Jump to content
IGNORED

Fudbalska kupusara


Lancia

Recommended Posts

23 minutes ago, Meazza said:

 

Ovo je dobar primer za ono sto pokusavam da kazem. Tvoja definicija najboljeg podrazumeva da on igra u ovoj eri, i ta definicija je sasvim legitimna ali potpuno proizvoljna. Neko drugi uopste ne mora da se slozi s tom pocetnom pozicijom da se kao otezavajuca okolnost za nekog igraca uzima njegova godina rodjenja. Primeti da ta definicija najboljeg igraca podrazumeva da ce za 30 godina ona isto tako nepravedno raditi protiv igraca koji su danas aktuelni - ko im je kriv sto se nisu rodili 2020. godine i sto su igrali pocetkom veka.

 

pricali smo vec o ovome puno puta.

 

fudbal je trenutno najbolji sto je ikada bio, zato i igraci koji su 15 godina u samom vrhu gde su osvojili skoro sve sto su mogli uz 800 datih golova i par stotina asistencija, su najbolji.

 

kada dodju neki drugi igraci za 10-20 godina i budu dominirali kao ova dvojica onda ce moci biti price za uporedjivanje.

 

evo haaland i mbappe se kao uporedjuju sa messijem i onda pogledas ovu sliku i vidis razliku u klasi.

 

l8y8z4m5xdv91.jpg

 

 

naravno to ne znaci da do kraja njihovih karijera nece biti blizu ili prestici messija.

Link to comment
2 minutes ago, Lancia said:

Fali mu genijalnost, prosto receno. Ronaldo, Zidan, Ronaldinjo su puslice od fudbalera. onaj ko je gledao Mesija koliko ja ili Maradonu zna o cemu pricam., O Peleu nemam prava da pricam osim da verujem.

 

zubi eventualno moze da fali konstantnost i dugovecnost, genijalnost mu svakako ne fali.

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Lancia said:

Fali mu genijalnost, prosto receno. Ronaldo, Zidan, Ronaldinjo su puslice od fudbalera. onaj ko je gledao Mesija koliko ja ili Maradonu zna o cemu pricam., O Peleu nemam prava da pricam osim da verujem.

 

Ne slazem se da Ronaldo nije bio genije fudbala. Ronaldo nije bio tako genijalan organizator igre kao Maradona, ali Maradona nije imao takav golgeterski potencijal kao Ronaldo. Ronaldo je bio genije svoje pozicije i uloge, Maradona svoje. To su dva igraca koja su sasvim komplementarna i imaju razlicite uloge na terenu, dva igraca koja bi odlicno funkcionisala zajedno. Ti vise vrednujes plejmejkere od golgetera, ja ne nuzno, stoga nam se misljenje razlikuje. (To ne znaci da ja smatram da je moje misljenje ispravno a tvoje nije.)

  • +1 1
Link to comment
Just now, nenad said:

 

zubi eventualno moze da fali konstantnost i dugovecnost, genijalnost mu svakako ne fali.

Mislio sam na univerzalnost na terenu, u driblingu i golu mu  je malo ravnih. Po meni bolji od Kristine, vecina se nece sloziti.

  • +1 2
Link to comment
2 minutes ago, Meazza said:

 

Ne slazem se da Ronaldo nije bio genije fudbala. Ronaldo nije bio tako genijalan organizator igre kao Maradona, ali Maradona nije imao takav golgeterski potencijal kao Ronaldo. Ronaldo je bio genije svoje pozicije i uloge, Maradona svoje. To su dva igraca koja su sasvim komplementarna i imaju razlicite uloge na terenu, dva igraca koja bi odlicno funkcionisala zajedno. Ti vise vrednujes plejmejkere od golgetera, ja ne nuzno, stoga nam se misljenje razlikuje. (To ne znaci da ja smatram da je moje misljenje ispravno a tvoje nije.)

Ma naravno, tu smo da dzakamo.

Link to comment
2 minutes ago, Lancia said:

Mislio sam na univerzalnost na terenu, u driblingu i golu mu  je malo ravnih. Po meni bolji od Kristine, vecina se nece sloziti.

 

napisao je meazza, njegova uloga je bila drugacija. ima neki zidanov intervju gde prica o ronaldu i tome sta je sve mogao da uradi sa loptom, u fazonu da ni on ni ostali galaktikosi nisu bili ni blizu.

 

naravno da je bolji od kristine, pobogu.

  • +1 2
Link to comment
16 minutes ago, 189- said:

fudbal je trenutno najbolji sto je ikada bio, zato i igraci koji su 15 godina u samom vrhu gde su osvojili skoro sve sto su mogli uz 800 datih golova i par stotina asistencija, su najbolji.

