Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

@sasha

Po ovome ispada da svakog meseca treba da vadim potvrdu iz NSZ što je van pameti.

No dobro, što se mora nije teško.

 

Hvala ti u svakom slučaju.

Edited by pt 2.0
  • +1 1
Link to comment

Ne znam šta bih ti rekao, svašta je u ovoj zemlji suludo pa prolazi.

Valjda je tako da se ne zloupotrebi ako se u međuvremenu neko zaposli a koristi ovu povlašćenu kartu.

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, sasha said:

Ne znam šta bih ti rekao, svašta je u ovoj zemlji suludo pa prolazi.

Valjda je tako da se ne zloupotrebi ako se u međuvremenu neko zaposli a koristi ovu povlašćenu kartu.

Pa ako si zaposlen firma ti plaća markicu i to na osnovu računa koji joj podneseš. Niko regularno zaposlen nema motivaciju da vara.

Link to comment

Mojoj ženi su uplaćivali pare i ona je natrafici dopunjavala i slala fiskalni u "centralu".
Sad je bila nabprodajnom mestu i rekli su joj da neće doboti fiskalni.
Za sada su joj iz firme rekli da je ok...
Ortaku koji radi u EDB je stigla poruka na službeni telefon kao da mu je firma sa telefona ukucala kod za mesečnu kartu.
Ali si mu i dostsvili potvrdu o uplati gde piše ime i prezime...
Tako da to je jedan kvalitetan cirkus...



....shiit has hit the fan.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
6 hours ago, pt 2.0 said:

Pa ako si zaposlen firma ti plaća markicu i to na osnovu računa koji joj podneseš. Niko regularno zaposlen nema motivaciju da vara.

Ovo grešiš. Ni u jednoj firmi u kojoj sam radila nisu odvojeno plaćali prevoz. Dobiješ svoju gomilicu para koju si dogovorila, pa za to kupuj mleko, hleb, kavijar, paštetu, markicu za prevoz, švercuj se, šta ti drago.

  • +1 1
Link to comment

nama u firmi krajem meseca uplate tačan iznos za markicu za sledeći mesec, a plata odvojeno tek oko petog u mesecu.

 

švercujem se dok ne počnu da se prodaju na trafikama. nemam vremena da čekam u redovima. hvala lepo molim lepo.

  • +1 2
Link to comment

Moja firma ima jos ludji koncept - imamo rucak kada dolazimo u ofis pa nam racunaju dane kada jesmo i nismo u ofisu i za dane kada nismo nam uplacuju novac za rucak ali nam oduzimaju novac za prevoz dok za dane kad smo u ofisu rade suprotno :rolf:

 

Edit: da, ima i opcija kad si u ofisu a neces da uzmes rucak, tad ti uplate oba.

Edited by Shan Jan
  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
18 hours ago, Shan Jan said:

Ej a u cemu je fora da godinama neke linije imaju koliko toliko pristojne autobuse a neke druge, cesto u sledecoj ulici, uvek imaju neke raspade?

 

Postoje 3 faktora:

- neke liniije drze privatnici i zato vozila mogu da budu bolja od proseka

- razliciti pogoni (maticne garaze za vozila) drze razlicite linije. Svuda je hohstapleraj, ali je negde za nijansu manji

- neke linije voze u krajeve gde su uticajniji ljudi pa su i vozila malo bolja

 

  • Hvala 2
Link to comment
5 hours ago, Tihajeza said:

Ovo grešiš. Ni u jednoj firmi u kojoj sam radila nisu odvojeno plaćali prevoz. Dobiješ svoju gomilicu para koju si dogovorila, pa za to kupuj mleko, hleb, kavijar, paštetu, markicu za prevoz, švercuj se, šta ti drago.

Kod mene je bilo - pazi sad - da dokazujem kupovinu markice.

Od tog iznosa (bio je 2.990 do juna) se procentualno odbijao svaki dan kada si na g.o ili bolovanju ili službenom putu. I tako je bilo nekoliko godina unazad, jer su pooštrena pravila.
Pre toga si dobijao iznos za markicu uz platu prema prijavi boravka, ali bez dokazivanja.

Edited by pt 2.0
Link to comment
1 minute ago, pt 2.0 said:

Kod mene je bilo - pazi sad - da dokazujem kupovinu markice.

Od tog iznosa (bio je 2.990 do juna) se procentualno odbijao svaki dan kada si na g.o ili bolovanju ili službenom putu. I tako nekoliko godina unazad.

 

Državna firma, zato.

Privatnici se ne zamaraju takvim stvarima. Evo ti plata, radi s njom šta hoćeš.

  • +1 1
Link to comment
11 hours ago, Frank Pembleton said:


Ortaku koji radi u EDB je stigla poruka na službeni telefon kao da mu je firma sa telefona ukucala kod za mesečnu kartu.
Ali si mu i dostsvili potvrdu o uplati gde piše ime i prezime...

Ovako je i meni bilo na početku juna. I taj papirić mi je u torbi sve vreme, i njega sam pokazala pre neki dan kontroli i bilo je okej.

Link to comment
18 hours ago, pt 2.0 said:

@ontopic - ja sam izgleda nesposobna da na netu nadjem info GDE se kupuju mesečne markice i ČIME dokazujem da sam nezaposlena.

hvala unapred ako neko odgovori.

Procedura koja je važila do ukidanja BusPlusa...kao nezaposleno lice se javljaš na svakih 3 meseca u najbližu filijalu Zavoda za tržište rada, koja je bilo UMREŽENA sa glavnim serverom ili štagod tamo gde treba, tako da si na svakoj trafici ili u GSB poslovnicama samo uplaćivao iznos za naredni mesec, i nije bilo potrebe za bilo kavim potvrdama. Kako sada stvari stoje, ne znam, ali nema razloga da ne radi veza RZTR i GSB. Mada, od ovih stručLjaka me ništa ne čudi.

  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...