Jump to content
IGNORED

Fudbalska kupusara


Lancia

Recommended Posts

kad smo kod rađenja na treninzima sećam se nekod snima iz Milana u vreme kad je Dejo bio tamo, negde sam na nekom RAI to tada slučajno video.

stoji Desai ispred Dejoa. obojica ukopani. lopta kod Dejoa. Dejo zgazi loptu i ova krene da se kotrlja unapred ali tako što rotira unazad. Desaiu prođe lopta kroz noge. on se okrene, međutim lopta u tom felšu krene unazad i opet mu prođe kroz noge i vrati se Deju koji samo stane na nju. Desai se pogubljen okreće oko sebe. onda skonta da je lopta kod Deja. priđe mu i izgrli ga. :hail:

  • +1 6
  • Haha 1
  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, copkillah said:

 

Jako sličan utisak imam za Ronaldinja. Štaviše, meni je utisak da je prajm Ronaldinjo najtalentovaniji ikada, barem od onih koje sam aktivno gledao, uz Ronalda, iako je Mesi, zbog svega što je postigao, veći od obojice. Kao što mi se čini da je prajm Đoković jači od prajm Federera ili prajm Nadala, iako možda po trofejima neće stići ovog drugog. 

 

U "mojoj" eri: Ronaldo, Ronaldinjo i Mesi, uz dužno poštovanje prema svima ostalima.

Ronaldinjo, Anri i Zidan su za mene pure pleasure.

 

p.s. nesto i iz tvog dvorista, mnogo sam voleo Gerrarda.

Edited by Lancia
  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, copkillah said:

 

Jako sličan utisak imam za Ronaldinja. Štaviše, meni je utisak da je prajm Ronaldinjo najtalentovaniji ikada, barem od onih koje sam aktivno gledao, uz Ronalda, iako je Mesi, zbog svega što je postigao, veći od obojice. Kao što mi se čini da je prajm Đoković jači od prajm Federera ili prajm Nadala, iako možda po trofejima neće stići ovog drugog. 

 

U "mojoj" eri: Ronaldo, Ronaldinjo i Mesi, uz dužno poštovanje prema svima ostalima.

 

Ronaldo je bio natprirodna pojava, Messi nestvarna mašina za golove i asistencije, a Ronaldinho jedini velikan koji je sveo vrhunski fudbal na osmijeh, vic, zajebanciju bez da je rezultat trpio. Prajm mu je trajao prekratko, inače bi sve rasprave o pravim Ronaldima i kozama™ završavale istim imenom.

  • +1 5
Link to comment
12 hours ago, goofs said:

Mala digresija, kad vidim da već pominjete, ali Šuker i Mijat >>> Raul. Nikad nisam gotivio tog lika.


Precenjen k'o konj vazda bio 

Nije ni cudo sto je repstacija porobila cim su ga se kurtalisali

Od homegrown igraca na slicnoj poziciji u slicnoj karijeri (powerhouse klub) je recimo 1 Tomas Miler izmislio tocak za njega 

Edited by Plajvi
  • +1 1
Link to comment
On 3.11.2022. at 18:29, Meazza said:

 

Fudbal je drugaciji nego sto je bio, da li je bolji je stvar licnog misljenja. Za nekog "bolje" znaci "kompetitivnije, izjednacenije, neizvesnije", za nekog drugog znaci "zabavnije, spektakularnije", za treceg znaci "takticnije, profesionalnije, organizovanije". Pretpostavljam da za tebe "bolje" znaci ovo trece. Ako se slozimo da je fudbal sad takticniji, profesionalniji i organizovaniji postavlja se pitanje da li takav fudbal pomaze da najbolji igraci ostvare svoj puni potencijal u karijeri ili im odmaze? Moje misljenje je da im pomaze - sad najbolji igraci imaju manje povreda, bolje treniraju, brze se oporavljaju zbog napredne medicine, pravila ih vise stite, imaju mnogo vise para, karijera im je mnogo druza, a treneri imaju bolje razumevanje taktike i bolje ih iskoriscavaju. Dodati u jednacinu da danas vise nego ikad ranije najbolji igraci igraju zajedno sa drugim najboljim igracima (pojava tzv. "supertimova") i mislim da mozemo zakljuciti da je za najtalentovanije igrace povoljno sto su se rodili u ovoj eri. Na primer, danas je nezamislivo da bi Roberto Badjo igrao po nekim vukojebinama tipa Bresa, da ga trener drzi na klupi zbog toga sto se ne uklapa u 4-4-2, da ga selektor idiot ne zove u reprezentaciju na tri najveca takmicenja, niti bi vecinu karijere igrao sa groznim bolovima. Da se rodio kasnije, Badjo bi definitivno bio deo nekog supertima, niko ne bi smeo da ga bije iz kola u kolo, trener ne bi smeo da ga maltretira, bio bi zdrav mnogo duze, imao bi mnogo bolju statistiku i igrao bi za reprezentaciju Italije kao neprikosnoveni bog. 

 

Tako da nije uopste jasno odakle proizilazi da ako je fudbal sada "bolji" da je igrac koji je najbolji u ovoj eri veci od igraca od pre 30 ili vise godina. Igraci sada imaju vece pogodnosti i bolje taktike i treninge? Dobro, ali kako je to njihova zasluga i deo njihove velicine? Za 30 godina je problem sto ce se isto ovako pricati da je fudbal bolji nego sto je ikad bio i "svaka cast Mesiju i Ronaldu, jesu oni postavili neke rekorde, ali oni ne igraju danas i ko zna sta bi bilo kad bi igrali danas".

Frapira me ovo o tri najveca takmicenja. Jasno mi je da si relevantan izvor, te mi je jos cudnije. Koja takmicenja su u pitanju i ko je trener koji ga je kinjio?

Link to comment
24 minutes ago, nahbar said:

Frapira me ovo o tri najveca takmicenja. Jasno mi je da si relevantan izvor, te mi je jos cudnije. Koja takmicenja su u pitanju i ko je trener koji ga je kinjio?

 

Euro 96 (kreten Saki kojem je i Del Pjero odigrao samo jedno poluvreme na turniru), Euro 2000 (Zof), svetsko 2002 (Trapatoni). 

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...