Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Да ли постоји на нету мапа станица на којој су станице означене и бројевима, а не само називом?

Ako ti radi posao, ima na busevi.com daljinar za svaku liniju, gde su stanice obeležene brojem i nazivom...

Link to comment

Ajde da pitam i ovde. Lasta za Lazarevac, jel se i dalje plaća busplusom uđeš ukucaš tamo neku zonu i to je to...

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

Jutros došao na trafiku da kupim slobodu za avgust mesec. Kaže čovek, - istekla ti kartica. - Kako istekla, pa za zaposlene je? - Istekla, ima period važenja. 

 

Ušao u bus i švercovao se. Prislonio plastiku na validator da proverim da li se igde nalazi informacija o periodu važenja kartice. Nisam našao takvu informaciju. 

 

Što znači da ovu informaciju treba pamtiti ili je negde notirati. 

 

Sad moram da idem da čekam u onim redovima. 

 

Koja je to fora? Pa ja ne ostvarujem nikakvu subvenciju pa da moram da je periodično overavam, proveravam i slično (kao što moraju trudnice, nezaposleni i sl. jer taj status na osnovu kog imaju popust može da bude prekinut).

Edited by pacey defender
Link to comment

Jutros došao na trafiku da kupim slobodu za avgust mesec. Kaže čovek, - istekla ti kartica. - Kako istekla, pa za zaposlene je? - Istekla, ima period važenja. 

 

Ušao u bus i švercovao se. Prislonio plastiku na validator da proverim da li se igde nalazi informacija o periodu važenja kartice. Nisam našao takvu informaciju. 

 

Što znači da ovu informaciju treba pamtiti ili je negde notirati. 

 

Sad moram da idem da čekam u onim redovima. 

 

Koja je to fora? Pa ja ne ostvarujem nikakvu subvenciju pa da moram da je periodično overavam, proveravam i slično (kao što moraju trudnice, nezaposleni i sl. jer taj status na osnovu kog imaju popust može da bude prekinut).

nema redova, ja zamenila karticu pre mesec dana u starom merkatoru za 2 minuta.

 

ideja je da ti periodichno uzmu 250 dinara. i tebi i svakom.

 

rok traajanja kartice se vidi na rachunu kad platish markicu. mislim da chak ni ridza na svom sokocalu ne vidi taj podatak kad ochitava u busu. nije ideja da tebi bude bilo shta lakshe, nego da oni uzmu pare. kao i sve drugo shto oni rade.

Edited by gospa buba
Link to comment

Баш и тражим неку мапу како бих избегао конверзију назив станице-број станице. И на планплусу и бусплусу су станице означене називом. На пример - станице 390, 557, 558 и 640 носе назив Јужни булевар.

Link to comment

nema redova, ja zamenila karticu pre mesec dana u starom merkatoru za 2 minuta.

 

ideja je da ti periodichno uzmu 250 dinara. i tebi i svakom.

 

rok traajanja kartice se vidi na rachunu kad platish markicu. mislim da chak ni ridza na svom sokocalu ne vidi taj podatak kad ochitava u busu. nije ideja da tebi bude bilo shta lakshe, nego da oni uzmu pare. kao i sve drugo shto oni rade.

E hvala, nisam znao da se podatak o vazenju kartice nalazi na racunu. valjda u beogradjanki nece biti guzve,

Link to comment

Naprotiv, bas tamo u centrali je najveca guzva. Preporuka ti je da odes pravo u GSB, Skenderbegova ulica.

 

 

ideja je da ti periodichno uzmu 250 dinara. i tebi i svakom.

 

Koje su to jajare kad na sitno vacare lovu. Ja vec 15 godina koristim isti akbil (token) za gradski prevoz u Istanbulu i nikakve potrebe za zamenom nije bilo. A mogu i da ga vratim nazad i dobijem depozit koji sam dao prilikom kupovine.

 

S druge strane, u Portu andante kartica ima rok vazenja 2 godine i kosta 5e. Mozemo da se tesimo da ima i gorih od nas.

Link to comment

kako to mislish besplatan :unsure:

Postojali su validatori i kontrole u BG vozu dok je Đilas bio gradonačelnik. Dan nakon njegove smene (bukvalno sledećeg dana) kontrole više nije bilo i validatori su ubrzo uništeni. To stanje traje i dalje, ovih dana planiraju da uvedu naplatu na nekoliko stanica (kao u metrou, da se očitava busplus prilikom ulaska u stanicu a ne u samom vozu). Znači - BG voz je besplatan negde od septembra (ili kad već beše smena Đilasova) 2013.

Edited by Đipalo Junuz
Link to comment

Postojali su validatori i kontrole u BG vozu dok je Đilas bio gradonačelnik. Dan nakon njegove smene (bukvalno sledećeg dana) kontrole više nije bilo i validatori su ubrzo uništeni. To stanje traje i dalje, ovih dana planiraju da uvedu naplatu na nekoliko stanica (kao u metrou, da se očitava busplus prilikom ulaska u stanicu a ne u samom vozu). Znači - BG voz je besplatan negde od septembra (ili kad već beše smena Đilasova) 2013.

interesantno.

 

a placalo se kako, integrisano sa gsp ili posebno?

Link to comment

E hvala, nisam znao da se podatak o vazenju kartice nalazi na racunu. valjda u beogradjanki nece biti guzve,

 

Kada je uvodjen busplus, jasno je naglaseno da sve kartice imaju rok vazenja (personalizovane i nepersonalizovane), sad zaboravih da li dve ili pet godina, a mi smo na forumu ovde diskutovali o tome koliko je to sve debilno.

 

To je isto kao sa papirnim onim karticama sto su bile, sto je na njih moglo da se uplati samo 10 karata ili koliko vec (tj. ne 10 karata, vec iznos koji je bio jednak prvobitnoj ceni karte x 10, dakle kada su poskupele, mogao si da uplatis samo 9) - debilizam koji sluzi samo, kao sto gospa buba rece, uzimanju para.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...