Jump to content
IGNORED

Fudbalska kupusara


Lancia

Recommended Posts

2 minutes ago, Milošica said:

Meni je CR ta liga(trofeji, klubovi u kojima je igrao i uloga u njima, pa i ta statistika), iako bih licno izabrao Mesija pre njega.

 

Mnogi igraci su mi asocijacija za fudbal pre CR, ali retko koji su mi istorijski bolji od njega.

 

 

Sve stoji, kod mene ima minus, jer nikad nije bio prisutan i zasluzan u najbitnijim utakmicama, do istih je bio neprikosnoven, ne poricem.

Link to comment

Zašto ljudi ne mogu da se zadovolje izjavom "dva vrhunska fudbalera, ipak preferiram ovog" nego moraju priče o drugim ešalonima, nivou iznad i sl. Naravno da su njih dvojica isti nivo i da ih nijanse i subjektivne preferencije odvajaju. Broj trofeja i golova obojice upravo služi da ne postoji priča o različitim nivoima/ešalonima etc. Ne može 800 goals igrač da bude nivo ispod nekog, sem ako ovaj nije zabio 1200.

  • +1 3
Link to comment
11 minutes ago, Lancia said:

Pa ja sam i napisao da ne marim puno za statistiku, upravo zbog toga je npr. Buskets u najboljem izdanju bio najpotcenjeniji igrac. I to je opsteprihvacena istina.. I da, naravno da zavisi puno od tima i saigraca, ali to je sad ulazak na teren Gvardiole ili Zidana, sta bi bilo da su trenirali Sevilju ili Everton.

 

I onda se slazemo, Buskec je super primer i ja se slazem s njegovom ocenom (btw to ni blizu nije opsteprihvacena istina) ali ako gledas fact vs opinion onda je rasprava o najboljem igracu stvar licnog misljenja. Do te mere da je cak i sama definicija sta cini jednog igraca boljim od drugog stvar subjektivnog misljenja, a kamoli nesto drugo. Da, postoje stvari oko kojih se vecina ljudi slaze i relativno lako je odrediti sta cini loseg igraca - ali kad pricamo o dobrim, odlicnim ili najboljim igracima na svetu onda tesko da se moze pricati o nekoj objektivnoj istini kad se oni porede. 

Link to comment

Opet brojimo golove i citamo dijagonalno. Pored golova i asistencija, postoji nesto sto je sraf u konstrukciji igre, Kristijano je tu daleko ispod Mesija. Retki su fudbaleri koji citaju igru na terenu poput njega. To se unek ocekuje od jednog Pirla ili Cavija, ali od jednog golgetera malo teze. Ne nalazim primer za slicnog igraca.

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, Meazza said:

 

I onda se slazemo, Buskec je super primer i ja se slazem s njegovom ocenom (btw to ni blizu nije opsteprihvacena istina) ali ako gledas fact vs opinion onda je rasprava o najboljem igracu stvar licnog misljenja. Do te mere da je cak i sama definicija sta cini jednog igraca boljim od drugog stvar subjektivnog misljenja, a kamoli nesto drugo. Da, postoje stvari oko kojih se vecina ljudi slaze i relativno lako je odrediti sta cini loseg igraca - ali kad pricamo o dobrim, odlicnim ili najboljim igracima na svetu onda tesko da se moze pricati o nekoj objektivnoj istini kad se oni porede. 

Pa naravno, dovoljno je da se vidi lista glasova pojedinih trenera i kapitena ekipa. Subjektivno do bola kod nekih. ja mogu danas da kazem da nikad u fudbalu nisam uzivao kao kad sam gledao Arsenal u vreme Anrija,  istog trenutka ce se stvoriti njih deset da mi kaze kako nemam pojma.. Jaka stvar.

Link to comment
1 minute ago, 189- said:

messi i ronaldo su dva najbolja u istoriji.

