Jump to content
IGNORED

Zimnica


April

Recommended Posts

daikon je bela rotkva dugacka, kupi bilo gde. lepse izgledaju ove kod baba na kalenicu nego kod kineza, cena je svuda ista, 100d kilo

 

ljuta paprika kod kineza gore na spratu u samisku u novom delu. u prahu, tj malo krupnije mleveno. ako vidis negde drugde uzmi, to je isto.

 

gde si kod kineza kupio fish sos? ja sam nasao samo u onoj radnji u starom delu blize novom delu, gore na galeriji ali nije htela da mi proda jer se utripovala da sam inspektor a mislim da je istekao rok. i taj je veca flasa.

 

gomasio apsolutno ne treba, to uvek mozes da pospes kod serviranja. ne treba ni susam tj nije bitan. isto stvar ukusa.

Edited by yolo
Link to comment

Fish sos sam uzeo u onoj maloj radnjici u prizemlju pri kraju starog dela. Radnja gleda na Jurija Gagarina

 

380ml 200din

 

Videcu da uzmem kinesku papriku jer su odlicne. Valjda ima i pirincano brasno u toj radnji gore a ako ne uzecu u zdravoj hrani. Treba da vidim i da li imaju kore za prolecne rolnice.

 

Stavicu verovatno i gomasio i ove susame. Prvi put pravim pa nek ispadne sto vise po PS-u da vidim svidja li mi se to uopste. Volim kiselo ljute kombninacije pa ne vidim kako bi moglo da omane :) Eventualno rotkva bi mogla srecu da mi pokvari i nekom sledecom prilikom mozda probam bez nje.

Edited by katamaran
Link to comment

A drzao sam taj fish sos u rukama juce. To nema veze sa tajlandskim fish sosom koji je providna vodica. Ali ako bazdi kada ga otvoris na ribu koja je na ivici pokvarenosti, onda je prava stvar. Mislim da je njegova uloga u kimciju mnogo vise vezana za fermentaciju. Vidim da neki turaju i soja sos. Samo dobro promuckaj, jer je sadrzaj flasice koju sam ja drzao u rukama bio dosta zgusnjen.

 

Ima pirincano brasno gore, ako ne nadjes tu juce sam video kesu u radnji na spratu starog dela blize novom delu sa spoljne strane, gleda na onu unutrasnju ulicu paralelno sa J.Gagarina.

 

Rotkvu ako imas onu spravicu koja izvlaci froncle (dzulijen) iseci tako, ako nemas onda narendaj na najkrupnije. Isto i sargarepa.

 

Kazem ti lepo, nemoj da bacas pare na gomasio. Umesto toga preprzi susam, isto je.

Link to comment

Gledam sad onu flasicu i vidim da me zeznula kineskinja. Pisalo riblji sos a ono je sos od nekih puzeva. Pise gore na nekom kartonu abalone sauce

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Abalone

 

Ovi isto pominju abalone

 

http://www.rayongfishsauce.com/about_en.html

 

the fish sauce underHoi Pao Hae Brand (Abalone Brand)

 

edit: otvorio i meni ono skroz ok mirise. Bolje da nisam provalio za ove puzeve :)

Edited by katamaran
Link to comment

Ja sam kod kineza uzimao 0.7 za 500 kinti ako ne i manje. Odlican.

 

@ Cutura

 

prezivecu ako mi jedina mana kimchija bude nedostatak bazdeceg sastojka makar i ne bio 100% autentican :)

 

Ako budete pravili onaj thai sos sto sam stavljao recept na prvim stranama ovog topika nikako ne davati vecem broju ljudi na probu. Mislio sam da sam zavrsio sa njim za ovu sezonu al sam danas morao prijateljici da napravim jos jednu turu :)

 

Ispao vrlo ljut. Sa dzinkama nikad ne znas kakav ce da ispadne jer im izuzetno varira ljutina.

Edited by katamaran
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...