Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Trenutno nikog nema da kontrolise ali zato na svim stanicama izlepljeno kako se kupuju SMS-om karte. Pa ce za mesec dva da izlepe kako se koriste aplikacije i tako... nek se samo redjaju tenderi i trose pare iz budzeta.

Link to comment
11 hours ago, mraki said:

:ziga:

 

<DjavoljiAdvokat>

Da ima ime i slika, taj 1 imenovani bi mogao da se vozi non-stop mesec dana, zar ne?

Ovako može više osoba, ali uvek samo 1 at a time.

Sa stanovišta 'opterećenosti sistema' dođe mu na isto.

Štedi se na procesu, privatnost je veća ovako.

Personalizacija ima smisla za povlašćene kategorije koje dobijaju nižu cenu. Za punu cenu ne vidim potrebu.

</DjavoljiAdvokat>

Link to comment

Da ima ime i slika, taj 1 imenovani bi mogao da se vozi non-stop mesec dana, zar ne?
Ovako može više osoba, ali uvek samo 1 at a time.
Sa stanovišta 'opterećenosti sistema' doÄ'e mu na isto.
Štedi se na procesu, privatnost je veća ovako.
Personalizacija ima smisla za povlašćene kategorije koje dobijaju nižu cenu. Za punu cenu ne vidim potrebu.


Pa i ne bas...
Ovaj "prepodnevni" obavi sta ima, pa onda ovaj "popodnevni" obavi svoje...
U statistici oni su "jedan" jer je jedna karta prodata.
Plus sredstva koja ubira operater prevoza su manja....



....shiit has hit the fan.
Link to comment
4 minutes ago, Frank Pembleton said:


Pa i ne bas...
Ovaj "prepodnevni" obavi sta ima, pa onda ovaj "popodnevni" obavi svoje...
U statistici oni su "jedan" jer je jedna karta prodata.
Plus sredstva koja ubira operater prevoza su manja....



....shiit has hit the fan.

Ali recimo ovako: Ja jedan kupim kartu i imam posla i pre podne i popodne. I idem istom kartom i pre podne i popodne. Jel to ok?

Ako jeste, kako se onda to razlikuje sa stanovišta upotrebe prevoza (gužve u busu, habanja vozila, potrošnje goriva, radne satnice vozača, mehaničara i pratećeg osoblja) od slučaja kad ja jedan idem pre podne i obavim, dok ti drugi spavaš, pa onda ja blejim kući popodne dok ti ideš i obavljaš na istu kartu?

 

Jasno je da gsp uzme manje para (a možda je i nepropisno, ne ulazim u to), ali meni kao korisniku deluje pošteno :)

Link to comment

Pa da ali ako koristis jednu kartu za dvojicu ti "razvlačis" korisćenje te jedne karte.
Mislim sve ovo ako tamo ikoga zabole za neku analitiku u smislu koliko se proda, a koliko vozi.



....shiit has hit the fan.

Link to comment
11 hours ago, Frank Pembleton said:

Plus sredstva koja ubira operater prevoza su manja....

 

Cenim da je to "njima" manji problem jer u startu imaju 1050 dinara po zaposlenom manje za prevoz svakog meseca, a ušteđene pare su zarađene pare... plus, sve to ionako ide u jednu kasu i mislim da oni to tako posmatraju. :D

Link to comment

Moja strina došla iz USA u Beograd, ponela je neki svoj stari telefončić da joj služi dok je ovde.
Kupila sim karticu, najjednostavniju, uplatila kredita malo, kupila odmah mesečnu kartu (da ne razmišlja o prevozu dok je ovde).

Telefon crko pre neki dan, i šta ona da radi? SMS sa potvrdom uplate joj je ostao u tom pokvarenom telefonu. Kada je prebacila sim karticu u novi telefon koji smo joj obezbedili, te poruke nema. 
 

Džaba joj govorim da se ne traumira i da se vozi mirno; da oni nisu još ni smislili kako će da hendlaju "crkla baterija" problem. Već je imala tu sreću da ode na trafiku samo dan posle Šapićeve pres konferencije, onako pala sa Marsa (tj. Amerike) posle nekoliko godina nedolaska, da kupi busplus. Prodavačica se izdra na nju "Ne prodajemo mi više karte! Bože, pa zar ne gledate televiziju?". 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Da, vrlo je nezgodno to s crknutim ili ispražnjenim telefonom. Baš bi mogli da uvedu da možeš u svakom trenutku npr. slanjem SMS-a STANJE ponovo dobiti potvrdu o aktivnoj karti ili da omoguće kontrolorima da proveravaju plaćanje karte i po broju telefona, ne samo po broju karte iz SMS-a.

 

Do tada, pametno je drugim telefonom ufotkati tu kartu pa odštampati ili prepisati broj karte na papir i staviti u novčanik.

Edited by vememah
Link to comment

Recimo tzv Beli ukuca broj telefona i dobije odgovor da li je karta placena ili ne.

Pod uslovom da moze da dobije taj info od svog sistema provere 

Link to comment
11 minutes ago, Milosh76 said:

Recimo tzv Beli ukuca broj telefona i dobije odgovor da li je karta placena ili ne.

Pod uslovom da moze da dobije taj info od svog sistema provere 

 

I pod uslovom da mu ja dam svoj broj telefona, što ne želim.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...