 

pele maradona i ostali nemaju srece sto nisu igrali u ovoj eri.

 

Ovo je dobar primer za ono sto pokusavam da kazem. Tvoja definicija najboljeg podrazumeva da on igra u ovoj eri, i ta definicija je sasvim legitimna ali potpuno proizvoljna. Neko drugi uopste ne mora da se slozi s tom pocetnom pozicijom da se kao otezavajuca okolnost za nekog igraca uzima njegova godina rodjenja. Primeti da ta definicija najboljeg igraca podrazumeva da ce za 30 godina ona isto tako nepravedno raditi protiv igraca koji su danas aktuelni - ko im je kriv sto se nisu rodili 2020. godine i sto su igrali pocetkom veka.

Link to comment

Mesi bi morao da upiše titulu SP da bi bio u istoj rečenici sa Peleom i Maradonom, za početak.

A na svaki pomen Zlatne lopte i Mesija pošten čovek može samo da se slatko nasmeje zato što su upravo njegove bar 2 nagrade došle van svake pameti i zdravog razuma. 

  • +1 1
Link to comment

Za sve one koji se potresaju izrazom drugi esalon, tu je gomila fenomanalnih igraca poput Krojfa, Ronaldinja, Ronalda, Platinija.... ili meni omiljenih Zidana i Anrija. Mislim da niko od njih ne bi svrstao sebe u rang sa Peleom, Maradonom i Mesijem. Osim Kristijana, naravno.

Link to comment
6 minutes ago, Lancia said:

Za sve one koji se potresaju izrazom drugi esalon, tu je gomila fenomanalnih igraca poput Krojfa, Ronaldinja, Ronalda, Platinija.... ili meni omiljenih Zidana i Anrija. Mislim da niko od njih ne bi svrstao sebe u rang sa Peleom, Maradonom i Mesijem. Osim Kristijana, naravno.

 

Po mom misljenju Ronaldo zuba i Maradona su isti esalon, ne vidim sta jednog toliko uzdize u odnosu na drugog da bi bili u dve razlicite kategorije. 

  • +1 1
Link to comment
5 minutes ago, Meazza said:

 

Po mom misljenju Ronaldo zuba i Maradona su isti esalon, ne vidim sta jednog toliko uzdize u odnosu na drugog da bi bili u dve razlicite kategorije. 

Fali mu genijalnost, prosto receno. Ronaldo, Zidan, Ronaldinjo su puslice od fudbalera. onaj ko je gledao Mesija koliko ja ili Maradonu zna o cemu pricam., O Peleu nemam prava da pricam osim da verujem.

Link to comment
24 minutes ago, Meazza said:

 

Ovo je dobar primer za ono sto pokusavam da kazem. Tvoja definicija najboljeg podrazumeva da on igra u ovoj eri, i ta definicija je sasvim legitimna ali potpuno proizvoljna. Neko drugi uopste ne mora da se slozi s tom pocetnom pozicijom da se kao otezavajuca okolnost za nekog igraca uzima njegova godina rodjenja. Primeti da ta definicija najboljeg igraca podrazumeva da ce za 30 godina ona isto tako nepravedno raditi protiv igraca koji su danas aktuelni - ko im je kriv sto se nisu rodili 2020. godine i sto su igrali pocetkom veka.

 

Napadacima je sada lakse da igraju nego sto je bilo u Maradonino, narocito u Peleovo doba. A za to upravo njima, narocito Maradoni, treba da zahvale jer su pravila zastite napadaca dramaticno poostrena mahom zbog onoga sto su njemu radile odbrane. Onako kako je Maradona premlacivan 1982. na SP danas jednostavno ne bi bilo moguce jer bi protivnicka ekipa zavrsila utakmicu zbog nekoliko crvenih kartona.

 

Ali da, to sa poredjenjem sportista iz razlicitih epoha je uvek klizav teren, ne samo u fudbalu.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...