Jump to content
IGNORED

CG


onamonamo

Recommended Posts

5 minutes ago, gospa buba said:

a videsmo mi tvoj strog nadzor :D

A, pa to je bila posledica sistemsketm greske, jer je posle nekoliko godina mog ogorcenog suprotstavljanja uklonjena divljina oko dvorista, divlje kupine uglavnom, od kojih nije moglo da se udje bez dokumenata, itd, itd...

Pa su djuvegije jedve docekala, a ni ona nije bila s raskida da malo proseta, bilo je tu jurnjave, svega i svacega.

Sada je skockano, ograda sredjena, boks renoviran, gospodarica dvorista ponosno sparta i da se ne lazemo baca ceznjive poglede vanka… :D

Edited by namenski
Link to comment

To mozemo da sredimo, ali ne sutra, moram u Titograd Podgoricu po uzbenike i ostali provijant, da obavim to pre maturske ekskurzije.

Razmotri petak, Cetinje, em je grad vredan gledanja, em je ladovina, em je pijacni dan, pravi, ozbiljan, za lokalce, 20+ vrsta sira, ima i voca, a i popiti kafu je kudikamo pozeljnije nego dole na obali...

I ima boljih mesta.

Ako te ne mrzi, mozes da sidjes na Kotor, preko Njegusa, ja sa u petak takodje, vredi se pomuciti...

Link to comment
On 23.8.2019. at 11:05, MayDay said:

Sad kad je krenuo peak sezone, conveniently baš otkako sam ja došla i otkako ne jenjava, bude krkljanac i preko Kobile. 

 

Inače, ja već 6. godinu zaredom se nisam makla van Boke (+ spoljna strana Luštice). Bojim se da polako odustajem od života. 🤣

 

Kakav je peak sezone? Ja kad sam odlazio odande krajem jula je bilo praznjikavo. Pukla sezona, svi se slažu.

 

Pitam da bih znao šta me čeka dole za deset dana.

Link to comment

kako kome pukla sezona, kod mene stari gosti kucali na vrata, kazu kod nas su ko kod kuce. puna kuca ni jedna soba ni apartman dan prazan. 

 

a da ne pricam sto su mi isto stari gosti dosli, doduse ja sam otisla pa su spavali u mojoj sobi i sredili pola kuce. izgipsali neke rupe sto sam imala, ofarbali zidove, sredili oko novih prozora sve, popravili plumbing po kuci...to nigde nema :)

 

 

Edited by mustang
Link to comment

Nemam pojma, ja kad sam odlazio krajem jula je bilo još uvek praznjikavo. To samo znači da im se sezona još skratila i da je sad valjda sezona prva polovina avgusta. Taman da proglase da je sve u redu.

 

Doduše, ima sigurno ono što priča gazda Đura iz Novog, da su u julu bile kiše, a sad je pakao, pa svi beže sa kopna na more.

 

Ja im, svakako, želim bar jednu katastrofalnu sezonu, pa da se možda neko zabrine i zamisli.

Link to comment

igalo je bilo krcato

 

novi poluprazan

 

ma tako im i treba sto kazes. udarili cene ko da si na baliju a kanalizacija pravo u more. lezaljke, ne mozes proci ...usluga do mojega

 

 

Link to comment
9 hours ago, Anonymous said:

 

Kakav je peak sezone? Ja kad sam odlazio odande krajem jula je bilo praznjikavo. Pukla sezona, svi se slažu.

 

Pitam da bih znao šta me čeka dole za deset dana.

Rekla mi je mama da je jul bio kanal, ali od 5. avgusta u mom i okolnim selima više nije bilo mesta. Plaže su nam i dalje krcate. 

 

Magistrala nije indikativna. Kad sam došla tek, nisam mogla da predjem jer su bile kolone od ferija ka Budvi, a sad je obrnuto. Sad se ljudi vraćaju ka zapadu Evrope.

