Jump to content
IGNORED

Zimnica


April

Recommended Posts

pristavio krastavcice. odustao od bacanje vode sa stipsom, neka ide tako. koliko vidim ima dosta starih recepata gde stipsa ide u salamuru tako da kapiram da cu preziveti. nasao sam samo jedan sajt gde se pise o njenoj toksicnosti i to u kolicinama od 30g pa navise ako se odjednom unese u organizam. ovde ima mozda 10-tak grama ako i toliko, rasporedjeno na 5l vode i 4.4 kila krastavcica tako da mislim da nema razloga da ne ostane ovako, a pritom ce malo vise stipse samo da ostavi krastavcice hrskavim, sto je cilj.

 

inace je posao pravljenja zimnice toliko precenjen da nemam reci, ovo veceras je realno sat vremena posla, ni toliko. kapiram da bi vece drkanje bilo raditi sa teglama i pasterizovati ih, no sam ja koristio neke kante od feta sira, plasticne, koje sam kupio na buvljosu. ostala mi jedna prazna, kad me ne bi mrzelo da rendam ostavio bio ove reneove somborke punjene ribancem.

 

ko ce sve ovo da pojede ne znam, nosicu na poklon.

 

drzite palceve!

Link to comment

 

inace je posao pravljenja zimnice toliko precenjen da nemam reci, ovo veceras je realno sat vremena posla, ni toliko. kapiram da bi vece drkanje bilo raditi sa teglama i pasterizovati ih, no sam ja koristio neke kante od feta sira, plasticne, koje sam kupio na buvljosu. ostala mi jedna prazna, kad me ne bi mrzelo da rendam ostavio bio ove reneove somborke punjene ribancem.

 

 

E al kad ti istruli kupus ?

Link to comment

poklanjam zacin za orijentalnu (bliskoistocnu, arapsku, jevrejsku, levantsku) zimnicu. ostavio mi slomi more toga kad je kretao iz zemlje.

koristi se u mesanoj zimnici, sve isto kao i nasa, samo se doda malo vise secera i ovaj zacin po ukusu. oboji zimnicu u zuto i mirise malo na indiju, kapiram da je turmerik u osnovi.

kome treba neka pise na PM

Link to comment

koja je ok cena za svezi crni tartuf? upravo saznao da devojka u firmi to radi, i kaze da imaju opasan visak toga, a da zabari placaju smesno.

 

edit

mozda nije bas za zimnica topik, ali nije ni za jedan drugi na kome se cesto pise. ako dobijemo moderatora, neka prebaci na prikladan topik. :)

Edited by nenad
Link to comment

hm, kod zle zene na kalenicu nesto u stotinama evra za crni, ne znam da li cu lupiti ako kazem 200. sretoh vasu onomad koji je kupio jednu lopticu promera mozda 2-2.5cm to je bilo 300 din.

 

edit - jel to gajeni?

Edited by yolo
Link to comment

zabari placaju ispod 100, ili maximum 100, ako je info koju ja imam tacna. ova devojka kaze da ga ona za sezonu zabode 100-200 kila. bas me iznenadila tolika kolicna.

 

verujem da bih za 100 mogao doci do svezih iz prve ruke (devojka koju prvi put vidim nudila da donese koliko treba za probu). jebem li ga, uzecu kilo pa u mulje....

Link to comment

uzme malo za mene, nekako ce se sacuvati. jel to moze u friz? 

 

to sa zabarima znaci da je u istri dobra sezona sto je ocekivano s obzirom na kise. verovatno vuku odatle divlji koji je bolji. ranijih godina se iz vojvodine izvozilo u istru, upoznao sam coveka koji je zavaljivao po pola tone tamo (tako kaze)

Edited by yolo
Link to comment

ako uzmem kilo, bice i za tebe. nemam pojma kako se najbolje cuva, ja sam kontao u mulju, mada onda mulje isisa sve iz samog tartufa.

 

sad citam po netu, kazu moze zamrzavanje, samo se onda koriste smrznuti, bez odmrzavanja. pricaju i o nekim kucnim friziderima koji imaju komore za zamrzavanje, sa strujom hladnog vazduha. kazu da je to jako slicno industrijskom postupku i daje bolji kvalitet od obicnog zamrzavanja u kucnom frizideru.

 

ne kontam, kakvi su to frizideri.

Link to comment

Imam kontakt nekog tartufara Jovičića, ima i sajt www.tartufijovicic.rs, kupovala sam kod njega lopticu ili dve kad naletim, mislim da bude 20 eur za 100 g. Za beli nisam ni pitala, mada znam da imaju. Inace, prvih 7-10 dana sme da stoji u frizideru i najbolje da se stavi u kutiju napunjenu pirincem. Posle vec mora da se zamrzne ili u maslinovo ulje. Ja ga ostavim u pirincu i kad ga prebacim u zamrzivac, sasvim lako se izrenda tako zamrznut. Moze da se drzi i umotan u vostani papir, ali onda mora da se papir menja svaki dan, ne sme da pokupi vlagu ni malo. 

Link to comment

sad citam po netu, kazu moze zamrzavanje, samo se onda koriste smrznuti, bez odmrzavanja. pricaju i o nekim kucnim friziderima koji imaju komore za zamrzavanje, sa strujom hladnog vazduha. kazu da je to jako slicno industrijskom postupku i daje bolji kvalitet od obicnog zamrzavanja u kucnom frizideru.

 

ne kontam, kakvi su to frizideri.

 

verovatno slicno kao sa rernama sa ventilatorom - cim imas kretanje vazduha, brze oduzimas toplota objektu u zamrzivacu, te se on brze smrzne

a sto se brze smrzne, bice manji kristali leda u njemu (bice manje ostecena celijska struktura toga sta smrzavas)

Link to comment

nikad ih baš nisam imao toliko da probam, ali znam i za ovu foru: u grudvu omekšalog putera dobro očišćen tartuf umetnuti u sredinu, pa tako u zamrzivač. kažu da je kao svež kad se odmrzne.

naravno, očistiti nekom mekanom četkicom, npr. one ultra meke za zube, nikako prati.

Link to comment

moj ima neku express freeze opciju, probacu s tim ako uzmem. deo u mulje. mozda probam i ovo sa puterom, mada mi to zvuci kao preveliko cimanje.

 

beli, inace kod zabara idu oko 'iljadu za kilo. koliko traze ovi nasi ako kupujes na manje, ne smem ni da razmisljam.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...