Jump to content
IGNORED

Podcast


Atreid

Recommended Posts

On 2.1.2023. at 0:48, I*m with the pilots said:

@Galeb i Agelast

Da li je moguce da ovaj podcast pocinje ovako...iz sredine?

Kreću podcast nekim small talkom ,posle se vrate na temu 

To je trend ,tako radi na primer Lex Fridman 

Galeb zna sve fore i fazone,a pravi se naivan,kao krenuo iz podruma,  mikrofoni sa aliexpresa....teškapriča

  • +1 1
Link to comment

Skinuo sam spotify (a i kupio pixel buds a-series) pa sam počeo da slušam Rogan detaljnije. Krenuo sam ponovo da odslušam podkaste sa Aleksom Honoldom penjačem. Jbt, koje protraćeno vreme. Čoveku koji je unikatan i poseban u istoriji planete zemlje je postavio 5 i po pitanaj u dva podkasta (ladno ima treći za koji nisam znao), ostalo se čavrljalo o pitaj boga čemu. Može i to da bude ok ali ne u razmeri zajebancija 80 osmišljen sadržaj 20%. Aleks je debelo nadprosečno inteligentan a i poprilično duhovit lik iako možda ne deluje tako na prvi pogled, ali otaljao je to Rogan, a i koliko vidim on svaki dan izbaci novu epizodu, nije ni čudo što se ne priprema kako treba, barem za ove svakako nije. 

Edited by Mil@n
Link to comment

Meni se svidja taj koncept Rogana, jer on ne intervjuise ljude, on cjaska sa njima, pa tako cujes neke zanimljivosti iz privatnih zivota, hobije, zanimacije tih ljudi. Epizode sa Hetfildom i MJK iz Toola su bombona. Nil degrasTajson je bio isto dobar, a ima i epiozda sa Elonom Maskom, ko ga (ako ikoga uopste) iznenadjuje njegovo ponasanje danas da zna da je vec odavno tu sve bilo jasno.

 

Problem kod tog cjaskanja je ako ti je sagovornik glup, a Rogan je, pa onako, ponekad ispadao tupson, dok nije krenula pandemija, onda se pokazao kao izuzetno glup covek. Tad sam otprilike i prestao da gledam.

  • +1 1
Link to comment

Kontam ja to sve, ali dođe ti čovek koji se bez ičega popeo na 1000m visoku stenu i još 10 takvih uspona koji nikome nisu bili ni na kraj pamet da pomisle da odrade, a ne da se usude u to. Mislim, meni je Honold paranormalna pojava, to što on radi, spada u nejveće domete u istoriji sporta i najveća dostignuća čoveka kao jedinke u smislu psihofizičkog napora i zahtevnosti, i onda Rogan uzme i vesla 20 minuta o nekoj gluposti, jednostavno protraćeno ti je prisustvo u studiju čoveka kakav nije postojao u istoriji sveta i vrlo moguće da ga više neće ni biti.

 

Edit: i tako je zanimljivo, naravno, ali mogao je to da odradi 100 puta bolje.

Edited by Mil@n
Link to comment
On 2.1.2023. at 9:01, I*m with the pilots said:

Ma ne to :) Nego prica sa gostom kao da je iz sredine, pogledajte.

U pravu si, taj podcast tako kreće, bez uvoda. Zapravo kao da je isečen početak, što je verovatno i slučaj iz nekog razloga.

  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

Istrazivanje o tome sta ljude cini srecnim i produzava im zivot. Ukratko - odrzavanje fizickog zdravlja i dobrih odnosa sa ljudima. Ima puno zanimljivih stvari, tipa da brak produzava zivot, imanje/nemanje dece ne utice na srecu itd...

 

 

Link to comment
  • 2 weeks later...

Erceg u Pojacalu. Iako dugovecan podcast, mene taj decko iz Pojacala iz nejasnih razloga iritira, pa sam preskakao taj podcast. Ali Erceg je tajav kralj. Koliko samo interesantno prica, kako ubacuje kojekakve reference, pa odvede i kasnije vrati pricu na temu - alal mu vera. 
 

 

Edited by Lezilebovich
Link to comment

Ja stvarno ne mogu tu njegovu samozaljubljenost u sopstveni glas i tu logoreičnost (to mi ubija ćejf i gledanja MotoGP, gdje ne daju sekund predaha gledaocu), kao da slušam vježbe pravnika iz retorike. A tek te preduzetničke i menadžerske priče me baš ne interesuju, no kapiram da to ima svoju publiku, nažalost dosta života sam proveo radeći sa tim "ja sam sledeći Stiv Džobs" ljudima, pa znam koliko ih ima. 

 

edit:

 

pokušao sam to Pojačalo zaista, nekoliko puta, ali ne ide mi, ja baš nisam publika za te "ja, preduzetnik" priče, a kod nas baš dosta podkasta fura tu "kako sam uspio" priču.

Edited by James Marshall
  • +1 1
Link to comment
4 hours ago, Mindaugas Žukauskas said:

 

Nikad čuo za lika, a ispade jedan od najjačih gostiju do sada. Pogotovo me oduševile priče o ronjenju.

 

Predložio ja na basket podforumu u temi košarkaške vesti, nisam znao gde, super zanimljiv lik. Sećam ga se još kad je prvi tim mog sela igrao protiv njega. 

 

 

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, vookela said:

Kako vam se cini podkast Biznis priče? Cini mi se da su ozbiljni gosti, a traje dugo kao Agelast.

u tom zanru imas i Ja,preduzetnik. Ne slusam ni jedan :D, ali znam ove iz Ja,preduzetnika i dobru su pricu napravili. 

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...