdraži citat iz predstave:

"Nemoguće je zamisliti Hegela, Kanta i Šopenhauera kako grle konje."

 

Pre Laibacha, u Železničkom parku gledao sam nastupe Prljave frekvencije i Petting blues banda, u okviru Blokstok festivala. U publici od 7 do 77, čak i veći raspon. 

Posle Laibacha, u London Pubu, uz pivo Odliv mozgova.

 

  • +1 5
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...