Jump to content
IGNORED

ko su hipsteri, sta je to hipsteraj i ima li ga uopste


nisam ja

Recommended Posts

  • Replies 858
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ToniAdams

    73

  • Caligula

    70

  • Ryan Franco

    51

  • dig_chohano

    31

kako isto?

hipsterluk, buduci poprilicno lisen ideologije, nema mnogo veze sa ovim nabrojanim subkulturama i predstavnicima istih.

osim ako samo meni izmice spoznaja hipsteroideologoje.

 

U tome je i stvar, zato nešto kao hipsteri i ne postoji, već su to različiti individualci, različitih, ukusa, ideja i ideologija. Onda to matori jarci izdaleka gledaju i površno, zbog udaljenosti i stvarnog odsustva interesovanja - etiketiraju.

 

 

jebiga, sto se mene tice, malkom meklaren je protohipster :fantom:

 

Kad bi to bilo tačno Rotten mu dođe hipster. A Sid....njega bolje da ne pominjem.

 

 

edit - više manje potpis na Arielov post.

Edited by kobni zelaya
Link to comment

ja nikad ne bih stavio malcolma mclarena u kos sa hipsterima ili da je bio otac/pokretac tako neceg. za njegov modni dizajn ili sve ono sto je imalo veze sa modom, a ticalo se i njega, je usko povezano njegovo ime u smislu prepoznatljivosti, licnog pecata. naravno, takodje u saradnji sa vivienne westwood. 

Link to comment

U tome je i stvar, zato nešto kao hipsteri i ne postoji, već su to različiti individualci, različitih, ukusa, ideja i ideologija. Onda to matori jarci izdaleka gledaju i površno, zbog udaljenosti i stvarnog odsustva interesovanja - etiketiraju.

 

Sve je to okej ali živimo u eri tagova, bukvalno, tako da je etiketiranje kranje legitimna rabota. 

Link to comment

Što bi rekao kauboj, zabavljamo se. :)

 

Jebiga, preselilo temu na drustvo pa smo dosli do socioloskih studija :nobles:

 

A pocela je bas zabavno (obe teme zapravo) smesnim slikama i povicima "vid'j mu glave". Nema toga na ovom forumu sto moderacija ne moze da ujebe :fantom:

Link to comment

U tome je i stvar, zato nešto kao hipsteri i ne postoji, već su to različiti individualci, različitih, ukusa, ideja i ideologija.

 

 

:lolol:

Link to comment

Sve je to okej ali živimo u eri tagova, bukvalno, tako da je etiketiranje kranje legitimna rabota. 

 

I to je okej, ali i tih tagova ima raznih. Ako nekoga koga ne poznaješ taguješ kao snoba, onda to nije lepo, a ni mnogo inteligentno.

Link to comment

eo sad gledam kako je tema počela i prilično sam oduševljen kako je tekla dok su se znalci javljali.  -_-

 

To ti kazem, opste saljenje. BTW vidim da su dve teme mrdzovane.

 

Morgana je jos na pocetku primetila koliko je praaavi hipsteraj star/autentican i da ga vise nema, prosto je logicno da se tu stavi tacka na eventualne naucne radove. Al jbg odosmo u London i Njujork 70tih da opravdavamo aktuelnu savamalsku seljanu (globalnu zapravo).

Edited by Caligula
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...