Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Koju logiku primenjuje Beograd? Pa ne znamo, jer ima debilni nigde vidjen sistem da moras da platis opet kartu kada presednes.
kratak komentar na ovo, u Londonu vazi isti princip za nadzemni prevoz, 1 karta (bilo da si je kupio kod vozaca ili da je Oyster) vazi za 1 ulazak i izlazak i ne meri se vremenski, dok u Holandiji cena zavisi od toga koliko se stanica vozis.
Link to comment
kratak komentar na ovo, u Londonu vazi isti princip za nadzemni prevoz, 1 karta (bilo da si je kupio kod vozaca ili da je Oyster) vazi za 1 ulazak i izlazak i ne meri se vremenski, dok u Holandiji cena zavisi od toga koliko se stanica vozis.
Koji je to nadzemni prevoz gde overavas izlazak? Mislis na voz?U podzemnoj se gleda vreme. Edited by jms_uk
Link to comment
Koji je to nadzemni prevoz gde overavas izlazak? Mislis na voz?U podzemnoj se gleda vreme.
ne overavas izlazak, vec ti karta vazi od kad udjes do kad izadjes iz autobusa :) (vozove nisam racunala u gradski prevoz)
Link to comment
Ja sam za pariz pogrijesio. Ovdje jedna karta moze da traje 1h30 i za to vrijeme mozes da promjenis koliko hoces buseva i tramvaja (za metro ne vazi).
Pa bar ta opcija da postoji u Beogradu...to ima i u Rimu ako se ne varam.
Link to comment
Pa bar ta opcija da postoji u Beogradu...to ima i u Rimu ako se ne varam.
sa razlikama u duzini intervala, ova opcija postoji na velikom broju mesta, jer je prosto nerealno da ogranicavas kartu na 1 voznju u iole vecem gradu.sreca pa je u beogradu to sasvim opravdano
Link to comment
Kada bi smanjili cijenu karte, povecali bi vam gradske poreze.Smijesne su mi te price da bi se naplata povecala sa smanjenjem mjesecne karte (samo bi se nesto neznatno povecala).
Pročitaj sopstvenu poruku pre kliktanja na "post".Smešno je popraviti naplatu neznatno, ali je pametno (o)držati status quo :fantom:Korisnije bi bilo kada bi neko izneo realne cifre koštanja prevoza, a ne drame o predviđenoj ili željenoj cifri u kasni.Jer ako plaćamo firera, ortake, i pr ekipu, pa naravno da je prevoz jeftin - onda će markica koštati težinu putnika u zlatu...
Link to comment
Pročitaj sopstvenu poruku pre kliktanja na "post".Smešno je popraviti naplatu neznatno, ali je pametno (o)držati status quo :fantom:Korisnije bi bilo kada bi neko izneo realne cifre koštanja prevoza, a ne drame o predviđenoj ili željenoj cifri u kasni.Jer ako plaćamo firera, ortake, i pr ekipu, pa naravno da je prevoz jeftin - onda će markica koštati težinu putnika u zlatu...
Procitaj sta sam ja napisao. Smanjenje cijene karata ce samo neznatno povecati naplatu i to ne bi pokrilo minusu razlici cijene.Nisam za status quo ali nisam ni za glupava rijesenja.Imas drugih nacina da smanjis cijenu mjesecne karte. Naprimjer firme bi mogle da zaposlenim placaju neki postotak mjesecne karte (u Parizu i Pariskoj regiji, firme su obavezne da plate 50% prevoza).
Link to comment
Naprimjer firme bi mogle da zaposlenim placaju neki postotak mjesecne karte (u Parizu i Pariskoj regiji, firme su obavezne da plate 50% prevoza).
uh, al bi nam svanulo. 90% privatnika prijavljuje radnike na minimalac, a ostatak isplaćuje na ruke. samo bi taj drugi deo smanjili za taj obavezni koji predlažeš.
Link to comment
uh, al bi nam svanulo. 90% privatnika prijavljuje radnike na minimalac, a ostatak isplaćuje na ruke. samo bi taj drugi deo smanjili za taj obavezni koji predlažeš.
Onda se vracamo na to da korumpirana vlast nece da utera porez iz firmi koje uglavnom poseduju ili globe po drugim osnovama.
Link to comment

pa ovo je smesnoispeglase komunalci coveka pre pola sata kod sajma. napravila se guzva, moj bas se jedva dovuko do stanice i kad sam izasao imao sam sta da vidim. dva komunalca oborila coveka na zemlju i stavljaju mu lisice. JBT!!!! bice na yt posto su neki sa strane snimali i rekli da ce da kace.

Link to comment

pretpostavljam da nije imao kartu. stigao sam na kraj kad se oko minut tako na zemlji koprco, medjutim savladase ga i uspravise sa lisicama na rukama.video sam ovakvu scenu i na mostaru pre 3-4 dana, s tim sto su se izivljavali na nekoj skitnici. oborilo ga na zemlju i opkoracilo

Edited by exTRaGluv
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...