Jump to content
IGNORED

NOVI BEOGRAD


gospa buba

Recommended Posts

Sadasnja autobuska stanica je uzasno ruzna i na uzasno losem mestu. Zeleznicku bi trebalo pretvoriti u muzej, ne znam da li postoji u Evropi jos neka zeleznicka stanica iz 19. veka koja je idalje u radnom stanju?

Link to comment

A zar se ne gradi velelepna železnička stanica odmah preko reke (Prokop) ?EDIT: Novi Beograd - opština hipermarketaNOVO - Nekoliko stotina Beograđana juče je čekalo otvaranje ?Intereks" supermarketa na Tošinom bunaru 172. Kupci su u red stali već oko pola šest, kako bi u osam, kad se supermarket otvori, među prvima kupili artikle na sniženju.

Edited by Lezilebovich
Link to comment
Sadasnja autobuska stanica je uzasno ruzna i na uzasno losem mestu. Zeleznicku bi trebalo pretvoriti u muzej, ne znam da li postoji u Evropi jos neka zeleznicka stanica iz 19. veka koja je idalje u radnom stanju?
Ima ih jako mnogo, prakticno u svakom gradu.
Link to comment
Sadasnja autobuska stanica je uzasno ruzna i na uzasno losem mestu. Zeleznicku bi trebalo pretvoriti u muzej, ne znam da li postoji u Evropi jos neka zeleznicka stanica iz 19. veka koja je idalje u radnom stanju?
Kolko hoces, evo samo jedan primer (Milano Centrale):MilanCentralStationFront.jpg
Link to comment
Da ima i malo pameti gradile bi se tri autobuske i zeleznicke stanice. Jedna negde na kraju Zemuna ili prema aerodromu, druga negde kod Velikog Mokrog Luga i treca u Krnjaci, Borci, ili mozda cak u Pancevu.
nema takve pameti. stanica mora da se uturi izmedju 1 buvljaka i 4 hipermarketa. chim ih izbljuju prevozi - odma da kupuju :rolleyes: i zoloshki vrt da se odradi tu negde, da ne bi propao negde u dubini periferije ;)ps. a ovi pljachkashi su extra bolidi :lolol:
Link to comment

Sad mi pade na pamet, topik o NBG-u ima 14 strana, a o ostalim opštinama ni ne postoje. Znam da je NBG skoro centar sveta, idealan spoj betona i prirode, kulture života, humanizma i efikasnosti, dobrih i radnih ljudi, ali ipak... Možda zato što se jedini menja, pa u stvari i ima šta da se piše, a ?

Link to comment
Sad mi pade na pamet, topik o NBG-u ima 14 strana, a o ostalim opštinama ni ne postoje. Znam da je NBG skoro centar sveta, idealan spoj betona i prirode, kulture života, humanizma i efikasnosti, dobrih i radnih ljudi, ali ipak... Možda zato što se jedini menja, pa u stvari i ima šta da se piše, a ?
ajde ne preteruj :Ptopik kao takav je nastao samo kao bezochno & namerno kontriranje ameliji, koja je koji minut ranije otvorila topik o beogradu & obozavanim detaljima. sve ostalo je histori i zastoj na mostovima.a te druge opshtine, mi nismo ni chuli da to postoji, tolko smo zauzeti dinamikom & autonomijom :lolol:
Link to comment
Doktore, mora da te nagradim za ovo ničim izazvano promovisanje našeg malog portala. Evo napravićemo forum "politika u blokovima" i tebe postaviti kao jedinog moderatora :)
Eheheh, može ali samo ako mi objasniš zašto je na pomen mene "politika" prva asocijacija? :lol:
Link to comment
  • 2 weeks later...

Potpuno me deprimiralo saznanje o trenutnim cenama stanova na Novom Beogradu. Dvoiposoban stan od 75 kvadrata (69 + lođa) u bloku 44, za koji je koliko pre dva meseca traženo oko 105.000 eura, sada se prodaje za 125.000 eura i, što je još važnije, ljudi koji ih prodaju (dva stana iste kvadrature) kažu da bez problema dobijaju 120.000 eura za taj stan. :blink: Kuda sve to vodi i ima li kraja tom ludačkom skoku cena?A meni uskoro sledi rešavanje tog problema. Izgleda da mi Zemun ne gine. :(

Link to comment
...A meni uskoro sledi rešavanje tog problema. Izgleda da mi Zemun ne gine. :(
mojne se radovati prevremeno. proshle nedelje sam chula da 45 kvadrata kod bolnice (iz vrtlarske negde kroz bashtu ka toshinom bunaru, al renovirano, i grejanje ko u poslednjem krugu pakla) cene izmedju 80 i 90k evara. znachi cirka 2k po kvadratu, za gradnju staru preko 30godina. sto je bolesno 1/1, al ti isti tvrde da su i blokovi na putu da izgaze vracharsku cenu kvadrata (i arenu), koja sad izlazi na kojih 2.5 do 3k evara. i svima ugodno, kao sto vidim <_<nbg je jedino mesto gde te ubedjuju da je novogradnja sa pogledom na autoput... brate luksuz, ne moze svako to da ima...so, nek ti je bob u pomoci, sto se tiche reshavanja problema :(
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...