Jump to content
IGNORED

Fudbalska kupusara


Lancia

Recommended Posts

4 minutes ago, Meazza said:

 

Ali Ligue 1 je ista onakva kakva je bila za vreme Ibre, samo sad odjednom nije farmerska liga. A zapravo je sad jos vise nekompetitivna jer je razlika izmedju PSG i ostalih porasla.

 

Zlatan, uz dužno poštovanje prema Kavaniju, ipak nije imao ozbiljnu konkurenciju, a sada u timu imaš trojicu od kojih se u toj farmerskoj ligi očekuje 30+ po sezoni minimum. Mislim, tu se slažemo, glupo je što to odjednom kao više nije farmerska liga.

Edited by copkillah
Link to comment
1 minute ago, copkillah said:

 

Zlatan, uz dužno poštovanje prema Kavaniju, ipak nije imao ozbiljnu konkurenciju, a sada u timu imaš trojicu od kojih se u toj farmerskoj ligi očekuje 30+ po sezoni minimum. Mislim, tu se slažemo, glupo je što to odjednom kao više nije farmerska liga.

 

Uz duzno postovanje i tebi - ali to je modus operandi Mesijevih fanova. Tudje brojke uvek imaju neku falinku, neku zvezdicu, a Mesijeve brojke su uvek pod otezavajucim okolnostima. Sad je otezavajuca okolnost i kad imas bolje saigrace, a kad imas losije saograce onda ti je lakse da asistiras i dajes golove. Sve dok ne pocne prica o reprezentaciji; onda je suprotan narativ - Mesijeve brojke u reprezentaciji su mnogo losije jer su mu saigraci losiji.

  • +1 4
Link to comment

sad gledam Zlatan je te godine dobio nekoliko glasova za ballon dor, a Mesi ove godine nije ni nominovan, tako da ne vidim problem. ok i ovo što  je bio nominovan i što je dobio posle 2015 je sprdnja, ali bar se prestalo s tim

Link to comment
4 minutes ago, Meazza said:

 

Uz duzno postovanje i tebi - ali to je modus operandi Mesijevih fanova. Tudje brojke uvek imaju neku falinku, neku zvezdicu, a Mesijeve brojke su uvek pod otezavajucim okolnostima. Sad je otezavajuca okolnost i kad imas bolje saigrace, a kad imas losije saograce onda ti je lakse da asistiras i dajes golove. Sve dok ne pocne prica o reprezentaciji; onda je suprotan narativ - Mesijeve brojke u reprezentaciji su mnogo losije jer su mu saigraci losiji.

 

Samo kažem da je razlika ta što je sav fokus kada su u pitanju golovi, bio na Zlatanu, što sada nije slučaj sa Mesijem. Nikakva falinka, nikakva zvezdica, samo proste činjenice. Plus to što su njegove brojke lošije od Zlatanovih ne znači da su loše, štaviše. Imaš izuzetne statistike i kod jednog i kod drugog, a to što su se trenutno pojavile priče o Zlatnoj lopti (koje ja nisam video), to nema apsolutno nikakve veze sa realnošću u kojoj ga u tom izboru neće biti, osim ako ne bude zaslužan za titulu PSŽ u LŠ (što se, verovatno, neće desiti).

 

Link to comment
Just now, Fakundo Sava said:

Jesi li ti proverio te brojke :)

 

Da. Brojevi u reprezentaciji u odnosu na klubove su dosta losiji. I kad god se to potezalo argument je bio da mu losiji saigraci upropaste asistencije i da ne mogu da mu asistiraju kao saigraci iz Barse.

Link to comment

Bilo kakvo poredjenje Mesija sa aktivnim fudbalerima je besmisleno, o statistici da ne pricam. Njegova mera su Pele i Maradona, ali i tu zapinje, jer su igrali u drugim epohama. Na kraju krajeva, to je i Ibrahimovic rekao.

Link to comment
24 minutes ago, Lancia said:

Bilo kakvo poredjenje Mesija sa aktivnim fudbalerima je besmisleno, o statistici da ne pricam. Njegova mera su Pele i Maradona, ali i tu zapinje, jer su igrali u drugim epohama. Na kraju krajeva, to je i Ibrahimovic rekao.

