Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

3 minutes ago, djeneralche said:

Trenutni sistem omogucava da mozes da kupis kartu tek ako neka kontrola udje, u tom trenutku posaljes sms i to je to. Ranije je kontrola imala mogucnost blokiranja validatora. 

Tako ce biti i sa aplikacijom. Iskreno ne vidim kako mogu to da sprece.

 

Da je samo neko smislio sistem gde moras da otkucas kartu prilikom ulaska u autobus pa onda kontrola to blokira... i da, ova prica sa GSP pracenjem je bas super... sto se tih stvari niko nije setio ranije :riba:

  • Haha 2
Link to comment

govna nas u svakom smislu malo po malo vbracaju u srednji vek, a mi se segacimo sa njima po drustvenim mrezama

grad/drzava po ukusu 1 promila privilegovanih, a vama ostalima ko jebe mater kad niste "snalazljivi"

  • +1 4
Link to comment

Sve, sve, ali najjači je ovaj najavljeni uređaj u vozilu što će štampati papirnu karticu. To će uspešno raditi jedno 5% vremena kad se potrefi da ima i mastila i papira i da taj štampač nije pokvaren.

Edited by vememah
  • +1 2
Link to comment

"Kada GPS sistem bude radio, sigurno neće moći da se pojave tri autobusa jedan za drugim"
Šta taj uređaj će da gasi motor autobusu ako je ispred njega vozilo na istoj liniji?

Biće ovde zabave...



....shiit has hit the fan.

  • +1 1
  • Haha 2
Link to comment

Ej a u cemu je fora da godinama neke linije imaju koliko toliko pristojne autobuse a neke druge, cesto u sledecoj ulici, uvek imaju neke raspade?

 

Nije da se zalim, moje sesnestice se i dalje kako tako drze, ziv bio Japan :cool:

Link to comment
2 hours ago, djeneralche said:

Trenutni sistem omogucava da mozes da kupis kartu tek ako neka kontrola udje, u tom trenutku posaljes sms i to je to. Ranije je kontrola imala mogucnost blokiranja validatora. 

Ne možeš.

Prekjuče sam prisustvovala sceni kad lik nije imao kartu i pitao da li može da kupi - rekli ne, uzeli podatke iz LK i dobiće kaznu valjda 10.000.

 

@ontopic - ja sam izgleda nesposobna da na netu nadjem info GDE se kupuju mesečne markice i ČIME dokazujem da sam nezaposlena.

hvala unapred ako neko odgovori.

Link to comment

@pt 2.0

 

Мислио је на онај фазон да припремиш поруку и пошаљеш је ако видиш да контрола улази у аутобус. То људи раде дефинитивно.

Link to comment
9 minutes ago, pt 2.0 said:

Ne možeš.

Prekjuče sam prisustvovala sceni kad lik nije imao kartu i pitao da li može da kupi - rekli ne, uzeli podatke iz LK i dobiće kaznu valjda 10.000.

 

@ontopic - ja sam izgleda nesposobna da na netu nadjem info GDE se kupuju mesečne markice i ČIME dokazujem da sam nezaposlena.

hvala unapred ako neko odgovori.

Mislim da se ovde misli na to kada vidis kontrolu da mozes da posaljes brzinski poruku. Inace kazna je 5000 (2500 ako platis u roku od nedelju dana).

  • Hvala 1
Link to comment
4 minutes ago, Shan Jan said:

Mislim da se ovde misli na to kada vidis kontrolu da mozes da posaljes brzinski poruku. Inace kazna je 5000 (2500 ako platis u roku od nedelju dana).

Oni su pominjali neke cifre 5000 i 10000. Nisam se udubljivala u razgovor, samo u opšti utisak - sa tim polupandurima nema zajebavanja.

  • Tužno 1
Link to comment
3 minutes ago, pt 2.0 said:

Oni su pominjali neke cifre 5000 i 10000. Nisam se udubljivala u razgovor, samo u opšti utisak - sa tim polupandurima nema zajebavanja.

Naravno da nema, kada su naoružani i bezobrazni.

Link to comment
26 minutes ago, pt 2.0 said:

GDE se kupuju mesečne markice i ČIME dokazujem da sam nezaposlena.

hvala unapred ako neko odgovori.

Spisak prodajnih mesta sam stavio gore a evo malo sam gledao kako ide za nezaposlena izdavanje pa sam sa par mesta skupio i evo sažetak:

 

Pravo na povlašćeni prevoz imaju pa između dosta kategorija i

– Nezaposlena lica koja su na evidenciji kod organizacije nadležne za poslove zapošljavanja na teritoriji grada Beograda

Šapić je objasnio da povlašćena lica, kako bi kupila kartu, treba da odu do jedne od 10 poslovnica za prodaju karata i da sa istim dokumentima kao i ranije dokažu svoj status i zatim kupe mesečnu kartu od 1.000 dinara

Dokumenta koja su bila ranije za bus plus su

-  Fotokopija lične karte (original na uvid)
 -  Original potvrde da lice nije u radnom odnosu, koju izdaje Nacionalna služba za zapošljavanje (NSZ). Potvrda ne sme biti starija od 15 dana.Ne prihvata se listing PIO fonda.

 

Evo, to je sažetak, valjda nešto pomaže, ali svakako ti savetujem da ih zoveš ili skokneš do njih ako ti je negde blizu da ne ideš sto puta (ako oni i znaju nešto)

 

 

 

  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...