Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

PU otpisuje 330 milijardi dugaIzvor: BlicBeograd -- Poreska uprava će otpisati potraživanja u iznosu od oko 330 milijardi dinara prema firmama koje nisu u stanju da ih izmire, piše Blic.
Ispravite me ako gresim, PU je odlucila da oprosti oko 3 milijarde evra???? I niko da se zabrine oko te informacije, a kamoli da zavrsi u zatvoru!?
Link to comment
Ispravite me ako gresim, PU je odlucila da oprosti oko 3 milijarde evra???? I niko da se zabrine oko te informacije, a kamoli da zavrsi u zatvoru!?
Drugim rečima: kad god možeš da ne platiš - nemoj da platiš. Ja ne umem to drugačije da pročitam.
Link to comment

u jeku "sinalkovog" sponzorisanja basketaša, braća su bila dužna državi cca 200 miliona evrića...jedan gospodin iz ns, tada zamenik direktora poreske uprave, jako se bunio protiv takve praksei trt, ćaodoviđenja posao, iako je trebalo da bude direktortako da me te 3 mlrd uopšte ne iznenađuju

Link to comment
Cena jedne vožnje od 60 dinara je visoka za osiromašene građane. Mislim da bi se bolji efekat postigao smanjivanjem cene prevoza nego ovim masovnim maltretiranjem sirotinje.
Cena od 60 dinara je totalna nebuloza.Da probamo da progutamo to i da kažemo da postoji neki maetmatičko/ekonomski put kojim su došli do te cifre, samo da se ne zaboravi da (čini mi se) 60% te cene subvencioniše grad i pitam (pitamo) koji genije je odredio da mesečna karta za zaposlene (za I zonu) košta 2680 dinara!?Ako pretpostavimo da imamo idealne uslove zaposlenog:da koristi samo jedan prevoz do posla /2 x 60 rsd = 120 rsd/da radi ponedeljak - petak /22 radna dana/ da radi u periodu od 07 do 22h (noćni prevoz od ponoći do 4 ujutru nespada u sistem ma)da ide "kući" posle posla..dolazimo do računice 120 rsd x 22 r.d. = 2.640 dinara tu je ušteda od 40 dinara; to nije uštada ni jedne vožnje!
Link to comment
tu je ušteda od 40 dinara; to nije uštada ni jedne vožnje!
nije usteda nego gubitak od 40 dinara :Dedit. skuplja je mesecna nego da po toj racunici kupuje pojedinacne karte... a i mora da kupi i dopunjivu Bus Plus karticu <_< Edited by Далибор
Link to comment
nije usteda nego gubitak od 40 dinara :Dedit. skuplja je mesecna nego da po toj racunici kupuje pojedinacne karte... a i mora da kupi i dopunjivu Bus Plus karticu <_<
upravo!edit: dobra ajde da računamo tih 250 din kao .... tj daj da ih "otpišemo" :D Edited by eye of the beholder
Link to comment
Cena od 60 dinara je totalna nebuloza.Da probamo da progutamo to i da kažemo da postoji neki maetmatičko/ekonomski put kojim su došli do te cifre, samo da se ne zaboravi da (čini mi se) 60% te cene subvencioniše grad i pitam (pitamo) koji genije je odredio da mesečna karta za zaposlene (za I zonu) košta 2680 dinara!?Ako pretpostavimo da imamo idealne uslove zaposlenog:da koristi samo jedan prevoz do posla /2 x 60 rsd = 120 rsd/da radi ponedeljak - petak /22 radna dana/ da radi u periodu od 07 do 22h (noćni prevoz od ponoći do 4 ujutru nespada u sistem ma)da ide "kući" posle posla..dolazimo do računice 120 rsd x 22 r.d. = 2.640 dinara tu je ušteda od 40 dinara; to nije uštada ni jedne vožnje!
Cijena mjesecne karte u parizu je 62.90€ (zona 1-2)Cijena 10 pojedinacnih karata je 12.70€Ako pretpostavimo da imamo idealne uslove zaposlenog:da koristi samo jedan prevoz do posla da radi ponedeljak - petak /22 radna dana/ da radi u periodu od 07 do 22hda ide "kući" posle posla..dolazimo do računice 2 x 22 r.d. = 44karte ili 5*12.70 = 63.5€ i ostane ti 6 karata za nocni provod.
Link to comment

da ali ovde pričamo o "idelanim" uslovima!A to je, koliko? 5-10% zaposlenih!

