Jump to content
IGNORED

CG


onamonamo

Recommended Posts



 
Ibero star je prošle godine angažovao ronioce da spreče padobrance da dolaze na njihovu plažu, ne znam da li je tako i ove godine.
:ohmy:

chekaj bre, to stvarno :blink:



nezvanova, zvezdo! :wub:



sent from bubamoto

Link to comment
6 hours ago, Anonymous said:

 

Lik iz Novog mi je objašnjavao da su ti novosagrađeni hoteli puni (samim tim su sobe u privatnom smeštaju praznije). Menja se klijentela, cene svega dole su ozbiljno skočile (kvalitet ponude naravno nije) i više nema mesta za nekadašnji masovni turizam. Što ne bi bilo neizostavno loše kad bi lokalno stanovništvo imalo ikakve koristi od toga.

 

Kajmak će pokupiti Ibero star i slični, a meštani za nekoliko godina neće imati slobodnu plažu za kupanje. U Palmon beju je ulaz na plažu valjda 20 evra, u Njivicama isto. Ibero star je prošle godine angažovao ronioce da spreče padobrance da dolaze na njihovu plažu, ne znam da li je tako i ove godine.

Ne znam, pricam samo kao neutralni, nezainteresovani posmatrac, ali ono sto vidim je: hoteli extramega visoke klase na devastiranom primorju na kome se svake godine smanjuje broj najobicnijih plaza, na stranu sto je samo to primorje fizicki ograniceno, malecko, nemaju dugorocne svrhe.

Kako ja vidim, gost koji sebi moze da priusti boravak u nekom od takvih hotela, osudjen je na boravak u njima, bez ikakvih - ili sve manjih mogucnosti - da iz njih izadje i vidi, ucestvuje u necemu sto bi klijentelu te sorte iole moglo da privuce.

U praksi, to znaci sada i nikada vise, uverio sam se vec nekoliko puta.

Hoteli okupiraju plaze, smanjuju mogucnosti za takozvani masovni turizam koji je - ma sta ko o tome mislio - sustina letnjeg, morskog turizma i kajmak svake turisticke privrede, obaska sto CG, pa sve da se na glavu postavi, nikada nece postati Azurna obala.

S druge strane, ubijanje masovnog, apartmanskog da ga tako nazovem, turizma odbija masovnu klijentelu, ali - na duzu stazu znaci ubijanje privredne grane koja je od CG primorja napravila najprosperitetniji deo CG i obezbedila - ne samo kroz izdavanje apartmana - posao pa i hleb za veliki broj ljudi.

Toliko veliki da ni 10x veci broj hotela nece moci da apsorbuje radnu snagu oslobodjenu propadanjem, ubijanjem izdavanja apartmana, soba.

BTW, to ima i svoju politicku stranu, ali 'ajde da je zanemarimo ovog puta.

Primeri poput Porto Montenegra su onaj izuzetak koji potvrdjuje pravilo: enklava koja je, privremeno i zahvaljujuci fiskalnim i drugim okolnostima dozivela (relativan) uspeh, ali u sustini postala setaliste na kome 'obicni' turisti provode veceri nemajuci da vide nista drugo.

Situacija je iz godine u godinu sve gora: samo vikendima broj lokalnih silazaka na more, Podgorica i blize, dohvatno zaledje nagomilaju i zatrpaju plaze, da bi se uvece evakuisali, dok takozvani obicni turist sa porodicom biva prepusten snalazenju, beskrajnim automobilskim kolonama i beznadeznom trazenju mesta za parkiranje sa sve probijanjem kroz rampe na parkinzima posadjene na mesta koja ni najbujnija masta tesko moze da zamisli.

Na stranu 'politika' naplacivanja svega i svacega, na stranu uzurpacija obale, plaza od strane velikih hotela, na stranu cene koje nemaju nikakvog smisla, a ni uporista, na stranu devastacija okoline, mislim da se radi o samoubilackoj politici cije ce negativne posledice da se osete u punom obimu vec za par godina.

I koje se vec osecaju.

Link to comment

Jeste, ali meni to bilo manje trulo pod podatka da SPC u Budvi ima nekoliko hotela i jos poprilicno nekretnina koje nisu sakralni objekti.

Sve u svemu, popovska posla.

Link to comment

Meni je to sa plažama užas...

Sve bi prebrinuo, ali to će ih ubiti. Mislim ljudi ipak dolaze da vide i bućnu se u nekakvo more?

 @nezvanova [emoji123][emoji123][emoji123]

 

 

... Shiit has hit the fan...

 

 

 

 

 

 

Link to comment

Bravo, Nezvanova! Mnogo sam sretna da cujem da pobedjujes. :) 

 

 

Inace, ubice se Anonimus, ali rekose mi da ce se graditi Carlton Ritz na Dobrecu. 

 

 

Edited by MayDay
Link to comment
On 29.8.2019. at 13:47, MayDay said:

Bravo, Nezvanova! Mnogo sam sretna da cujem da pobedjujes. :) 

 

 

Inace, ubice se Anonimus, ali rekose mi da ce se graditi Carlton Ritz na Dobrecu. 

 

Pa i neću, pod jedan što se Zoran opako bio ishokštoplerisao, tako da tamo ne idem godinama, pod dva što sam vest već čuo u junu. Plaža zabetonirana, pravi se kopneni put do tamo, klasika bokeška. Zoran ostaje tamo da radi za platu.

Link to comment
20 hours ago, Anonymous said:

 

Pa i neću, pod jedan što se Zoran opako bio ishokštoplerisao, tako da tamo ne idem godinama, pod dva što sam vest već čuo u junu. Plaža zabetonirana, pravi se kopneni put do tamo, klasika bokeška. Zoran ostaje tamo da radi za platu.

 

a kanalizacija dje će? ispred nosa ko u meljinama u onom novom hotelu?

 

volim ritz carlton i 4 seasons...

Link to comment
  • 4 weeks later...

Građevinski poduhvat desetkovanih Roganovića na meljinskom kružnom toku, ima pomalo beogradski šmek:

 

y5IX4Zy.jpg

 

Ojadili nesrećnike iza građevine, sad imaju pogled na ovu divotu, ali sumnjam da su smeli mnogo da se bune.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...