 

Fudbal je drugaciji nego sto je bio, da li je bolji je stvar licnog misljenja. Za nekog "bolje" znaci "kompetitivnije, izjednacenije, neizvesnije", za nekog drugog znaci "zabavnije, spektakularnije", za treceg znaci "takticnije, profesionalnije, organizovanije". Pretpostavljam da za tebe "bolje" znaci ovo trece. Ako se slozimo da je fudbal sad takticniji, profesionalniji i organizovaniji postavlja se pitanje da li takav fudbal pomaze da najbolji igraci ostvare svoj puni potencijal u karijeri ili im odmaze? Moje misljenje je da im pomaze - sad najbolji igraci imaju manje povreda, bolje treniraju, brze se oporavljaju zbog napredne medicine, pravila ih vise stite, imaju mnogo vise para, karijera im je mnogo druza, a treneri imaju bolje razumevanje taktike i bolje ih iskoriscavaju. Dodati u jednacinu da danas vise nego ikad ranije najbolji igraci igraju zajedno sa drugim najboljim igracima (pojava tzv. "supertimova") i mislim da mozemo zakljuciti da je za najtalentovanije igrace povoljno sto su se rodili u ovoj eri. Na primer, danas je nezamislivo da bi Roberto Badjo igrao po nekim vukojebinama tipa Bresa, da ga trener drzi na klupi zbog toga sto se ne uklapa u 4-4-2, da ga selektor idiot ne zove u reprezentaciju na tri najveca takmicenja, niti bi vecinu karijere igrao sa groznim bolovima. Da se rodio kasnije, Badjo bi definitivno bio deo nekog supertima, niko ne bi smeo da ga bije iz kola u kolo, trener ne bi smeo da ga maltretira, bio bi zdrav mnogo duze, imao bi mnogo bolju statistiku i igrao bi za reprezentaciju Italije kao neprikosnoveni bog. 

 

Tako da nije uopste jasno odakle proizilazi da ako je fudbal sada "bolji" da je igrac koji je najbolji u ovoj eri veci od igraca od pre 30 ili vise godina. Igraci sada imaju vece pogodnosti i bolje taktike i treninge? Dobro, ali kako je to njihova zasluga i deo njihove velicine? Za 30 godina je problem sto ce se isto ovako pricati da je fudbal bolji nego sto je ikad bio i "svaka cast Mesiju i Ronaldu, jesu oni postavili neke rekorde, ali oni ne igraju danas i ko zna sta bi bilo kad bi igrali danas".

  • +1 6
Link to comment
1 minute ago, nenad said:

 

napisao je meazza, njegova uloga je bila drugacija. ima neki zidanov intervju gde prica o ronaldu i tome sta je sve mogao da uradi sa loptom, u fazonu da ni on ni ostali galaktikosi nisu bili ni blizu.

 

naravno da je bolji od kristine, pobogu.

Ne sumnjam, ima na jutubetu sta je sve i Ronaldinjo u stanju da izvede sa loptom, kao i cuvemi krug u dodavanju da ne padne lopta na zemlju Cavi,  Iniesta i Buskets. Recimo da je ono sto ih odvaja od Mesija i Maradone, nepredvidljivost u svakom smislu, dal je gol, dodavanje, dribling ili slobodan udarac, kod Mesija postoji plus u trajanju i sazrevanju.

Velika je stvar kad tako nesto kaze Zidan, koji je bio olicenje vic i elegantne igre. Sad pisem ko Milka Babovic, samo sljokice fale.

  • Wub 1
Link to comment
10 minutes ago, Lancia said:

Ne sumnjam, ima na jutubetu sta je sve i Ronaldinjo u stanju da izvede sa loptom, kao i cuvemi krug u dodavanju da ne padne lopta na zemlju Cavi,  Iniesta i Buskets. Recimo da je ono sto ih odvaja od Mesija i Maradone, nepredvidljivost u svakom smislu, dal je gol, dodavanje, dribling ili slobodan udarac, kod Mesija postoji plus u trajanju i sazrevanju.

Velika je stvar kad tako nesto kaze Zidan, koji je bio olicenje vic i elegantne igre. Sad pisem ko Milka Babovic, samo sljokice fale.

 

zidan prica o treninzima, gde ga je ovaj iz dana u dan iznenadjivao.

Link to comment
1 minute ago, Milošica said:

Savo Milosevic je istakao zubu Ronalda kao najboljeg ikad.

Ja kad sam dosao u Spaniju, sednem sa nekim Spancima da odgledam Real . Saragosa u Madridu, bilo 1:5 Savo dao dve gola, a meni puno srce.

  • +1 4
  • Wub 1
  • Haha 1
Link to comment
Just now, nenad said:

 

zidan prica o treninzima, gde ga je ovaj iz dana u dan iznenadjivao.

Da, razumeo sam i ja pricam o treninzima. Ibra tako prica o Mesiju a znas koliko on voli da deli epitete, osima ako nije rec o njemu samom.

Link to comment
1 hour ago, nenad said:

zubi eventualno moze da fali konstantnost i dugovecnost, genijalnost mu svakako ne fali.

 

Falili su mu i klupski trofeji. Ronaldo ima 1 (jednu) ligašku titulu i 0 Liga prvaka.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...