Jump to content
IGNORED

Kod babe Čohano


dig_chohano

Recommended Posts

ja se ne sećam tog rata, ali sam primetila da se spominje.

s druge strane, devedesetih smo kupovali ulje iz humanitarne pomoći i umutila sam bar sto kila majoneza sa štapnim mikserom. šta sam zaboravila, ne znam, ali sad više to ne može. neće da se umuti.

Link to comment
ja se ne sećam tog rata, ali sam primetila da se spominje.
s druge strane, devedesetih smo kupovali ulje iz humanitarne pomoći i umutila sam bar sto kila majoneza sa štapnim mikserom. šta sam zaboravila, ne znam, ali sad više to ne može. neće da se umuti.
takoe, ja pripadam toj struji crkve domaceg majoneza, mutili smo kod nechije keve u dvajsosmom svake subote posle podne. svako svoju teglu, zatvorish idesh kuci. liturgija 6 minuta djuture.

subotari majoneza shestog dana hihi.gif

sent from bubamoto


  • +1 1
  • Haha 2
Link to comment
  • 2 months later...

Baba Čohano ima pitanje:

Pravila sam neko kinesko jelo.

Kupila one najtanje pirinčane rezance.

 

Aj što sam skuvala duplo veću količinu, 250g mi delovalo malo u odnosu na pakovanje od 400g fuzila ili špageta koje kuvam za uz paradajz sos. (Ok, bacila sam višak; baš ih je bilo dosta).

 

Ali kako razdvajate rezance? Bili su svi, iako skuvani, zdudani u debele snopove. Na kraju nije bilo druge nego da jedno 20 minuta viljuškom razdvajam i istovremeno umešavam u jelo.

 

 

Link to comment

ne znam shta bi baba rekla, ali ja sam to isto probala jednom i posustala odmah.

 

kinezi umeju bolje i da zashto bih se baktala uopshte. mislim da ti najtanji moraju odmah u jelo, pa da se unutra skuvaju, duplo kuvanje je katastofa. mislim, imala sam neke ideje, ali me nije ponelo.

Edited by gospa buba
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...