Jump to content
IGNORED

NOVI BEOGRAD


gospa buba

Recommended Posts

ubr, a izvan granica carstva, na samo 25km od beograda, mogu da se kupe kuce cak od 1500E. apsurdistan doista
to bas i nismo mi izmislili. cene se visoke tamo gde je potraznja velika. tako je svuda.
Link to comment
Zemun je potpuna suprotnost NBG-u. Male uske ulice, kućice, nema prostora, ne moraš pod pravim uglovima da hodaš...
Pod pravih uglovima? Ahem, ti, kanda, u mom bloku bio nisi. :D I mojne da nam kvaris "elitizam" ovdi. Vi'sh kaki smo fini kraj, Miskovici se za nas grabe samo tako. A i razvukosmo se na vise strana nego ijedan drugi kraj sveta na ovom delu podforuma, vise i od samog historijskog centra. Jos samo Amelija da nas vidi, pa nam se one kornjace sa slonovima vise nigde nece moci ni nazreti. :D Edited by Althea
Link to comment
Pod pravih uglovima? Ahem, ti, kanda, u mom bloku bio nisi. :D I mojne da nam kvaris "elitizam" ovdi. Vi'sh kaki smo fini kraj, Miskovici se za nas grabe samo tako. A i razvukosmo se na vise strana nego ijedan drugi kraj sveta na ovom delu podforuma, vise i od samog historijskog centra. Jos samo Amelija da nas vidi, pa nam se one kornjace sa slonovima vise nigde nece moci ni nazreti. :D
Glej , te gay blokove ne računam u blokove... MIs'im ako može ukoso, to nije Blok. To je onda humanizam i rensenansa i toga se sa gnušanjem treba kloniti.
Link to comment
Višnjička Banja je odlično naselje, prvo i još uvek jedino koje je u Beogradu sagrađeno po standardnom zapadnom konceptu predgrađa. Na žalost, kolje ga isti problem kao i mnoga druga naselja - saobraćajna povezanost sa centrom i drugim delovima grada. Ja da iz Višnjice stignem na posao u Novi Beograd, morao bih da krećem dva sata ranije. Treba doći odande do Pančevačkog mosta, pa se probiti kroz 29. novembra i na kraju preko mosta. Totalna kataklizma.Inače, još 80-ih godina je u GUP bio uvršten neki suludi projekat mosta koji je trebalo da spoji autoput (iznad Kaluđerice) sa Višnjicom i odatle preko Dunava. U stvarnosti, mi čekamo da se Pančevački i Gazela sruše pa će onda svi da se češu po glavi...
nije bas tako strasno. ja sam se prosle godine, nakon 6 godina provedenih u vladetinoj, preselio na karaburmu. kolima do ugla cvijiceve i 29. novembra, u bilo koje doba prepodneva, stizem za najvise 6-7 minuta. iz visnjicke banje mi treba dodatnih 3-4 minuta. naravno, od ulaska u takovsku krece agonija ali mi ona ne gine i kad sam u visnjickoj banji i kad sam u cvijicevoj. postoji i alternativna ruta za dolazak u centar - ruzveltovom, pa bulevarom. naravno, bulevar je agonija ali ta agonija mi ne gine gde god da zivim u tom delu grada.naravno, izvinjenje stanovnicima imperije zbog trola. :)
Link to comment
Misliš na kamatne stope? Skočile su u poslednje vreme zbog skoka Euribora (koliko znam samo jedna banka odobrava kredite sa fiksnom kamatnom stopom). Na švajcarske franke ide do 5%, a na evre 6-7 %, zavisno od banke, statusa i sl.S tim da postoje i krediti subvencionisani od strane države sa manjim učešćem i nešto nižom kamatnom stopom.
I za subvencionisane je u principu ista kamata, ali ti država da deo učešća, pa time smanjiš ukupnu masu kredita koji ti banka daje. A država pozajmljuje praktično beskamatno.
Link to comment

