Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

vratili su se na brojeve, a prvo su govorili u procentima? ne dovodim u pitanje sta je bolje, vec sta ce realno biti uzimano u obzir?najmanje validacija je na linijama koje i voze najmanji br putnika. epohalno otkrice :twak: !

Link to comment

linija 38? miša ti poljubim, vozim se GPS više od 15 godina i vozio sam se u 85% linija i mislio sam da znam sve linije.Koja je linija 38?jel to trola?Gde to ide?

Link to comment
linija 38? miša ti poljubim, vozim se GPS više od 15 godina i vozio sam se u 85% linija i mislio sam da znam sve linije.Koja je linija 38?jel to trola?Gde to ide?
Pa to je linija koju koriste skoro isključivo radnici GSP i Laste, ide sa Konjarnika, od Lastine okretnice do Pogona Kosmaj, garaže GSP na niškom putu. Ima jednu ili dve stanice. Ko će da validira kartu, radnici GSPa.
Link to comment
da li ti pricas o babama i zabama ili je to samo deo laste koji odrzava gradske i prigradske linije konkretno jednu koju koristim 15 bez medjugradskih i medjunarodnih.inace njujorski javni prevoz ima veci dug od zemlje srbije kad vec govorimo o efikasnosti i ekonomicnosti cisto posto volemo hipsteraj.
Podatak se odnosi na celu Lastu, međutim ne bih rekao da su u pitanju babe i žabe, možda babe i tetke, ipak je uporedivo, bave se prevozom, koriste autobuse... Neka se 500 Lastinih buseva koristi na gradskim i prigradskim linijama, ako bi imali isti odnos broja vozila i broja zaposlenih ka o GSP, na onim drugim, međugradskim linijama ne bi radio niko. Deo Laste radi u okviru ITS, deo ima svoju naplatu, što znači i dodatne zaposlene, a opet u okviru gradskog prevoza, prigradskog, svejedno.Dug firme i gubitak nije jedno te isto, firma može da ima ogroman dug ali da posluje pozitivno i da dugove plaća. Uostalom i USA je najveći dužnik, dobro, nije firma, ali je slično, duguje mnogo ali može da otplaćuje dug.Kako se privatnim prevoznicima isplati da voze u okviru ITS, ne verujem da posluju sa gubitkom.
Link to comment
inace i ova aktuelna busplus prica je u medijima prosla kroz Malcolm Tucker obradu gradske kuce, imam bas pikantne detalje ali cu ih zadrzati za vanforumski zivot gde nema ljudi koji ce mi, kao Beowl svojevremeno, reci da izmisljam pricice.zalite se njemu :fantom:
Podseti me molim te. Sećam se da sam ti pred izbore zamerio pojačan legalizam na konto Blicovih tekstova o Tomislavu Nikoliću ali ne mogu da se setim gde i kada sam te optužio da izmišljaš.
Link to comment
Au moguce je da sam te pobrkao sa nekim :isuse:prastaj!
daj onda detalje i nemoj da si zlopamtilo. :)edit: da ne dodje do zabune, nisam te ja optuzio :) Edited by pajapatak
Link to comment

Samo da napomenem koja mi je prva asocijacija na dizajn i ton onih plakata koji najavljuju ukidanje linija i objašnjavaju putnicima koji su uzroci gužvi u vozilima GSP:

post-109-13427960888851.jpg

Igrom slučaja imam solidne kontakte u šoferskom esnafu tamo i mogu da potvrdim da su ljudi žešće ispizdeli svog svega što se dešava, a najviše zbog toga što su protiv svoje volje umešani u ono što BusPlus radi putnicima, a što se u dobroj meri prebija i preko njihovih leđa. Inače, prosečna godina u životu jednog vozača GSP mnogo više podseća na horor film nego na nešto što vredi 55k dinara mesečno. S tim da ja imam određenu rezervu prema ovoj cifi pošto mi ljudi kažu da do 55-60k mogu da dobace jedino ako se maksimalno iscimaju na noćnim smenama, vikendima i sličnim varijantama. Osnovica je 35k ili tako nešto. Ima naravno i među njima gomila dijabola koje ni za 50k evra ne bi poštovale red vožnje ili profesionalno radili svoj posao, ali generalno mi se čini da nisu u nešto boljoj poziciji od drugih šljakera ali zato svakog dana odgovaraju za bezbednost nekoliko stotina ljudi. Veliki je to stres.

Link to comment

Ono što je užasno je što se sve kreće ka nekom žešćem incidentu, a za koji će punu odgovornost snositi onaj ko je smislio ovakav sraman sistem provere karata.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...