Jump to content
IGNORED

koncerti


אַף אֶחָד

Recommended Posts

Iron Maiden pokazali da su drugi najveći metal bend ikada.

 

Naravno, mogu da snime još 250 albuma i održe još 300 turneja, nikada neće biti veliki kao Metallica, ali i ovo je sasvim dobro.

  • -1 2
Link to comment

@napadaj bio ti je Sober sinoć :D

Jedan od hajlajta večeri uz Pushit naravno. Posle usledila neka previranja sa obezbeđenjem, ispomeraše nas u parteru 100 puta, slaba organizacija. Tako da mi drugi deo koncerta poprilično sjeban, ali je zato prvi bio vrhunski sa sve starim hitovima poput The Grudge i The Pot. Bolje mi pak bilo u Pragu pre 3 godine, al evo nek @Filozof manijak kaže koju :)

  • Wub 1
Link to comment

Katastrofa zvuk u Areni, treba zakonom zabraniti odrzavanje koncerta u istoj, prigusen, mutan ton, dzabe Dikinson koji se dao kao momak od 20 godina kad nista taj glas ne izlazi u onoj usranoj dvorani. Najbolji koncert Maidena je bio na Kalemegdanu, kakav i treba da bude metal koncert, svi na livadu i udri, a ne ova penzionerska arena. Kapiram da je jedino bolje za ljude sa malom decom, jer nema previse guranja i udaranja kad sednes lepo na tribine.

 

 

  • +1 1
Link to comment

Ja bio na tribinama, penzionerski :P, sa sve ladnim pivom i vodom naizmenično - Meni zvuk bio korektan, iako sam bio prilično visoko, mada je neuporedivo sa otvorenim prostorom. 

Imao sam interesantnu raspravu sa nekim kolegama mjetalcima par dana ranije o tome da su Mejdeni prsli, da Brus ne može više da peva itd itd....

Naravno da je to jedenje govana - Brus je sa svoje 63 godine oduvao, što glasom što jurnjavom po sceni te sam ih sa uživanjem spamovao kratkim klipovima čisto da im objanim kakva je situacija. 

Jeste bila neka pizdarija dole u fanpitu i nekog debelog čupavca su priveli koliko sam uspeo da vidim, al meni to nije pokvarilo sedeći ugodjaj :D

Bili i neki debili sa Z zastavama ali kontam da su ih ljudi iskulirali.

Sve u svemu starci su mu jebali kevu, sa izuzetkom Janika Gersa koji je potpuno poludeo sa onim egzibicijama sa gitarom te sam uglavnom nišanio kad će da se slomije na bini. 

Spektakl kao takav. 

Nemam pojma dal ćemo se opet videti (cenim da nećemo) al ovo je bio dostojni oproštaj :smiley_hail:

Samo sam popizdeo što nisu svirali Wasted Years :sad:

Bila i neka predgrupa, neki lord of nešto, darkeri neki jebemliga - smorili su najstrašnije - il sam ja postao odviše star. 

 

PS utisak večeri mi je ipak bila ona bulumenta tehničara - sa uživanjem sam posle koncerta, dok sam čekao da se razidje gužva, gledao kako rastavljaju binu. Jebote, ko mašine. :hail:

 

PSS e da, super su mi bili neki mjetalci-junferi, svi u punoj ratnoj opremi, koji su se razbili od vinjaka pre koncerta do tačke da su dremali ko voline po livadi a onih par relativno visprenih u mozak nije moglo da ih oslovi na noge dovoljno ni da se uvuku u Arenu :D

Što kaže moj kum - danak neiskustvu :D

 

 

Edited by steins
  • +1 6
Link to comment
24 minutes ago, Mindaugas Žukauskas said:

@napadaj bio ti je Sober sinoć :D

Jedan od hajlajta večeri uz Pushit naravno. Posle usledila neka previranja sa obezbeđenjem, ispomeraše nas u parteru 100 puta, slaba organizacija. Tako da mi drugi deo koncerta poprilično sjeban, ali je zato prvi bio vrhunski sa sve starim hitovima poput The Grudge i The Pot. Bolje mi pak bilo u Pragu pre 3 godine, al evo nek @Filozof manijak kaže koju :)

 

ja sam vidio jednog kog su iznijeli van kruga Arene još kod prvog spoljnjeg prstena, prije početka bilo čega, poslije toga na početku samom nekog lika mrtvog odvaljenog iznesoše jer se vješao po ogradi, a onda izvedoše nekog nerda što je snimao. Pola sam bio u fazonu "što ste idioti, tako vam i treba, ako si već došao i platio kartu deder ispoštuj malo pravila" a druga polovina mene se baš smorila, jbg, likovi došli da čuju drag bend i platili skupo samo da bi ih čuveni mađarski sekjuritiji iznijeli napolje. 

Bolje je bilo čak i u Pioniru 2007, nije ovo Tool u prajmu ali nema veze.

Prvi dio koncerta definitivno bolji, u nekom momentu smo iz euforije prešli u mod "sjedimo mirno i slušamo filharmoniju". 