mozda nekog zanima -

Prezentacija opštine Novi Beograd na Sajmu investicija i nekretnina?Centar za razvoj lokalne ekonomije Novog Beograda? nastupiće u saradnji sa Direkcijom za građevinsko zemljište i izgradnju Beograda i JP ?Poslovni prostor Novi Beograd? na Sajmu investicija i nekretnina ?Belgrade Real Expo?, koji će se održati od 6. do 8. decembra na Beogradskom sajmu. Ovaj sajam nekretnina i investicija na jednom mestu okuplja investitore iz zemlje i inostranstva, ključne eksperte, vlasnike zemljišta, projektante, glavne izvođače, konsultante, kreditne kuće, banke, agencije za promet nekretnina i krajnje korisnike. Na sajmu će biti prikazana dostignuća u razvoju, trendovi i perspektive stasavanja Novog Beograda do liderske pozicije regiona, kada je reč o urbanom identitetu i poslovnom potencijalu. Nastup Novog Beograda sponzorski pomaže USAID u okviru projekta ?MEGA?.
Link to comment
Višnjička Banja je odlično naselje, prvo i još uvek jedino koje je u Beogradu sagrađeno po standardnom zapadnom konceptu predgrađa. Na žalost, kolje ga isti problem kao i mnoga druga naselja - saobraćajna povezanost sa centrom i drugim delovima grada. Ja da iz Višnjice stignem na posao u Novi Beograd, morao bih da krećem dva sata ranije. Treba doći odande do Pančevačkog mosta, pa se probiti kroz 29. novembra i na kraju preko mosta. Totalna kataklizma.Inače, još 80-ih godina je u GUP bio uvršten neki suludi projekat mosta koji je trebalo da spoji autoput (iznad Kaluđerice) sa Višnjicom i odatle preko Dunava. U stvarnosti, mi čekamo da se Pančevački i Gazela sruše pa će onda svi da se češu po glavi...
ali jedna barka iz visnjice bi ti sasvim resila problem. u stvari, mogao bi da se preselis u nju i stizes svuda u rekordnom casu :wink:
Link to comment
troll on : a sta fali Zemunu? :huh: offThermal, odmah ulazem zvanicno izvinjenje sto pominjem susedsku teritoriju, ali prosto sam radoznala, nem' se ljutis.
(ne postoje susedske teritorije: na kraju novog beograda, kad pogledash dole - vidish kornjachu koja nosi slonove :lolol:)
Ovaj, ja sam mislio da smo se na početku ovog topica dogovorili da je Zemun anektiran. Edited by dig_chohano
Link to comment
eh, da, moze da se caska i o arhitekturi, infrastrukturi, odsustvu kulturnog & drushtvenog zivota, shopingu, shippingu, gubljenju po blokovima, vishednevnom gubljenju po blokovima,
a ti bi znaci da pricamo o infrastrukturi i kulturnom zivotu u komunistickoj spavaonici...hah...partizan srbija, nikad brankov most
Link to comment
  • 3 weeks later...
a ti bi znaci da pricamo o infrastrukturi i kulturnom zivotu u komunistickoj spavaonici...hah...partizan srbija, nikad brankov most
Novi Beograd, najveći satanski eksperiment, vrhunac komunističkog egzibicionizma? sam po sebi nesreća, duhovni gulag, duhovni Goli otok, grad novog: novi blokovi, nova ?svetilišta?, nove škole, nova obdaništa, nove prodavnice, nov studentski grad, nova hala sportova, nov auto-put - za novu decu, za nove studente, za nove ljude. Grad u pustinji, grad bez crkvi, grad bez rodbine, grad bez istorije, grad obezboženih, grad nekrštenih, grad rasrbljenih, grad mrtvih duša, grad budućih arijevaca, grad gde je do vrhunca dovedeno zlo. Pravoslavlje, 1. februar 2001.
Edited by Hella
Link to comment
Novi Beograd, najveći satanski eksperiment, vrhunac komunističkog egzibicionizma? sam po sebi nesreća, duhovni gulag, duhovni Goli otok, grad novog: novi blokovi, nova ?svetilišta?, nove škole, nova obdaništa, nove prodavnice, nov studentski grad, nova hala sportova, nov auto-put - za novu decu, za nove studente, za nove ljude. Grad u pustinji, grad bez crkvi, grad bez rodbine, grad bez istorije, grad obezboženih, grad nekrštenih, grad rasrbljenih, grad mrtvih duša, grad budućih arijevaca, grad gde je do vrhunca dovedeno zlo.
grad rasrbljenih :blink::lol: bloody hell...
Link to comment

I posle neko pita zašto smo mi novobeograđani tolike lokal-patriote. Čitam tekst i osećam toplinu oko srca, e to je otadžbina. Jedino nije istina da smo do vrhunca doveli zlo, ima tu još prostora za usaveršavanje.

Edited by dig_chohano
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...