Jump to content
IGNORED

Zimnica


April

Recommended Posts

kimchi apdejt: dodao sam još jednu glavicu kupusa da malo smanjim efekat luka. uz to sam uradio jednu stvar mimo svakog standarda - dodao sam krupno seckane dve veze korijanderovog lista. i na kraju, korigovao zacine tako sto sam dodao puno djumbira koji nisam imao juce i 100g kineske ljute paprike. e tu nastaje problem, nisam je probao pre sipanja, rknuo sam celo pakovanje verujuci da nije mnogo ljuta kao sto je to bio slucaj pre godinu dana. onda je u kuhinju usla moja zena, dao sam joj cinijicu da proba, i ona, koja u indijskom restoranu uvek jede najljuci vindaloo ili extra hot dzailfrezi, krenula je da hukce i da vice, ljuto, ljuto. onda sam i ja liznuo malo toga i skapirao da je faaaaakin hot. mislim, nije nejestivo ali ne moze da se jede samo, treba da se gasi sa necim. u ovom stanju, staro jedan dan, uz vecerasnji dodatak. sad, ne mogu da predvidim sta ce da se desi tokom ferementacije, da li ce da se ljutina pojaca ili smanji, tek bice zabavno. koji sam bolid, imam 6-7kg ekstremnog kimchija od cega ce moci da se pojede mozda cetvrtina. nista, nosicu kao poklon naokolo na slave.

Link to comment

Jaooo, znao sam da ce ovo sa kupusom da ide naopako. Jutros poranim da mu nalijem vodu posle dva dana stajanja usoljenog, nalijem vodu, unesem na toplo i pogledam sa strane kroz poluprozirni plasticni zid kante i imam sta da vidim. Par glavica je od pritiskanja na zid kante od nabijanja pocrnelo na tom mestu.

 

Jel ce to da izazove sranje tipa truljenja sto ce da sjebe ceo kupus ili da se ne uzbudjujem oko toga? Sto je najgore po Marfijevom zakonu sve su uglavnom blize dnu pa bi mi akcija njihovog vadjenje i ciscenja verovatno zahtevala da vadim manje vise sve napolje, ili barem vecinu.

 

Sad cu da okacim slike.

 

Shit.

Link to comment

Apdejt. Povadio sve napolje, detaljno proverio svaku glavicu. Sta se desilo? Par glavica je bilo inficirano iznutra posto je srpski melez koji nije tvrdo nabijen kao futoski i onda je vazduh usao unutra i krenule su da se kvare na suvo. Poseko sve, ocistio, ponovo slozio, posolio. Praticu situaciju, ako krene da pravi sranje do vikenda, sve bacam, kupujem futoski i sve ispocetka. Mozda se ipak prvi macici bacaju .... :)

Link to comment

200ml, a za cenu nisam siguran, oko 150 din cini mi se

Ja uzeo danas kod kineza. Mislim da je 350ml 200 kinti.

 

@ Gazza

 

Daikon je bela rotkva ili moram bas kod njih da uzmem? Gde si uzimao papriku kod njih? Na tezgama ili u jednoj od one dve radnje sa klopom?

 

Siguran da gomasio ne treba? Ima ga po radnjama sa zsdravom hranom.

 

edit: kvasnaja kapusta se bas fino ukiselila za manje od 48h :)

Edited by katamaran
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...