Jump to content
IGNORED

Kod babe Čohano


dig_chohano

Recommended Posts

tehnicki nije za ovu temu jer nije moja greska ali mozda sam mogla da ucinim nesto da sprecim posledicu...

naime napravila sam salatu od pecenog patlidzana i to sam ispekla 4 kom i gorko je i ljuto je  :(

ne znam da li je jestivo..ostavila sam da se ohladi pa cu probati :(

 

mozda da sam birala tanje i mladje patlidzane?...ovi moji su bili cvrsti i sjajni ali debeljiskasti i zreli i sa semenkama sto povecava rizik od gorkosti a to sam znala i opet..

 

 

Link to comment

Jel to plavi paradajz? Rasece se i posoli, kako bi voda izasla (ona je vecinom prilicno gorka).

Ako je crveni u pitanju, to znaci da je besomucno prskan do kraja i to je najbolje da zavrsi u kanti.

Link to comment
  • 8 months later...
6 hours ago, Lancia said:

 

Majstor zvuči kao kad Roni Džons imitira Erika Banu koji imitira kriminalca Marka "Čopera" Rida (tj. glumi Čopera u istoimenom filmu). Obratiti pažnju na deo sa likom po imenu Stefan

 

 

SaE

Link to comment
  • 2 weeks later...

Zapratio nekog lika na instagramu i juce me inspirise sa ovim receptom: https://www.instagram.com/reel/CriTwzbvd3K/?igshid=YmMyMTA2M2Y=

 

nadjem super chorizo umesto tog nekog kulena sto je on metnuo, skoljke, malo racica, nema italijanskog paradajza u konzervi, ni pelata, ni paradajzicicicica, ni passate. Uzmem lokalne, grunuo ih u tiganj pa skontao da su gadni pa jos i sa bosiljkom.

Paaaaaa… bilo je jestivo :(

Mogao sam se lepse gozbiti sendvicima od svih sastojaka.

Link to comment
  • 5 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...