 

Ne slazem se s ovim ali necu ulaziti u raspravu. Znam da sam u manjini, a i nije mi narocito vazno.

Edited by Meazza
  • +1 2
Link to comment
31 minutes ago, Lancia said:

Bilo kakvo poredjenje Mesija sa aktivnim fudbalerima je besmisleno, o statistici da ne pricam. Njegova mera su Pele i Maradona, ali i tu zapinje, jer su igrali u drugim epohama. Na kraju krajeva, to je i Ibrahimovic rekao.

I CR je tu.

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, Meazza said:

 

Ne slazem se s ovim, ali necu ulaziti u raspravu. Znam da sam u manjini, a i nije mi narocito vazno.

Pa ja to i ne ocekujem, i ja imam neki svoj izbor fudbalera i nebitno mi je sta drugi ili statistika misli o tome. Ono sto je objektivno je to da je Messi je nabolji u svoj epohi i mene to apsolutno ne pogadja. Nesto slicno u vezi Dzordana u basketu, sve OK ali ja sam bio Barklijevac.

Link to comment
3 minutes ago, Lancia said:

Pa ja to i ne ocekujem, i ja imam neki svoj izbor fudbalera i nebitno mi je sta drugi ili statistika misli o tome. Ono sto je objektivno je to da je Messi je nabolji u svoj epohi i mene to apsolutno ne pogadja. Nesto slicno u vezi Dzordana u basketu, sve OK ali ja sam bio Barklijevac.

 

Dobro, razumem sta hoces da kazes, ali ja se ne slazem da je to sto si napisao objektivno tacno. Ne verujem da je moguce porediti statistike igraca koji igraju razlicite pozicije, imaju razlicite saigrace i igraju u razlicitim ligama, a pogotovo ako su igrali u razlicitim epohama. Ne mislim da je igrac bolji od drugog igraca samim tim sto je dao vise golova i imao vise asistencija ili vise trofeja. Sve individualne statistike u timskim sportovima ne zavise samo od individualnog kvaliteta vec od mnogo drugih faktora, od saigraca, suparnickih timova, trenera... Plus u fudbalu se broje samo dve statistike, golovi i od relativno nedavno asistencije. Kosarka ima neuporedivo razvijeniju statistiku sa vise parametara, i vodi se mnogo duze nego statistika u fudbalu, pa ni to nije sasvim pouzdano i zavisi od saigraca i protivnika jer je takodje timski sport.

Link to comment
2 minutes ago, Meazza said:

 

Dobro, razumem sta hoces da kazes, ali ja se ne slazem da je to sto si napisao objektivno tacno. Ne verujem da je moguce porediti statistike igraca koji igraju razlicite pozicije, imaju razlicite saigrace i igraju u razlicitim ligama, a pogotovo ako su igrali u razlicitim epohama. Ne mislim da je igrac bolji od drugog igraca samim tim sto je dao vise golova i imao vise asistencija ili vise trofeja. Sve individualne statistike u timskim sportovima ne zavise samo od individualnog kvaliteta vec od mnogo drugih faktora, od saigraca, suparnickih timova, trenera... Plus u fudbalu se broje samo dve statistike, golovi i od relativno nedavno asistencije. Kosarka ima neuporedivo razvijeniju statistiku sa vise parametara, i vodi se mnogo duze nego statistika u fudbalu, pa ni to nije sasvim pouzdano i zavisi od saigraca i protivnika jer je takodje timski sport.

Pa ja sam i napisao da ne marim puno za statistiku, upravo zbog toga je npr. Buskets u najboljem izdanju bio najpotcenjeniji igrac. I to je opsteprihvacena istina.. I da, naravno da zavisi puno od tima i saigraca, ali to je sad ulazak na teren Gvardiole ili Zidana, sta bi bilo da su trenirali Sevilju ili Everton.

Link to comment
6 minutes ago, Lancia said:

Odlican fudbaler, drugi esalon.

Meni je CR ta liga(trofeji, klubovi u kojima je igrao i uloga u njima, pa i ta statistika), iako bih licno izabrao Mesija pre njega.

 

Mnogi igraci su mi asocijacija za fudbal pre CR, ali retko koji su mi istorijski bolji od njega.

 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...