  • +1 1
Link to comment

Bolje mi je bilo u Krakowu, a u Pragu 2019.je najbolja njihova svirka kojoj sam prisustvovao. Ovde je bila manja produkcija, manje ekrana nego u Krakowu, pošto je peštanska arena dosta niža i za trećinu manja od poljske. I meni je prvi deo koncerta bio bolji.

 

I da, konačno sam dočekao Sober uživo :wub:

  • +1 1
Link to comment
46 minutes ago, JohnnyD said:

Katastrofa zvuk u Areni, treba zakonom zabraniti odrzavanje koncerta u istoj, prigusen, mutan ton, dzabe Dikinson koji se dao kao momak od 20 godina kad nista taj glas ne izlazi u onoj usranoj dvorani. Najbolji koncert Maidena je bio na Kalemegdanu, kakav i treba da bude metal koncert, svi na livadu i udri, a ne ova penzionerska arena. Kapiram da je jedino bolje za ljude sa malom decom, jer nema previse guranja i udaranja kad sednes lepo na tribine.

 

 

 

I meni su uvek u boljoj uspomeni livadski i stadionski koncerti, nego ovo po halama gde si zakucan za svoje mesto. Uvek je lepše da se cirkuliše unaokolo pod vedrim nebom. Sinoć sam pride izgoreo od vrućine. Na kraju sam jedva čekao da se završi i da izađem na vazduh. Tako da - da, Kališ 2014 je bio mnogo bolji. Ali na samu svirku nemam nekih primedbi, oni nikad ne podbace. Svaka čast Brusu kako lepo stari.

Uzgred, na delu gde sam ja bio pred kraj su pustili neki kao gas, ja ne znam šta je ono bilo. Kao neki blag suzavac, prvo sam pomislio da je efekat koji je išao uz Troopera ali nisam video smisao osim da iritira.

Edited by Nikodije
  • +1 1
Link to comment
40 minutes ago, James Marshall said:

... poslije toga na početku samom nekog lika mrtvog odvaljenog iznesoše jer se vješao po ogradi, 

Ovo je bio moj školski, prva Tool svirka mu je bila, skoro pa je prodao bubreg da dođe, i izbaci ga obezbeđenje na početku koncerta. :isuse:

Link to comment
1 hour ago, steins said:

Ja bio na tribinama, penzionerski :P, sa sve ladnim pivom i vodom naizmenično - Meni zvuk bio korektan, iako sam bio prilično visoko, mada je neuporedivo sa otvorenim prostorom. 

Imao sam interesantnu raspravu sa nekim kolegama mjetalcima par dana ranije o tome da su Mejdeni prsli, da Brus ne može više da peva itd itd....

Naravno da je to jedenje govana - Brus je sa svoje 63 godine oduvao, što glasom što jurnjavom po sceni te sam ih sa uživanjem spamovao kratkim klipovima čisto da im objanim kakva je situacija. 

Jeste bila neka pizdarija dole u fanpitu i nekog debelog čupavca su priveli koliko sam uspeo da vidim, al meni to nije pokvarilo sedeći ugodjaj :D

Bili i neki debili sa Z zastavama ali kontam da su ih ljudi iskulirali.

Sve u svemu starci su mu jebali kevu, sa izuzetkom Janika Gersa koji je potpuno poludeo sa onim egzibicijama sa gitarom te sam uglavnom nišanio kad će da se slomije na bini. 

Spektakl kao takav. 

Nemam pojma dal ćemo se opet videti (cenim da nećemo) al ovo je bio dostojni oproštaj :smiley_hail:

Samo sam popizdeo što nisu svirali Wasted Years :sad:

Bila i neka predgrupa, neki lord of nešto, darkeri neki jebemliga - smorili su najstrašnije - il sam ja postao odviše star. 

 

PS utisak večeri mi je ipak bila ona bulumenta tehničara - sa uživanjem sam posle koncerta, dok sam čekao da se razidje gužva, gledao kako rastavljaju binu. Jebote, ko mašine. :hail:

 

PSS e da, super su mi bili neki mjetalci-junferi, svi u punoj ratnoj opremi, koji su se razbili od vinjaka pre koncerta do tačke da su dremali ko voline po livadi a onih par relativno visprenih u mozak nije moglo da ih oslovi na noge dovoljno ni da se uvuku u Arenu :D

Što kaže moj kum - danak neiskustvu :D

 

 

Nisam bio, ali bi isto fino ispizdeo da sam bio, a da nisu svirali Wasted Years, najbolju stvar koju su stvorili.

  • +1 1
Link to comment

Al baš je bilo moćno kad su vezali Fear i Hallowed, bio sam naježen svih tih 15ak minuta koliko su trajale pesme. To mi je bio vrhunac koncerta. 

  • +1 2
Link to comment

...a još kad bi mogli da izbace glupavi narodnjak Run to the hills i umesto njega ubace neku normalnu pesmu bilo bi dobro. Uvek mi padne tonus™ kad sviraju tu glupost a uvek je sviraju na bis kao da je bitna pesma a ne  izuzetna glupost. 

Edited by Nikodije
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...