Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

ThermalBug: Kako ono kažu, "follow the money"...Brat sestre svastikine snaje je u marketing firmi, a sestra bratove jetrve je u gsp-u (ovo je samo slikovito, pre će biti da su ortaci iz stranke). I onda se dogovore da je ključno izreklamirati BusPlus (najjaći bus na svetu) da bi se narod privikao (jer je strašljiv oko novotarija) :lol:
Pa umešao se privatni sektor, imaš i sponzore, odn. zainteresovane banke, telekome i tržne centre, naravno da će biti marketinga. Alternativa je vlasništvo radničke klase nad sredstvima za proizvodnju. Ja tu alternativu pordžavam. Smrt koncesijama i partnerstvu sa privatnim sektorom!
Link to comment
E to sa prodajnim mestima je svinjarija tek...Ja ratujem sa kevom koja je dobrano u penziji i hoće da ide da izvadi propusnicu ali svugde su takve gužve da stvarno ne mogu da joj doyvolim da ide da čeka na ulici ko mazga...
Izvadio ja danas u mtsu u Pohorskoj. Bilo dvoje ljudi pre mene. Zavrsio za manje od 10 minuta.
Link to comment
digitalni fišbajn (tojest, uvatiš ga prstima)
fišbajn je za fizičko uništavanje protivnika, trenutno se radi na programiranju kartica, ali nećemo o tome, učo će nas u aps
eh, i fisbaj ode u elektroniku :(a vi inzinjeri kad smislite kako da "kupujemo" voznju obavestite nas da uco ne sazna :D
Link to comment

Зајеб - од сада ће све БусПлус картице морати да буду на ћириличном писму.Не знам да ли ће овај лик који је покренуо фрку инсистирати да се и уређаји у аутобусима преприлагоде.

Edited by CTale
Link to comment
Зајеб - од сада ће све БусПлус картице морати да буду на ћириличном писму.Не знам да ли ће овај лик који је покренуо фрку инсистирати да се и уређаји у аутобусима преприлагоде.
A ko je pokrenuo frku?
Link to comment

Čujem iz neke druge ruke da je neki vojni penzioner pokrenuo lavinu. Pretio tužbom zbog upotrebe latinice.Stidljivo je i najavljeno ovih dana da "od sada BusPlus karticu MOŽETE dobiti i na ćirilici"

Link to comment

bilo je reči na topiku o beogradu ali mi se čini da je ovde prikladnije.pročitao sam vest o potpisivanju ugovora vezanog za izgradnju metroa. 35 km x 60 mil € je 2 milijarde kredita. koliko na to treba dodati za poskupljenje gradnje i kamate? čini mi se skupim, nedostižnim za vraćanje para, nesvrsihodnim ulaganjem. deluje mi kao još jedan predizborni trik, ulazak u nešto iz čega će teško da se izađe i što će da ostane još jedan nazavršen posao.

Link to comment
bilo je reči na topiku o beogradu ali mi se čini da je ovde prikladnije.pročitao sam vest o potpisivanju ugovora vezanog za izgradnju metroa. 35 km x 60 mil € je 2 milijarde kredita. koliko na to treba dodati za poskupljenje gradnje i kamate? čini mi se skupim, nedostižnim za vraćanje para, nesvrsihodnim ulaganjem. deluje mi kao još jedan predizborni trik, ulazak u nešto iz čega će teško da se izađe i što će da ostane još jedan nazavršen posao.
Ne znam za to, ali nekakav, laki ili teški, metro Beograd mora da dobije. Ako ne to, onda bar suštinsko proširivanje i modernizacija tramvajske mreže, ali to bi po meni bio promašaj. U svakom slučaju, ovako više ne može
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...