Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Ja sam bio taj koji "nije verovao..." za volan na desnoj strani...

I mislim da sam napisao da se ne secam bas tacno, a ne da ne verujem...

A i ako sam napisao da ne verujem, to ne znaci "sagovornik laze", nego znaci "tu opciju smatram manje verovatnom..."

(Od koga sam ja to BRE mladji?!?)

 

i jesi mladji kada se secas da si to bio ti :P

Link to comment

e da. taj trolejbus je po licenci alfra romea pravila ovde gosa, to je model Mille 8021 :)

 

nema tu nista cudno, kada lamborgini pravi i traktore pa sto onda alfa romeo ne bi pravio i trolejbuse :lolol:

Edited by Pontijak
Link to comment

Ko je to rekao, ko je to lagao: pa gotovo svi teski Italijani su imali volan na desnoj strani iz prakticnih razloga.

Naime, odatle vozac bolje vidi desnu ivicu puta sto je, navodno, bilo zgodnije tokom voznje uskim planinskim putevima Apenina i Alpa, a u gradu zbog boljeg uvida u ulazece putnike i prolazece pesake...

 

И италијанска војна возила су имала волан на десној страни.

Link to comment

ma stvarno se ne secam, verovatno neki mladji forumas koji je bio bas dete dok su te trole vozile po bg

 

to o razlozima za volan na desnoj strani zvuci jako razumno :)

 

Lako je moguće da se ne sećaš, jer je od 1973. do otprilike 1980. jedina trolejbuska linija bila 11, od okretnice u Rajićevoj do Kruševačke. Potom su uvezene crvene Trolze i počelo je širenje trolejbusa ka Medaku i Banjici, odnosno Zvezdari. Bilo je zabavno gledati Tasu traktoristu, teškog centra KK Radnički, kako se s mukom uglavljuje u trolu na Crvenom krstu.

Link to comment

Bilo je zabavno gledati Tasu traktoristu, teškog centra KK Radnički, kako se s mukom uglavljuje u trolu na Crvenom krstu.

+1

:lolol:

 

A jos zabavnije gledati ga kako telefonira iz govornice, one ispod Radnickog, kod vodovoda.

Link to comment

Lako je moguće da se ne sećaš, jer je od 1973. do otprilike 1980. jedina trolejbuska linija bila 11, od okretnice u Rajićevoj do Kruševačke. Potom su uvezene crvene Trolze i počelo je širenje trolejbusa ka Medaku i Banjici, odnosno Zvezdari. Bilo je zabavno gledati Tasu traktoristu, teškog centra KK Radnički, kako se s mukom uglavljuje u trolu na Crvenom krstu.

 

ama secam se zelenih trola, pobogu, pa 1974 sam krenuo u gimnaziju :nobles:  nego se nisam secao ko se nije secao da je volan trola bio na desnoj strani :lol:

Link to comment

Trolza je ubedljivo najjace ime proizvodjaca trola ikada i odlicno pristaje Beogradu, skroz zvuci kao neki satrovacki ili ulicni govor

 

iz trolza u tvorza bratori

Link to comment

Lejlandi su bili 1 carevi...

 

leyland_bg_zpskkpyblv1.jpg

 

Bruum.................................Bruum.................................Bruum.................................Bruum.................................Bruum.................................Bruum.................................Bruum.................................Bruum.................................Bruum.................................Bruum

Link to comment

Šta su Trolza trole, Sanos autobusi i češki tramvaji sve izdržali, to nije normalno. :)

 

Ja se vraćam kući iz gimnazije i čekam na autokomandi 18-cu zajedno sa ostalih 800+ ljudi koji se vraćaju sa Marakane. Možemo radnicima tokijskog metroa časove da dajemo iz nabijanja ljudi u sredstva javnog prevoza.  -_-

Link to comment

ama secam se zelenih trola, pobogu, pa 1974 sam krenuo u gimnaziju :nobles:  nego se nisam secao ko se nije secao da je volan trola bio na desnoj strani :lol:

 

Kad ne čitam s pažnjom šta si napisao :) Zelena trola je ispred konduktera imala i mali "lavirint" za usmeravanje putnika koji ulaze na zadnja vrata, da ne nagrnu u gomili sa platforme.

Link to comment

Ja se vraćam kući iz gimnazije i čekam na autokomandi 18-cu zajedno sa ostalih 800+ ljudi koji se vraćaju sa Marakane. Možemo radnicima tokijskog metroa časove da dajemo iz nabijanja ljudi u sredstva javnog prevoza.  -_-

 

Šoferi nekadašnje linije 29, potonje 46, često su preskakali stanicu kod Franša u smeru ka Cvetku kada je neka veća tekma. Ljutita navijačka ekipa je takvom dovitljivcu znala da prepreči put i izvali mu vrata ako neće da ih otvori. 

Link to comment

uh, da, koji je to bio autobus

 

Hajd' da se podsetimo na kojim je linijama bio Lejland: ja pamtim 26, 29, 33, 36 i 12/42, garant je bilo još negde. Na 29 je posle bila i ona domaća "kockastija" podvarijanta.  

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...