Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Pih, i ja cesto koristim 18-icu iz tih krajeva do Mostara i ako ona ne ide brzo, onda ne znam sta je brzo

Probaj da ideš sa 29 i 17, pa ćeš shvatiti koliko 18 ide naokolo. Oko 5 stanica duže, plus je sporija, jer ne ide autoputem. Dok 17 časkom stigne od V. Ilića.

Link to comment

Ne idem od Medaka, relacija mi je kraca. Ali se svejedno tako brzo sjuri da mi vise odgovara da iz 18 uskocim u nesto na mostaru nego da idem samo 50-icom.

Edited by Malvo
Link to comment

Sviđaju mi se ovi novi crveni niskopodni, na 26 i 58 sam ih primetio do sad. I facepalm za fejl od dizajna kod crvenih sa stepenicama levo od srednjih vrata.

Edited by miki.bg
Link to comment

Ti crveni na 26 i 58 su turski AKIA busevi pravljeni po licenci iz Irana. Na 26 su pravo osvezenje nakon onih zglobnih ikarbus krseva. Turci generalno imaju dobar dizajn buseva i prave ih robusne i izdrzljive s obzirom na ogromne guzve i brdovit teren po kojem voze u samoj Turskoj.

 

A ti poluniskopodni crveni su domaci ikarbus krs na koje je gospodar zalepio meckin znak. Ko im je kum jos su i dobri.

Link to comment
  • 2 weeks later...

да ли неко зна како је регулисана употреба климе у градском превозу? да ли се клима пали када температура пређе одређени подељак, након неког датума (као у армији када се прелази са зимске на летњу униформу) или је то до субјективног осећаја возача? мислио сам прво да је то само до возача, а онда сам се сетио да клима негативно утиче на потрошњу горива те да то можда ипак одлучује неко други.

баш безвезе када уђеш у неки нов аутобус са климом, а унутра 100 степени зато што иста није укључена.

Edited by foto
Link to comment

ne mogu da se setim gde tacno i kada se pisalo o nekadasnjim trolejbusima ali se secam da mi neko nije verovao da su stare zelene trole imale volan na desnoj strani :D pa eto ako secanje laze onda fotografija ne laze :)

 

13305017_1115010718555226_34167564631055

 

trolejbus je inace radjen po italijanskoj licenci, evo i fotke tog modela na ulici napulja :)

 

13254395_1115548325168132_77329532873829

Edited by Pontijak
Link to comment

Ko je to rekao, ko je to lagao: pa gotovo svi teski Italijani su imali volan na desnoj strani iz prakticnih razloga.

Naime, odatle vozac bolje vidi desnu ivicu puta sto je, navodno, bilo zgodnije tokom voznje uskim planinskim putevima Apenina i Alpa, a u gradu zbog boljeg uvida u ulazece putnike i prolazece pesake...

Breda trole su bile 1 vrh.

Link to comment

Ko je to rekao, ko je to lagao: pa gotovo svi teski Italijani su imali volan na desnoj strani iz prakticnih razloga.

Naime, odatle vozac bolje vidi desnu ivicu puta sto je, navodno, bilo zgodnije tokom voznje uskim planinskim putevima Apenina i Alpa, a u gradu zbog boljeg uvida u ulazece putnike i prolazece pesake...

Breda trole su bile 1 vrh.

 

ma stvarno se ne secam, verovatno neki mladji forumas koji je bio bas dete dok su te trole vozile po bg

 

to o razlozima za volan na desnoj strani zvuci jako razumno :)

Link to comment

Ko jos uzima za ozbiljno takozvane mladje forumase, sve to starmalo, dobacilo do Slobe i sovjetskih/beloruskih trola  -_-

 

pa dobro, ni mi se nismo vozili tramvajima pre drugog svetskog rata :lolol:

Link to comment

Ja sam bio taj koji "nije verovao..." za volan na desnoj strani...

I mislim da sam napisao da se ne secam bas tacno, a ne da ne verujem...

A i ako sam napisao da ne verujem, to ne znaci "sagovornik laze", nego znaci "tu opciju smatram manje verovatnom..."

(Od koga sam ja to BRE mladji?!?)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...