Link to comment

Meni svi ljudi odozdo koje poznajem kukaju da je "kratka sezona". E sad većina njih bi kukala svakako...
Ali mi zanimljivo da svi pričaju oko te "plažne politike" i da je to neodrživo...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
13 minutes ago, Frank Pembleton said:

Meni svi ljudi odozdo koje poznajem kukaju da je "kratka sezona".

Ma sta koji...

Oni su uspeli, uspevaju vec nekoliko godina u nazad da sezonu svedu na 15 max 20 dana...

Ako ovako nastave, nece je ni imati, jebala ih investitorskatm politika turizma zasnovanog na velikim hotelima da ne kazem getoima u kojima letuju nostalgicni Cesi, Slovaci i istocni Nemci.

Ako je iko uspeo da sjebe skoro sve sto se sjebati moglo - uspeli su, i ovo sto se danas dogadja je ponajvise turista iz Srbije ponajpre.

Na stranu bahatost, na stranu stav 'najbolje da ste poslali pare i ostali da sedite kod kuce, da se ne cimamo ni mi ni vi...'

Link to comment

julsku sezonu, i u cg a i u kanavlima (za to znam) su sjebale i netacne vremenske prognoze :D mi kad god bismo se probudile, proveravale, accuweather, yr.no, meteo.co.me i jos neke aplikacije sa vremenskim prognozama, i po njima, nas je zapalo 10 kisnih i olujnih dana, sa svakodnevnim pljuskovima i sl... a desilo se sasvim suprotno - kise je bilo jednog dana pre podne, i nekoliko dana ali nocu, dok je ostalih devet dana citavog dana bilo suncano i ne vise od 29 sto je za mene bilo idealno. mozda je voda mogla biti malo toplija, ali samo zbog mojih kostiju (inace, danas dobila nalaz scintigrafije iz kamenice, mete na kostima najmanje rasirene i najmanjeg inteziteta do sada, a i UZ grudi i abdomena skroz OK) inace sam volela da plivam u hladnijoj vodi. 

dakle, meteorolozi su za sve krivi, ja prva ne bih dosla u tom periodu da sam unapred izucavala prognozu, ali srecom, nisam.

Edited by nezvanova
Link to comment
3 hours ago, namenski said:

Ma sta koji...

Oni su uspeli, uspevaju vec nekoliko godina u nazad da sezonu svedu na 15 max 20 dana...

Ako ovako nastave, nece je ni imati, jebala ih investitorskatm politika turizma zasnovanog na velikim hotelima da ne kazem getoima u kojima letuju nostalgicni Cesi, Slovaci i istocni Nemci.

Ako je iko uspeo da sjebe skoro sve sto se sjebati moglo - uspeli su, i ovo sto se danas dogadja je ponajvise turista iz Srbije ponajpre.

Na stranu bahatost, na stranu stav 'najbolje da ste poslali pare i ostali da sedite kod kuce, da se ne cimamo ni mi ni vi...'

 

Lik iz Novog mi je objašnjavao da su ti novosagrađeni hoteli puni (samim tim su sobe u privatnom smeštaju praznije). Menja se klijentela, cene svega dole su ozbiljno skočile (kvalitet ponude naravno nije) i više nema mesta za nekadašnji masovni turizam. Što ne bi bilo neizostavno loše kad bi lokalno stanovništvo imalo ikakve koristi od toga.

 

Kajmak će pokupiti Ibero star i slični, a meštani za nekoliko godina neće imati slobodnu plažu za kupanje. U Palmon beju je ulaz na plažu valjda 20 evra, u Njivicama isto. Ibero star je prošle godine angažovao ronioce da spreče padobrance da dolaze na njihovu plažu, ne znam da li je tako i ove godine.

Link to comment
4 hours ago, Anonymous said:

 

 

Kajmak će pokupiti Ibero star i slični, a meštani za nekoliko godina neće imati slobodnu plažu za kupanje. U Palmon beju je ulaz na plažu valjda 20 evra, u Njivicama isto. Ibero star je prošle godine angažovao ronioce da spreče padobrance da dolaze na njihovu plažu, ne znam da li je tako i ove godine.

:ajde: 20 evra ulaz na plažu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...