Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Upravo su me kod Čačanina isfintirali komunalni policajci... Ja u 59, bus staje i 4 face u plavim uniformama (na kojima piše Beli) krenu dulaze...

Ja naravno siđem (platiću kad mi kredit s bus+ bude u rukama :fantom:) ali u sjajnom obrtu iza stigla 48. koja takođe ide gde mi treba  😄

 

Ja uđem srećan što sam izbegao ove Bele, pogledam na stanicu kad ovi i dalje stoje na stanici a cela zadnja platforma 59-ke ušla za mnom...

 

Zašto li se zovu Beli kad nose plave uniforme? :huh:

  • Haha 3
Link to comment
1 hour ago, Max Morlock said:

Upravo su me kod Čačanina isfintirali komunalni policajci... Ja u 59, bus staje i 4 face u plavim uniformama (na kojima piše Beli) krenu dulaze...

Ja naravno siđem (platiću kad mi kredit s bus+ bude u rukama :fantom:) ali u sjajnom obrtu iza stigla 48. koja takođe ide gde mi treba  😄

 

Ja uđem srećan što sam izbegao ove Bele, pogledam na stanicu kad ovi i dalje stoje na stanici a cela zadnja platforma 59-ke ušla za mnom...

 

Zašto li se zovu Beli kad nose plave uniforme? :huh:

 

 

To smo guglali pre neki dan jer smo se nešto sprdali i nađoh, da se nasmejem ponovo, to je BEogradski LIčni komunalac, drug plavi da kažemo

Edited by Vapad
  • Haha 1
Link to comment
3 hours ago, Max Morlock said:

Upravo su me kod Čačanina isfintirali komunalni policajci... Ja u 59, bus staje i 4 face u plavim uniformama (na kojima piše Beli) krenu dulaze...

Ja naravno siđem (platiću kad mi kredit s bus+ bude u rukama :fantom:) ali u sjajnom obrtu iza stigla 48. koja takođe ide gde mi treba  😄

 

Ja uđem srećan što sam izbegao ove Bele, pogledam na stanicu kad ovi i dalje stoje na stanici a cela zadnja platforma 59-ke ušla za mnom...

 

Zašto li se zovu Beli kad nose plave uniforme? :huh:

 

 

Najgora linija, koristio osamdesetih i (delimično) devedesetih, neredovno i super retko je išao, uvek bio prepun, pretpostavljam da je i sad slično?

 

Link to comment
1 hour ago, Jeremija said:

[59] Najgora linija, koristio osamdesetih i (delimično) devedesetih

 

Jok, 59ka je sad keva, ide kako treba. 
Mada meni isto igraju i 47 i 48 pa šta god da mi stigne je cool i ne primećujem da nešto čekam.  Takođe mi (s moje stanice) radi i 50 i 94 pa presedanje na trole ili 47/48 (50) ili 59 (94), tako da sam u principu dobro povezan s centrom...  skoro ko da živim u Holy Grail Žarkovu :fantom:

 

 

  • +1 1
Link to comment
On 6. 6. 2023. at 23:03, dùda said:

vi kupujete karte ? tj. šaljete sms-ove ?

 

ja još nisam počela :D

 

a video neko kontrolore ? to su beli ?

Ja dosad sreo samo komunalnu u troli, nisam imao kartu, ali nisu insistirali da se plati u njihovom prisustvu, samo uputili na poster sa porukama.

Edited by eumeswil
  • Hvala 1
Link to comment
Quote

U AUTOBUS I SA KREDITNOM KARTICOM Gradonačelnik Šapić najavio još jedan način naplate korišćenja usluga gradskog prevoza

KARTA za javni prevoz, osim na kioscima i putem SMS poruke, ubuduće će moći da se plaća i kreditnim karticama, i to u samom vozilu. Kako je najavio gradonačelnik Beograda Aleksandar Šapić, ova novina biće namenjena putnicima koji su ušli u autobus a zaboravili su da kupe kartu. Takođe, uskoro će biti dostupna i aplikacija uz pomoć koje će sugrađani pratiti kad dolazi autobus, ali će i na ovoj platformi moći da kupuju sve markice za vožnju.

- Aplikacija je praktično gotova, ali se čeka da se postave GPS uređaji u 2.000 autobusa - istakao je Šapić gostujući na TV Prva. - Očekujemo da aplikacija zaživi početkom jula, a novitet je da će putnici imati mogućnost da kupuju kartu kreditnom karticom, u samom prevozu. Dakle, kada uđete u autobus, ukoliko niste kupili kartu ni putem poruke ni na kiosku ni na aplikaciji, priđete tom aparatu, izaberete kartu koju želite i prislonite svoju kreditnu karticu. Izaći će vam odštampana karta i u svakom vozilu biće po jedan takav uređaj.

Tokom leta, biće omogućena kupovina karata i na više od 300 trafika širom grada. Prvi čovek prestonice najavio je nabavku 500 novih autobusa i 100 tramvaja dok se, kako je rekao, za nabavku trolejbusa radi stručna analiza. Procenjuje se da li je isplativije kupiti trolejbuse ili nove autobuse.

- Novi sistem naplate karata u javnom gradskom prevozu biće zaokružen tokom leta, posle čega će Beograđani imati jedan od najefikasnijih, najpouzdanijih, a ujedno i najjeftinijih sistema u Evropi. Od Beograđana tražim malo strpljenja i mislim da sam pokazao dobru nameru smanjenjem cena karata i uvođenjem SMS plaćanja. Kada GPS sistem bude radio na odgovarajući način, sigurno neće biti moguće da se pojave tri autobusa zaredom, a da ih posle nema duže vreme. Nakon svega toga okrenućemo se potpunoj obnovi voznog parka, a moj je plan da u narednih godinu i po do dve godine kupimo 500 novih autobusa - poručio je Šapić.

https://www.novosti.rs/beograd/vesti/1252708/autobus-kreditnom-karticom-gradonacelnik-sapic-najavio-jos-jedan-nacin-naplate-koriscenja-usluga-gradskog-prevoza

Edited by vememah
Link to comment

hmmm GPS uređaji + aparat za očitavanje kartica...

 

ovo mora da je svojevrsna revolucija u branši :Jova:

Edited by Profesionalac
Link to comment

Trenutni sistem omogucava da mozes da kupis kartu tek ako neka kontrola udje, u tom trenutku posaljes sms i to je to. Ranije je kontrola imala mogucnost blokiranja validatora. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...