Jump to content
IGNORED

koncerti


אַף אֶחָד

Recommended Posts

On 23.5.2022. at 12:46, ToniAdams said:

ja vala na mogvaj danas a vi kako ocete

 

predlog za prekosutra


spacer.png

  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment
50 minutes ago, jms_uk said:

Moglo je i na Afrobit temu :unsure:

 

https://africaoye.com

 

Kupio vozne karte i smestaj.

 

Prvenstveno idem da vidim Newen Afrobeat uzivo, ali mislim da ce biti i drugih dobrih stvari za slusanje.

 

JPxdNYy.jpg

Meni se jako sviđa Oumou Sangare :)

  • +1 1
Link to comment
6 hours ago, jms_uk said:

Moglo je i na Afrobit temu :unsure:

 

https://africaoye.com

 

Kupio vozne karte i smestaj.

 

Prvenstveno idem da vidim Newen Afrobeat uzivo, ali mislim da ce biti i drugih dobrih stvari za slusanje.

 

JPxdNYy.jpg

 

BLAGO TEBI!!!

Link to comment
On 22.5.2022. at 7:09, papapavle said:

Da odgovorim sam sebi, evo ga u Domu Omladine 30. maja.

 

Na ovom sam topiku saznao da Steven Brown svira u Beogradu, pa sam na kraju i odlučio da odem.

 

Kako je i najavljeno, svirao je kompletan novi solo album, uz poneki Tuxedomoon (Muchos Colores, In a Manner of Speaking...).

Najpre, iznenadio me je blagi kabaretski prizvuk i obilje reči u Brownovim pesmama. Naknadno tragajući za objašnjenjima pročitao sam ovaj intervju, gde i kaže:

Quote

Šta je razlog da Vaš novi album “El Hombre Invisible” bazirate na iskustvu života u Meksiku, gde ste se preselili i radite poslednjih 30 godina? Koliko Vas je ova kultura promenila, kao i Vaš pogled na muziku i svet?

 

Steven Brown: Snimio sam preko deset albuma u poslednjih 30 godina sa svojim meksičkim bendom Nine Rain. Kasnije, živeći u Oaksaki, radio sam sa raznim drugim formacijama, kao što su Ensamble Kafka i Cinema Domingo Orchestra Banda, a tu je i soundtrack za dokumentarac “El Informe Toledo”. Ali sva muzika koju sam uradio u Oaksaki bila je instrumentalna. Nedavno sam ponovo osetio želju da pišem pesme i tekstove. Živeći u Meksiku, bio sam veoma zainteresovan za kulturu i istoriju te velike zemlje, i na neki način opsednut temom njenog osvajanja. Verujem da mi znamo vrlo malo o Meksiku pre dolaska Španaca – uz to, ono što su nam govorili u školi i pisali u knjigama, često je veoma iskrivljeno. Moj muzički zapis pod imenom “El Hombre Invisible” delimično odražava ovu ideju i saznanja koja sam u međuvremenu stekao o toj temi. Ali, kao što sam rekao, takođe predstavlja i oslobađanje raznih mojih muzičkih i lirskih ideja, koje su akumulirane u poslednjih nekoliko godina.

 

Takođe, izvesno vreme sam žalio za punijim zvukom kompletnog benda, jer su odjeci ranijeg moćnog Tuxedomoon nastupa još kružili po sali DOB-a. No, na kraju bilo je onako kako je Steven Brown zamislio. Oslobođen zvukova prošlosti sve više sam uživao u onome što su sinoć trojica multiinstrumentalista, ipak bila dodatno potpomognuta i nasnimljenim zvukovima i ritam mašinom kreirala.

Evo za ilustraciju snimka iz Rijeke od pre par dana:

Za razliku od Riječana mi sinoć nismo bili u prilici da uživamo u zvuku pravog klavira.

 

Po završetku koncerta častio sam se Bardo Hotel Soundtrack cd-om. To je album sa kojim nisam uspevao da se povežem u vreme izlaska, a ima tome već 15 godina i za koji sam osećao da će ponovo doći njegovo vreme - upravo sam ga sa uživanjem odslušao.

 

Edited by Ras
  • +1 5
Link to comment

Nick Mason’s Saucerful of Secrets

konačno u Beogradu.

Odličan koncert. Mason raspoložen i za svirku i za priču. Pratt se seća da je bio u BG-u sa Roxy Music. Za mene pesma večeri "Vegetable man". Svaka Sydova je pravi biser. Lepo su odprašili i "Nile song". Setlista fiksirana i nepromenljiva. Meni samo fali "Careful with that axe, Eugene" i "Paintbox" koju su svirali na prethodnoj turneji. Ne volim Belexpo ali moram da priznam da je zvuk bio dobar. Doduše sedeo sam tačno ispred mix pulta po sredini. Publika je odlično reagovala. 

 

 

Link to comment
5 minutes ago, klimt said:

Nick Mason’s Saucerful of Secrets

konačno u Beogradu.