Edited by eye of the beholder
Link to comment
Cena od 60 dinara je totalna nebuloza.Da probamo da progutamo to i da kažemo da postoji neki maetmatičko/ekonomski put kojim su došli do te cifre, samo da se ne zaboravi da (čini mi se) 60% te cene subvencioniše grad i pitam (pitamo) koji genije je odredio da mesečna karta za zaposlene (za I zonu) košta 2680 dinara!?Ako pretpostavimo da imamo idealne uslove zaposlenog:da koristi samo jedan prevoz do posla /2 x 60 rsd = 120 rsd/da radi ponedeljak - petak /22 radna dana/ da radi u periodu od 07 do 22h (noćni prevoz od ponoći do 4 ujutru nespada u sistem ma)da ide "kući" posle posla..dolazimo do računice 120 rsd x 22 r.d. = 2.640 dinara tu je ušteda od 40 dinara; to nije uštada ni jedne vožnje!
Pa postoje 2 logike u odredjivanju cene pojedinacne karte:1) Ako si neko ko samo ide 5 dana u nedelji do posla i nazad, nije za tebe mesecna karta. Ovu logiku primenjuje Toronto. Pojedicna karta (jedna) kosta $3.00. Ako kupis 7 unapred, imas popust, to kosta $18.20. Za 22 radna dana treba ti 44 karata, 6*7 = 42, dodajmo da pojednostavimo jos 2 karte po ceni od $3, to je $115.20. Mesecna karta kosta $126.00. Dakle vise od $10 jeftinije ti je da koristis pojedinacne karte ukoliko se samo vozis do posla i nazad. Cak i ako placas punu cenu od $3.00 za svaku kartu, to je $132.00, dakle nije ti neka usteda za mesecnu...cak i ako imas studentsku mesecnu koja kosta $115.50, to ti izadje neznatno skuplje u odnosu na pojedinacne karte. Logika ovde je: mesecna karta je za ljude koji koriste prevoz vise od dvaput dnevno radnim danima. U Torontu ovo ima smisla jer postoji bas veliki broj ljudi koji prevoz koristi samo za posao, a ostala putovanja vrsi automobilom. Kada sam ziveo tamo, mogao sam da nabrojim na prste dane u godini kada sam isao negde prevozom a da to nije bilo na faks.2) Mesecna karta je za one koji prevoz koriste redovno, ukljucujuci i one koje idu prevozom samo na posao. Ovu logiku primenjuje Cirih: pojedinacna karta je 4,20 franaka, dnevna kosta kao dve pojedinacne 8,40. Mesecna kosta 79 franaka. Kako god se trudio da preklapas dnevne karte (moguce je iskoristiti 2 za 3 dana putovanja) posle max. 20 dana ti je to skuplje od mesecne karte.Obe logike imaju svoja opravdanja, da ne drvim sad previse u detalje, i sve zavisi od situacije.Koju logiku primenjuje Beograd? Pa ne znamo, jer ima debilni nigde vidjen sistem da moras da platis opet kartu kada presednes. Dakle tvoja racunica je tacna za nekoga ko ne preseda nijedanput (iz njegovog ugla dakle logika br. 1) ali za nekog ko presedne jedanput to nije tako, njemu prevoz sa pojedinacnim kartama kosta 240 dinara dnevno, dakle 22*240 = 5280 dinara mesecno. Dakle iz tog ugla gledanje je logika br. 2. A ja npr. da radim na Trgu republike, morao bi da placam 2 karte jer od mene do tamo ne postoji direktna linija (ili bi morao peske od Tasa).
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...