Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

To tvoje je u virtuelnoj stvarnosti. U pravoj stvarnosti, kada se ukinu linije, poveca se broj prodatih karata.
zavisi od broja stanica. al nešto mislim, produžili bi neke linije do nemačke i francuske, a onima koji ih ne koriste zapretili bi uzimanjem državljanstva i prava na nasledstvo
Link to comment
e, a je l istina da se u beogradu sad ulazi samo na prednja vrata u bus?
ne. pomesao si nas sa onom palankom u vojvodini, kako se bese zvase, novi nesto
Link to comment
zavisi od broja stanica. al nešto mislim, produžili bi neke linije do nemačke i francuske, a onima koji ih ne koriste zapretili bi uzimanjem državljanstva i prava na nasledstvo
Tako je svuda u svetu. I u Parizu.
Link to comment

Radnici Komunalne policije koji su u pratnji Bus Plusa smeju SAMO TO da rade. Ne moze im se prijaviti ni jedan drugi komunalni prekrsaj na koji bi reagovali... Inside info...

Link to comment

Policija u službi privatnog preduzetnika, oh, koja smo mi marva, pomozimo busplusu..bravo pirgavi, i policiju plaćamo, ergo doniramo firmu svakodnevno na sto načina

Link to comment
uvek mogu da se autsorsuju pojedine linije/paketi linija najboljem ponuđaču, koji bi bio odgovoran prema redu vožnje i bio dužan da održava svoja vozila, a koji bi učestvovao podeli profita. deo kolača bi se merio dužinom linije, brojem polazaka, brojem putnika (što je valjda funkcija bus+), uz neke stimulanse za recimo najmanji broj žalbi putnika na vozače, čistoću, red vožnje itd. imaš javnu kontrolu i privatno "izvršenje", ne dozvoljavaš dnevno klanje vozača različitih prevoznika ali ga držiš odgovornim jer se tenderi obnavljaju češće (6 mes / 1god) i privatnik zna da može da izgubi deo kolača.poenta je da preciznim postavljanjem pravila koja bi morala biti iz domena reda vožnje, čistoće i bezbednosti, te sprečavanjem nelojalne konkurencije možeš komotno da spojiš i privatnu inicijativu i javno nadzor i da to produkuje pristojan rezultat.ovo gore nije neki poziv na raspravu nego pokušaj razrešenja čvora javno protiv tržišnog.
Ovo super zvuči, u svakom smislu.Osim, naravno, u realnosti, jer je potpuno jasno da bi tender na svakih 6 meseci bio napravljen tako da samo 1 preduzeće može da se prijavi, pa makar ga štimovali tako da se traži da najmanje jedan (1) izvršilac na poziciji vozača autobusa ima konjski rep i zove se Mitar.Ne kontriram ti, nego više lamentiram "naglas" kakva je ovo zemlja, gde su jednostavne stvari beskonačno komplikovane, pošto ne odgovaraju probranom društvu, nego, jebiga, svima.
Link to comment

pa to je ono, aj' pošalji mi tehničku specifikaciju one tvoje mašine, pa da napišem tendervaži đuro, evo šaljem

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...