Odličan koncert. Mason raspoložen i za svirku i za priču. Pratt se seća da je bio u BG-u sa Roxy Music. Za mene pesma večeri "Vegetable man". Svaka Sydova je pravi biser. Lepo su odprašili i "Nile song". Setlista fiksirana i nepromenljiva. Meni samo fali "Careful with that axe, Eugene" i "Paintbox" koju su svirali na prethodnoj turneji. Ne volim Belexpo ali moram da priznam da je zvuk bio dobar. Doduše sedeo sam tačno ispred mix pulta po sredini. Publika je odlično reagovala. 

 

 

 

E sad sam ljubomoran.

 

Ali! Ako uspe eksperiment za nedelju dana sa Nojbautenima, namučicu muža i za 20. jun kad sviraju ovde. Cena karata je od 55 do 80 evra, nema baš mnogo mesta u hali. Koliko je bilo u Beogradu? I šta je taj Belekspo?

Link to comment

spacer.png

spacer.png

spacer.png

Irnini mons deluju kao predstavnici francuske srednje klase dok ne pocne svirka. Od tog trenutka, publika pocinje da se zagleda i iznenadjeno slaze face. Ono sto sam video na YT-toubeu deluje anemicno u odnosu na zivi nastup. Uzivo, neverovatni. Ne bih se bunio da su umesto 30-ak min odsvirali ceo koncert. Dobili su bolje reakcije od publike za svoj nastup od Shellaca.
Zvezde veceri sebe tako i dozivljavaju. Cetiri koncerta koja su odrzali u Nemackoj su treci termini pomerani zbog korone. U razgovoru sa clanovima benda IM pre svirke, rekli su mi da je u Berlinu bilo oko 1000 ljudi u publici i da su svi bili iznenadjeni. Pre koncerta Shellac izlaze na binu sa maskama, namestaju instrumente, skidaju maske i koncert pocinje. Zvuk IM i Shellac izuzetno cist i do perfekcije podesen, od odnosa instrumenata do jacine zvuka. Svaki ton se cuje. Tokom Steady as she goes katarza u publici. Nakon toga krece raspad. Basista je izmedju dve pesme poceo da proziva lika koji snima koncert. Nakon par pesama, mu se izvinjava sto ga je udario vrhom basa. Nakon sledece pesme pita, ima li neko pitanja za mene. Nakon naredne pesme opet pita, ima li neko pitanja za njega. Lik iz publike pominje neki nesporazum izmedju basiste i Rick Rubina, na sta Albini doslovce kaze: To je kao da se borite sa srpskim ratnim kriminalcem, znaci sigurno dobijate. Nakon svake naredne pesme Albini objasnjava po 5 min. sta su Fun defenders, devojku kojoj je posvecena Chick new wave, proverava ima li ko iz Chicaga, testira te osobe da li su stvarno iz Chicaga i sl. Svaka pesma je odsvirana vrhunski, ludilo ga i dalje sluzi jako dobro, no ne mora uvek i svuda da potvrdjuje pisanja koja su krenula jos krajem osamdesetih kako je sjeban lik. Posle nesto vise od sat vremena, najavljena je poslednja pesma, nakon koje, odmah krece pakovanje opreme i svaka pomisao o bisu je pala u vodu, na opste cudjenje publike. Albini stavlja dve maske na lice, dolazi da potpise par vinila i podeli par trzalica. Uz svu nadu da ce se Pinki slikati sa drugom Titom, nije hteo da skine masku pa je uspomena, slika na kojoj su jaganjci utihli. Na moju konstataciju da sam iz Srbije i pitanje zasto smo mi losi momci, odgovorio je: Izvinjavam se, iskreno se izvinjavam. Genericko izvinjenje, u suštini, glazba mu pimpek za izvinjenje, kao sto je i basisti u vezi izvinjenja liku koga je udario.

Edited by wayfaring stranger
  • +1 2
Link to comment

Koncert je dakle bio u malom klubu, on je baš super za prisnost sa publikom. Vidim da ste se proveli :D

Link to comment
Just now, I*m with the pilots said:

Koncert je dakle bio u malom klubu, on je baš super za prisnost sa publikom. Vidim da ste se proveli :D

Jeste. U velikom klubu je bio drugi koncert, mnogo bolje posećen. Hvala na preporuci za sladoled. Bolji nema. 

Link to comment
19 hours ago, I*m with the pilots said:

 

E sad sam ljubomoran.

 

Ali! Ako uspe eksperiment za nedelju dana sa Nojbautenima, namučicu muža i za 20. jun kad sviraju ovde. Cena karata je od 55 do 80 evra, nema baš mnogo mesta u hali. Koliko je bilo u Beogradu? I šta je taj Belekspo?

Belexpocentar je kongresni centar na Novom Beogradu. Odmah pored Holiday Inna. Nemam predstavu koliko je bilo ljudi. Pre dve godine trebalo je da bude u Sava centru.

Kakav izbor u Dojčlandu imate, ja sam ljubomoran na kub! 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...