Jump to content
IGNORED

ko su hipsteri, sta je to hipsteraj i ima li ga uopste


nisam ja

Recommended Posts

  • Replies 858
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ToniAdams

    73

  • Caligula

    70

  • Ryan Franco

    51

  • dig_chohano

    31

Eh, koja je razlika između emo i gotičara?

Ni South Park mi nije pomogao...

sada bas gledam, izgleda da 'emo' ima svoj pocetak u ranim 80-im. inace, za mene je i dalje ovaj izraz stran, za razliku od 'gothic-rock-a' ali definitivno su dve razlicite pod kulture ili stila u rocku. 

 

ako te ne mrzi da pogledas: emo, wikipedia

Link to comment

ne razumem sto ti smetaju. meni je smesno ali ne vidim problem. cak ako pogledam razne grupe omladine oko sebe, oni su mi najsimpaticniji, najbenigniji. da imam dete, vise bih voleo da je hipster nego da ide na cecu. 

 

 

Kome bre smetaju, zabavnije je s njima. Nego se trudim da objasnim sta iritira a sta je simpaticno.

Link to comment

iritira to sto onoliko  autoironicno stilizovanih ljudi na gomili cini da autoironija djeluje nevjerodostojno

 

... cenis da tu ima autoironije?

 

Meni se ne cini tako, naprotiv.

Link to comment

... cenis da tu ima autoironije?

 

Meni se ne cini tako, naprotiv.

 

cijenim da je nevjerodostojna kad je na gomili, ne mislim da sam se nejasno izrazila, dakle, da, stil je autoironican ali kad je masovno kopiran nije vjerodostojan.

Link to comment

šalu na stranu, postoje praktični primeri koji nam prikazuju ambivalentnost te uloge. da nije fetišizacije ručnog rada, sada ne bi imao hrpu štamparija, ne bi se vinili omasovili, ne bi imao tonu mikropivara kojekude po svetu. ne bi bilo koga da nervira miralema na forumu!

 

E jbg pa nisu hipsteri fetisizovali rucni rad, to je doslo kao posledica potpune plastifikacije svakodnevnih predmeta. To sto Bob ja i Buba zalimo za staaarim analognim radio signalom ne cini nas hipsterima.

 

Hipster ce, za razliku od kaligule, da ispusti dusu dok svoju dvaes kila tesku pisacu masinu spusta u kafic dva bloka dalje, samo da bi uz kafu kuckao neke plitke bezvezarije.To nije ljubav prema rucnom radu/vinilu/analognom, jok more, to je plitki egzibicionizam.

Link to comment

E jbg pa nisu hipsteri fetisizovali rucni rad, to je doslo kao posledica potpune plastifikacije svakodnevnih predmeta. To sto Bob ja i Buba zalimo za staaarim analognim radio signalom ne cini nas hipsterima.

wrong.

 

bas to je hipsteraj.

 

a ti namerno naduvavas stvar i svodis je na neke povrsne ekstreme.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...